لیست بروکرها و صرافی‌ها

نیکس - NYX

امتیاز
6/10
بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker
بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker
نام بروکرNYX نیکس
سال تاسیس2019
خدمات به ایراندارد
پشتیبانی فارسیدارد
میزان اسپردپایین
حساب‌سنت centدارد
دفتر مرکزیترکیه
رگولهندارد
حساب کپی‌تریدینگدارد
ترفند کاهش اسپرددارد
حساب اسلامیدارد
حداقل واریزی5 $
راحت‌ترین راه واریز و برداشتریالی
اجازه ترید اسکالپینگبله

در این صفحه به بررسی برورکر آیرون اف ایکس nyx خواهیم پرداخت. همچنین نحوه ثبت نام در بروکر nyx را می‌توانید مشاهده کنید.

در انجا به نقد و بررسی بروکر nyx broker که برخی آن را با نام بروکر نیکس بروکر هم می‌شناسند، پرداخته‌ایم. بروکر NYX را می‌توان یک کارگزار کاملا متصل به بازار فارکس در نظر گرفت که به کشور ایران نیز خدمات خود را ارائه می‎‌دهد، از ویژگی‌های خاص بروکر ان وای ایکس می‌توان به تنوع حساب‌های معاملاتی اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش ثبت نام بروکر NYX broker نیکس

در فایل pdf زیر، نحوه ثبت نام در بروکر NYX توضیح داده شده است. برای دانلود بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

pdf-آموزش-بروکر
آموزش ثبت نام در بروکر NYX

فیلم بررسی بروکر NYX

مشاهده فیلم مصاحبه اختصاصی با بروکر NYX

اعتبار-بروکر-نیکس-امنیت

اعتبار بروکر NYX broker

بروکر NYXbroker فاقد رگوله می‌باشد، اما آنچه نکته مثبت در اعتبار این بروکر به حساب می‌آید این است که مدیران این بروکر، از نمایش چهره و دفتر کار خودشان، اجتناب نمی‌کنند و شما می‌توانید دفتر فیزیکی این بروکر را در استانبول، از نزدیک ببینید. این اقدام بروکر نیکس اقدامی مثبت در جهت شفاف‌سازی است که بروکرهای تازه کار کمتر حاضرند این شفافیت را داشته باشند. امیدواریم که بروکر نیکس بتواند 5 سال ابتدایی کار خودش را به خوبی و بدون مشکل بگذراند، زیرا این بروکر به نظر بروکری با خدمات مناسب و پیشرفته به نظر می‌رسد که آینده‌ای روشن دارد.

آیا بروکر NYX broker رگوله دارد؟

در حال حاضر بروکر نیکس هیچ رگوله‌ای ندارد (به مانند اکثر برووکرهایی که با ایرانیان کار می‌کنند!). امیدوارم در آینده با افزایش سابقه این بروکر، رگولاتوری‌هایی نیز به کمک افزایش امنیت این بروکر بیایند. البته منطقی این است که ما (ایرانی‌ها) امنیت بروکرها از زاویه‌های دیگری بسنجیم، زیرا هیچ رگولاتوری به ایران خدمات نمی‌دهد.

دفتر مرکزی بروکر ان وای ایکس بروکر کجاست؟

دفتر مرکزی بروکر نیکس در کشور ترکیه و شهر استانبول واقع شده است. البته در کشورها و شهرهای زیادی دفاتر نیکس مستقر شده‌اند. تریدرها می‌توانند در سفرهایشان، به دفاتر بروکر نیکس سر بزنند. 

پشتیبانی-فارسی-بروکر-نیکس

سابقه بروکر nyxbroker چقدر است؟

بروکر ان وای ایکس در سال 2019 تاسیس و افتتاح شده است و تقریبا آن را می‌توان یک بار تازه کار در نظر گرفت که بروکر nyx در آینده‌ای نه چندان دور می‌تواند از جمع تازه‌کارها به جمع بروکرهای با سابقه متوسط بپیوندد.

