منوی دسته بندی

لیست بروکرهای فارکس

در جدول زیر، لیست بروکرهای فارکس که به ایران و ایرانی ها خدمات ارائه می‌دهند، آورده شده است. برای مقایسه و شناخت کلی از بروکرهای فارکس ، این جدول اطلاعات لازم را به شما خواهد داد. در صورتی که قصد کسب اطلاعات کامل و دقیق راجع به هر کدام از بروکرها دارید، می‌توانید روی گزینه بررسی بروکر کلیک کرده و به صفحه اختصاصی و مربوط به هر بروکر بروید.

بربومکر

به منظور کاهش هزینه معاملات، از ترفند کاهش اسپرد استفاده کنید

اخبار به‌زور بنوس‌ها و مسابقات در حال برگزاری بروکرها را از یاد نبرید، فرصت خوبیه!

لوگونام بروکرسال تاسیسرگولاتورامنیت
(10-1)
کپی تریدینگ و پمحداقل واریزامتیاز کلی
(1-10)
نقد و بررسی
ای مارکتای مارکتس2007
(2015تغییر نام)
FSA7.1کپی تریدینگ
دارد
100 $8.4ببررسی و ثبت نام ای مارکتس
افایکسچویسFX choice2010IFSC6.9mamm
(پم محدود)
100 $8.2بررسی و ثبت نام FXChoice
لایتلایت فارکس2005قوانین‌
مارشال‌آیلندز
7کپی تریدینگ
دارد
1 $8بررسی و ثبت نام لایت فارکس
windsorsویندزور1988IFSC،FSA
،CYSEC،FCA
9.3mamm
(پم محدود)
100 $7.3بررسی و ثبت نام ویندزور
fibooفیبوگروپ1998BaFin،FCA
،CYSEC،FSC
9پم
دارد
1 $6.1بررسی و ثبت نام فیبوگروپ
ironironFX2010FCA, Cysec.
آفشور برمودا
6.3کپی تریدینگ
دارد
50 $5.9بررسی و ثبت نام iron FX
jvdn;djتریدکیت2015
(2021 تغییرنام)
Vanuatu4.9کپی تردینگ
و پم
دارد
1 $5.9بررسی و ثبت نام تریدکیت
Alpari1998NBRB7.1پم دارد1 $5.5بررسی و ثبت نام بروکر آلپاری
USGFX2007FCA6کپی تریدینگ
دارد
100 $5بررسی و ثبت نام بروکر USGFX

ملاک انتخاب بروکر مناسب

اگر تجربه کار با بروکرهای مختلف را داشته باشید، بی شک برای شما بسیار اهمیت دارد که بهتر است با کدام بروکر کار کنید. از بحث امنیت سرمایه گرفته تا مبحث کیفیت حساب های بروکرها، همه می تواند در انتخاب بروکر مهم باشد.

حتی روش معاملاتی و هدف ما از کار کردن با بروکرها هم، باید تاثیر بر انتخاب بروکر مناسب ما را داشته باشد. ممکن است تریدری قصد استفاده از سیستم کپی ترید را داشته باشد، بنابراین ملاک های انتخاب این تریدر با تریدری که صرفا با هدف آموزش و یا هدف معاملات اسکالپ را دارد، متفاوت خواهد بود.

در اینجا سعی کرده ایم، تا حد امکان، به صورت دقیق با بررسی بروکرهای مختلف، به شما در انتخاب بروکر مناسب، کمک کرده باشیم.

امنیت و اعتبار بروکرها

شاید اولین موردی که برای انتخاب بروکر مناسب، به ذهنمان می‌رسد، سنجیدن میزان اعتبار بروکر است. موضوع امنیت سرمایه ها، در درجه اول بسیار با اهمیت است، زیرا اگر امنیت کافی برای سرمایه در بروکر وجود نداشته باشد، بی شک، هرچقدر هم که آن بروکر امکانات خوب داشته باشد، نمی تواند پوششی برای اعتبارش باشد.

اما موضوع اعتبار بروکرها، دو شاخه مهم دارد. یکی رگولاتورهایی که بروکر داراست و یکی هم تجربه کاری چندسال اخیر بروکر. در واقع باید دید که بروکر مد نظر، طی چند سال اخیر، چه رفتارهایی را در قبال سرمایه و معاملات تریدرها از خود نشان داده.

رگوله بروکرها

در ابتدا به بررسی موضوع رگولاتورها خواهیم پرداخت. رگولاتورهای فارکس، شرکت‌هایی تحت نظارت دولت ها هستند که شبیه به موسسات بیمه عمل می‌نمایند. آن‌ها ابتدا با بررسی وضعیت مالی بروکرها، مهر تایید یا رد، بر اعتبار بروکرها می‌زنند. در واقع اگر قرار باشد برای بروکرها مشکلاتی مانند ورشکستگی یا کلاه برداری صورت بگیرد، رگولاتورها وظیفه دارند که امنیت سرمایه های تریدرها را تامین کنند و هرگونه خسات وارد شده به مشتریان بروکر را جبران کنند. بنابراین بروکرهایی که رگوله دارند، بی شک امنیت بالاتری را خواهند داشت.

البته این موضوع را باید در نظر بگیریم که، متاسفانه در حال حاضر، هیچ یک از رگولاتورهای قدرتمند بین المللی، مشتریان ایرانی را ساپورت نمی‌کنند و ما به ناچار باید به همان رگولاتورهای ضعیف هم اکتفا کنیم.

البته این موضوع، جای نگرانی هم ندارد، در ادامه که به موضوع اعتبار بروکرها با تجارب کاری برسیم، این نگرانی‌ها را تا حد زیادی، برطرف شده خواهید دید.