انواع-حساب-بروکر-نیکس-ای سی ان-استاندارد-ترید-جفت ارز

جدول معرفی و مقایسه انواع حساب‌ها در بروکر نیکس

مشخصات/نام حساب ECN VIP PRO VIP CUSTOM CENT PRO ECN ECN Free Swap
حداقل واریز برای افتتاح 2000$ 2000$ توافقی 5$ 100$  100$  500$
حداکثر لوریج 1:300 1:300 1:2000 1:500 1:300 1:300 1:300
اسپرد شناور از 0.1 پیپ شناور از 0.2 پیپ از صفر شناور و ثابت شناور از 1.5 پیپ شناور از 0.4 پیپ  شناور از 0.2 پیپ  از 0.1 پیپ
امکان ترید جفت ارزها بله بله بله بله بله بله بله
امکان ترید سهام و شاخص‌ها خیر بله بله خیر بله بله بله
امکان ترید ارزدیجیتال خیر خیر بله خیر خیر خیر بله
کمیسیون از 6$ درهر لات از 3$ درهرلات قابل مذاکره به ازای هر لات صفر از 3$ در هر لات  از 6$ در هر لات  از 8$ در هر لات 
اجازه استفاده از اکسپرت بله بله بله بله بله بله بله
اجازه اسکالپینگ بله بله بله بله بله بله بله

با توجه به مطالب ارائه شده در جدول بالا درمیابیم که بروکر ان وای ایکس بروکر شش نوع حساب معاملاتی متفاوت را به کاربران خود ارائه می‌دهد که در ادامه به بررسی دقیق این حساب‌ها می‌پردازیم.

انواع-حساب-بروکر-نیکس-ای سی ان-استاندارد پرو وی آی پی کاستم سنت

افتتاح حساب ECN

برای افتتاح یک حساب ای سی ان در بروکر نیکس می‌بایست حداقل 100 دلار به حساب خود در این بروکر واریز کنید، حداکثر ضریب اهرمی این حساب 1 به 300 می‌باشد و اسپرد این حساب شناور است و از 0.2 پیپ آغاز می‌شود، همچنین کمیسیون این حساب نیز از 6 دلار به ازای هر لات شروع می‌شود.

افتتاح حساب PRO

شما با حداقل واریزی مبلغ 100 دلار در بروکر NYX می‌توانید یک حساب پرو در این بروکر افتتاح کنید.

حداکثر لوریج قابل استفاده در این بروکر 1  به 300 می‌باشد و اسپرد این حساب شناور است و از 0.4 پیپ آغاز می‌شود، شروع کمیسیون این حساب نیز از 3 دلار به ازای هر لات می‌باشد.

افتتاح حساب CENT

تنها 5 دلار واریزی در بروکر نیکس برای افتتاح یک حساب سنت کافی می‌باشد، حداکثر لوریج این حساب 1 به 500 می‌باشد و اسپرد این حساب شناور است و از 1.5 پیپ شروع می‌شود، از ویژگی‌های خوب این حساب نداشتن کمیسیون است.

افتتاح حساب CUSTOM

از ویژگی‌های بسیار جالب حساب CUSTOM در بروکر نیکس ، داشتن حداقل واریزی توافقی و میزان کمیسیون قابل مذاکره به ازای هر لات می‌باشد.

اسپرد این حساب نیز از 0 پیپ به صورت شناور و ثابت می‌باشد، همچنین این بروکر در حساب CUSTOM حداکثر لوریج 1 به 2000 را ارائه می‌دهد.

افتتاح حساب PRO VIP

حداقل واریزی برای افتتاح یک حساب پرو وی آی پی در بروکر نیکس 2000 دلار می‌باشد، این حساب اسپردی شناور دارد که از 0.2 پیپ شروع می‌شود و شروع کمیسیون آن نیز از 3 دلار به ازای هر لات می‌باشد.

معامله‌گران در این حساب می‌توانند از حداکثر لوریج 1 به 300 استفاده کنند.

افتتاح حساب ECN VIP

شما برای افتتاح یک حساب ECN VIP در بروکر NYX ، به حداقل 2000 دلار واریزی نیاز دارید، این حساب دارای حداکثر لوریج 1 به 300، اسپرد شناور و شروع از 0.1 پیپ و شروع کمیسیون از 6 دلار به ازای هر لات ترید می‌باشد. حساب ecnvip بروکر نیکس، کاملا دقیق، با کیفیت و سرعت بالا است. این حساب دقیقا قیمت‌ها را مشابه قیمت‌های جهانی نمایش می‌دهد که نشان از اتصال دقیق و کامل این حساب به بازار جهانی فارکس دارد.

میزان اسپرد بروکر نیکس

میزان اسپرد بروکر نیکس به نسبت به سایر بروکرها، کم می‌باشد و بعضی حساب‌ها نیز فاقد کمیسیون می‌باشد، همچنین تمامی حساب‌های این بروکر دارای اسپرد شناور می‌باشند و بیشترین میزان شروع اسپرد از 1.5 پیپ است که به حساب سنت اختصاص دارد.

حساب اسلامی بروکر نیکس بروکر

برخی حساب‌های بروکر نیکس فاقد سوآپ یا بهره‌ی شبانه می‌باشند که می‌توان آن‌ها را در دسته‌ی حساب‌های اسلامی قرار داد، مانند حساب سنت، در حساب CUSTOM نیز میزان بهره‌ی شبانه توافقی می‌باشد.
همچنین حساب ECN Free Swap نیز تا یک هفته که تریدها باز باشند، هیچ سوآپی را به همراه نخواهد داشت.

بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker

با چقدر سرمایه می‎‌توان در کارگزاری نیکس حساب ریل یا واقعی باز کرد؟

حداقل میزان واریزی قابل قبول در بروکر NYX ، مبلغ 5 دلار می‌باشد که مختص حساب سنت است. میزان مبالغ برای افتتاح حساب‌های مختلف بروکر نیکس، منطقی و نرمال است.

نحوه-واریز-برداشت-ریالی-رمز ارز-صرافی-بروکر-نیکس

واریز و برداشت در بروکر nyxbroker

داشتن روش‎‌های بسیار متنوع برای واریز و برداشت در بروکر NYX از ویژگی‎‌های خوب این کارگزاری می‌باشد و شامل روش‌های واریز و برداشت ریالی، استفاده از تاپ چنج ، وب مانی، تتر و ارزهای دیجیتال می‌باشد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان حداقل مبلغ واریز و برداشت در تمامی این روش‌ها متفاوت می‌باشد که کاربران با توجه به شرایط خود می‌توانند بهترین روش را انتخاب کنند، برای مثال میزان حداقل مبلغ واریز و برداشت ریالی 100 میلیون تومان می‌باشد که به نسبت سایر بروکرها زیاد است و یا حداکثر مبلغ واریز و برداشت به وسیله‌ی وب مانی، تتر و تاپ چنج، 5 دلار می‌باشد، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های واریز و برداشت این بروکر و کارمزد هریک از این روش‌ها به پشتیبانی یا وب سایت اصلی بروکر نیکس مراجعه کنید.

بونوس ها

از ویژگی‌های بروکر NYX ، ارائه‌ی بونوس‌های مختلف به کاربران می‌باشد، برای مثال در حال حاضر بونوس 30 دلاری در این بروکر فعال می‌باشد که شما به منظور کسب اطلاعات درارتباط با شرایط دریافت این بونوس می‌توانید به پشتیبانی یا وب سایت بروکر نیکس مراجعه کنید.
در سایت هشتصد، اخبار به روز بونوس‌ها و مسابقات بروکرهای مختلف قرار داده می‌شود که می‌توانید از طریق لینک زیر، این موارد را دنبال کنید.

بونوس-دلار-رایگان-بروکر-نیکس-فارکس
تایید-هویت-بروکر-نیکس-فارکس-نحوه-ثبت-نام

تایید هویت و افتتاح حساب در بروکر نیکس NYX

به منظور تایید هویت و افتتاح حساب در بروکر نکس می بایست اطلاعاتی مانند شماره موبایل، ایمیل، کارت ملی یا پاسپورت و آدرس خود را از کابین کاربریتان به پشتیبانی ارسال نمایید. تایید هویت در این بروکر، ساده و سریع خواهد بود.

جفت ارز-رمز ارز-داوجونز-نیکس-نفت-طلا-نزدک

دارایی‌های قابل معامله و ترید در بروکر NYX

شما با افتتاح حساب و ثبت نام در بروکر نیکس می‌توانید به معامله ی انواع نماد ها مانند جفت ارزها در بازار فارکس، سهام ، ارزهای دیجیتال و … در این بروکر بپردازید. تنوع محصولات قابل معامله در نیکس، بسیار بالاست.

بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker

پشتیبانی فارسی بروکر نیکس

بروکر نیکس دارای پشتیبانی فارسی می‌باشد و شما می‌توانید از طریق چت آنلاین در وب سایت اصلی این بروکر، ارسال ایمیل و ارسال پیام در واتس آپ و همچنین برقراری تماس مستقیم تلفنی با تیم پشتیبانی این بروکر ارتباط برقرار کنید. پشتیبانی بروکر NYX بسیار پاسخگو و مناسب و سریع است.

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر NYX

در بروکر نیکس خدمات معامله‌گری از طریق متاتریدر 5 ارائه می‌شود. اگر اکسپرت یا اندیکاتوری دارید که فقط در متاتریدر 4 فعال است، بروکر نیکس به رایگان، کدهای آن اکسپرت را برای شما، تغییر داده و مناسب با متاتریدر 5 به شما تحویل می‌دهد که می‌توانید از این فرصت استفاده کنید. در زیر می‌توانید متاتریدر  پنج مخصوص بروکر نیکس را دانلود و استفاده کنید.

متاتریدر۴-متاتریدر۵-نحوه-نصب متاتریدر-بروکر-نیکس
متاتریدر4-بروکر-دلتا-برای-ویندوز
متاتریدر5 بروکر NYX برای ویندوز
متاتریدر4-فارکس-برای-ios
متاتریدر5 بروکر NYX برای ios
متاتریدر4-فارکس-برای-اندروید
متاتریدر5 بروکر NYX برای اندروید
بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker
متاتریدر5 بروکر NYX برای مک
بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker
متاتریدر5 بروکر NYX برای لینوکس

کپی‌تریدینگ در بروکر نیکس

خوشبختانه بروکر نیکس، دارای حساب‌های کپی‌تریدینگ است. کپی‌ترید nyx broker به صورتی بسیار متفاوت از دیگر بروکرها، می‌باشد. قابلیت‌های بسیار خاص این سیستم کپی‌تریدینگ، بسیار متفاوت است از دیگر بروکرهاست و آمار و ارقام منتشر شده راجع به هر کدام از حساب‌های مدیریت سرمایه‌ی بروکر نیکس، در سیستم بررسی سایت mql5 قرار می‌گیرد که از این جهت، می‌توانیم نیکس را تنها بروکری بدانیم که در حساب‌های کپی‌تریدینگ، حساب‌سازی نمی‌کند. در واقع این شفافیت خاص بروکر nyx باعث شده که به صورت کلی، امکان حساب‌سازی در این سیستم کپی‌تریدینگ، وجود نداشته باشد!

در زمینه استفاده از سیستم کپی‌تریدینگ بروکر nyx می‌توانید از طریق راه ارتباطی سایت هشتصد، با ما ارتباط برقرار کنید. ما حساب‌های مناسب سرمایه‌گذاری را در این بروکر، به شما معرفی خواهیم کرد تا کار بررسی را برای شما، ساده‌تر کنیم.

آیا بروکر نیکس کلاه بردار است؟

تیم هشتصد تا به امروز  متوجه گزارش خاصی از موارد کلاه‌برداری از سوی بروکر نیکس نشده است، اما چنانچه گزارش خاصی  از وجود مشکلات امنیتی در این بروکر به دست ما رسید، سایت هشتصد اطلاع‌رسانی از وضعیت شکایات بروکرهای مختلف را جز وظایف خود می‌داند و ما در این موارد، هرگز کوتاهی نخواهیم کرد. 

مزایای بروکر NYX

مزایا-معایب-خدمات-بروکر-نیکس

معایب بروکر NYX

آموزش ثبت نام در بروکر NYX با عکس

برای شروع از طریق لینک زیر، وارد سایت بروکر NYX شوید.

ابتدا طبق تصویر زیر عمل کنید.

نحوه ثبت نام بروکر NYX
نحوه ثبت نام بروکر NYX - مرحله اول

برای تایید ایمیل خود ، گزینه روبرو را کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام بروکر NYX
نحوه ثبت نام بروکر NYX - مرحله دوم

اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید.

نحوه ثبت نام بروکر NYX
نحوه ثبت نام بروکر NYX - مرحله سوم

ایمیل ارسال شده برای تاییدیه ایمیل ، از بروکر nyx

نحوه ثبت نام بروکر NYX
نحوه ثبت نام بروکر NYX - مرحله چهارم

اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید.

نحوه ثبت نام بروکر NYX
نحوه ثبت نام بروکر NYX - مرحله پنجم

مصاحبه اختصاصی سایت هشتصد با بروکر nyx

بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker

سوال : بیوگرافی از بروکر نیکس NYX ؟

پاسخ : تیم develop بروکر نیکس, حدودا نه سال است که فقط روی,develop کارگزاری کار می کند.با حضور خودم (شخص مصاحبه شونده) بیش از هجده بروکر را از صفر تا صد بالا اوردیم، و الان نیز حدود چهار سال است به خاطر اینکه بتوانیم خدمات دهیم به میدل ایست و خاورمیانه، و کشورهایی که جزو اف ای تی اف نیستند، یا امکان دریافت خدمات از بروکرهای رگوله، برای ان ها فراهم نیست، بروکر نیکس را در ترکیه رجیستر کردیم. البته الان امکان رجیستر کردن شرکت بروکر دیگه ای مقدور نیست.
در نتیجه، حدود چهار سال است که، در حال ارائه ی خدمات به فارسی زبانان در دپارتمان فارسی هستیم.

سوال :بیوگرافی از خودتان؟(شخص مصاحبه شونده)

پاسخ :حدود شانزده سال است که به کار فایننس مشغول هستم، در اینترنشنال مارکتینگ، استپ مارکتینگ، باند مارکتینگ، فاند مارکتینگ کار کرده ام. حدودا پانزده سال است با بازار فارکس اشنا شده ام، در بالا اوردن بروکرهای مختلف، از صفر تا صد، همکاری داشته ام. انواع دپارتمان ها را کار کرده ام و اخرین دپارتمان که الان مسئولیت دارم، دپارتمان فنی بروکر نیکس هست.

سوال : بروکر نیکس چند تا پرسنل فارسی زبان دارد؟

پاسخ : ما در وب سایتمان، به پنج زبان زنده ی دنیا در حال حاضر، ارائه ی خدمات می دهیم، الباقی کشورها اگر بخواهند ارائه ی خدمات بگیرند، مجبورند از زبان انگلیسی ما ساپورت بگیرند. تعداد نیروی انسانی که در بروکر هست، جوری تنظیم و برنامه ریزی شده که، در هفت روز هفته و بیست و چهار ساعت شبانه روز، امکان پاسخ گویی از طریق چت انلاین، تماس های مستقیم اسکایپی یا واتساپی، برای تمامی مشتریان فراهم است.

سوال : اعتبار بروکر نیکس چقدر است و ما تا چه اندازه میتوانیم به بروکر نیکس اعتماد کنیم؟

پاسخ : همین بس که، پیشرفته ترین و حرفه ای ترین پلتفرم موجود دنیا، تحت لایسنس متاکد، پلتفرم ام تی فایو را ارائه می دهیم، که می توانید آن را سرچ کنید.
مجوزهای بروکریج و فایننشیال سرویس را, از خود انگلستان کسب کرده ایم. بیش از پنج، ال پی، در حال دادن خدمات به بروکر ما هستند، و دوتای ان ها فقط دارند فید می دهند. دلیل استفاده از ال پی های مختلف این هست که بتوانیم، در بیشترین بازه زمانی، که بازار فارکس باز هست، به شما فید قیمت بدهیم. چون بسیاری از بروکرها متاسفانه، مخصوصا روی این دکس ها، نمی توانند طولانی مدت، فید قیمت را، در پنج روز هفته، در خدمت شما بگذارند. ولی ما سعی کرده ایم تمامی این دکس ها و تمامی ایتم های معاملاتی را، اگر فید قیمت در بازار داشته باشند، خدمت شما ارائه دهیم.به همین دلیل مجبور هستیم، از چندین ال پی و دو بیریج بسیار معتبر دنیا استفاده کنیم.

بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker

سوال : چیزی که در بروکر شما مشخص است، شما خدماتتان را، روی متاتریدر پنج ارائه می دهید، اما خب بسیاری از کاربرها، علاقه دارند فقط با متاتریدر چهار کار کنند، در واقع عادت کرده اند به متاتریدر چهار.دلیل اینکه شما، فقط روی متاتریدر پنج خدمات را ارائه می دهید، و اصلا چه برنامه ای دارید، برای اینکه بخواهید، ترغیب کنید مخاطب هارا، به سمت متا فایو؟

پاسخ : ما چون زیرساختمان، زیرساخت انگلیسی هست، مجبوریم طبق دانش به روز، و بازار زنده ی دنیای فارکس پیش برویم. الان بیش از ده هزار بروکر در دنیا هست، که از این ده هزار، بیش از هفت هزار بروکر، روی متاتریدر متا فایو هستند، و حدود سه هزار بروکر، روی متافور مانده اند. البته حداکثر طی سه تا چهار سال دیگر، بعد از اپدیت نشدن و نگرفتن خدمات ازسوی متاکد، مجبورند سوییچ کنند روی ام تی فایو.
در نتیجه، اولا پیشنهاد می کنم، افرادی که در ام تی فور هستند، به دلیل این که امکانات ام تی فایو بیشتر هست،سوییچ بکنند. اگر هم سوییچ نکنند، بالاخره ناچار خواهید شد که از ام تی فایو استفاده کنید.
ولی اگر اکسپرتی دارید که در ام تی فور، ران هست، و دارید از ان جواب میگیرید، بروکر نیکس، به عنوان تنها بروکر، با استفاده از دپارتمان نرم افزار نویسیش، این امکانات را فراهم کرده است که شما می توانید با کمک گرفتن از بچه های برنامه نویس ما، اکسپرتی را که روی ام تی فور، ران هست، ما بتوانیم کدهایش را بنویسیم و روی ام تی فایو ران بکنیم، و به این شکل مشتری ها را ساپورت کنیم.

سوال :این یک چیز طبیعی هست که، در بین تعداد زیاد مشتریان، تعدادی از ان ها، از بروکرها شاکی می شوند، بیشترین گله یا انتقاد مشتریان، از بروکر نیکس چه هست؟

پاسخ : بیشتر شاکی هستند که چرا ما همیشه تماس میگیریم، یه نفر هست که جواب می دهد.(با لبخند)

عرض کنم خدمتتان که، مشتری مادامی که سود می کند، هیچ شکایتی ندارد و ما بهترین بروکر هستیم، و بازار فارکس هم بهترین بازار هست. متاسفانه بعد از ده یا بیست پوزیشن، تحمل ضرر را ندارد و یا ریسک منیج یا مانی منیج نکرده است، در نتیجه پوزیشنش که در ضرر می رود دنبال مقصر می گردد.دنبال مقصری که یا تحلیل گرش هست، یا سیگنال دهش هست، و در نهایت بروکر.
در نتیجه، اولین پیشنهادم این است، اگر مشتری، دوسه اصل مهم، در ورود به بازار، و اجرای پوزیشن ها، و مدیریت پوزیشن ها را رعایت کند، از هیچ کسی شکایت که نخواهد داشت، هیچ، بهترین منافع و پروفیت ها نیز، از بازار خواهد گرفت.

دومین مورد، چون دشبورد ما، توسط تیم برنامه نویسی ما، نوشته شده است، و فول اتوماتیک هست، ما رضایت خاطر بیشتری داریم. این معمولا روی عدم وجود رگوله داشتن ما، معمولا ایرانی ها اعتراض یا انتقاد دارند، که این را هم بچه های کال سنتر ما، کاملا اگاه هستند، و همینجا هم خدمتتان توضیح می دهم، که هیچ شرکت رگوله ای، اجازه ی ارائه ی خدمات به فارسی زبانان، به ایرانی ها، به تاجیک ها، به کشورهایی که عضو اف ای تی اف نیستند، ندارد. در نتیجه اگر دارید از شرکتی خدمات می گیرید، که به گفته ی ساپورتر آن ها، آن شرکت دارای رگوله هست، مطمئن باشید از یک تشابه اسمی، دارند برای شما استفاده می کنند، و شرکت بروکر رگوله، اجازه ی ارائه ی خدمات به شما را اصلا ندارد و اگر مطمئن بشوند که رگولاتور، ارائه ی خدمات به شما داده است، مشمول جریمه های بسیار سنگینی می شود.
این را هم بسیار راحت از وب سایت، یا دشبورد یا سروری که بهش وصل می شوید، میتوانید قیاس کنید و متوجه بشوید که یک تشابه اسمی هست که از ان بروکر دارید استفاده می کنید، وگرنه اصلا ان بروکر رگوله نیست.

سوال : خب این گفته کاملا درست است که رگولاتورها، کاملا به ایرانی ها خدمات نمی دهند و بروکرها از یک سری تشابه اسمی استفاده می کنند. اما خب این ذهنیت به وجود میاید که، بروکری که رگوله هست و به ایران خدمات می دهد به هرحال چون خدمات رگوله را دارد، و به کشورهای دیگر ارائه می دهد، حتما امنیت بیشتری دارد، تا آن بروکری که، کلا هیچ رگوله ای ندارد.

پاسخ : یا یک بروکر، رگوله هست، یا رگوله ندارد.اگر بروکر رگوله هست، اصلا اجازه ی خدمات به شما را ندارد، حالا با تشابه اسمی، مثلا اخرش .fa یا به یک سرور دیگر یا به یک وب سایت دیگر وصل بکنند و با ان نام بتوانند به شما ارائه ی سرویس دهند، این فقط تشابه اسمی هست. در واقع هیچ فرقی نکرده، شما به یک بروکری وصل شدین و ازش خدمات رگوله میگیرین، که رگوله نیست، و حتی خدایی ناکرده اتفاقی بیافتد و شکایتی بکنید، رگولاتور اون شرکت بروکر، جواب گوی شما نخواهد بود. چرا؟ چون اون شرکت رگوله، رگوله ی رگولاتور نیست، تا جواب گوی شما باشد.

در تکمیل این بحث، این نکته را عرض کنم، تا جایی که اطلاع دارم، بعضی از شرکت های بروکری، در مناطق افشور، شرکت ها را بالا می اورند، و می گویند که ما، رگوله ی این افشور هستیم.

افشور به کشورهایی گفته می شود که بیش از بیست و پنج کشور در دنیا هستند که مالیات در ان ها معاف است. این کشورهای افشور، اجازه ی ارائه ی رگوله یا رگولاتوری به اون شرکت بروکری را ندارند. پس این را هم مطمئن باشید، مثلا یک شرکت بروکری میگوید، من رگوله ی کشور افشور فلان هستم، همچین رگوله ای وجود ندارد.

رگوله های معتبر در دنیا، رگوله ی بافین المان، اف سی ای انگلستان، و سای سک قبرس اروپایی هست. این‌ها رگولاتورهای معتبری هستند که هر شرکت بروکری که بتواند از این رگولاتورها، رگوله بگیرد، اجازه‌ی ارائه‌ی خدمات به شما ندارد.

سوال : برنامه‌های اینده‌ی بروکر نیکس، برای گسترش فعالیت، امکانات، یا کیفیتش چه هست؟

پاسخ : ما در چهار سالی که وارد بازار خاورمیانه و میدل ایست شده ایم، حداقل بیش از هشت سال کار کرده‌ایم، بیش از پنج هزار یوزر، همین الان دارند از خدمات ما استفاده می‌کنند. ما چون در بروکر نیکس، شرکتی تکنولوژی بیس هستیم، توانستیم به هجده بروکر دیگر خدمات بدهیم، خدماتی مثل سی آر ام، دشبورد، کپی ترید انحصاری و اسپشیال خودمون، و ترمینال های ای پی آی بین متاکد و سرورهای بروکری. در نتیجه روی بسیاری از این نرم افزارها و سخت افزارها داریم کار می کنیم، علاوه بر این ها، من انتظارم هست که، آر اند دی شرکت، روی آسیای شرقی و افریقای جنوبی، بتوانیم در چهار پنج سال اینده ورود بکنیم، و جمعیت انجا نیز از خدمات حرفه ای بروکر نیک، منتفع شوند.

بروکر NYX نیکس⚡️ نقد و بررسی بروکر nyxbroker

سوال : بیشترین تریدرهای ایرانی شما از کدام شهر هستند؟

پاسخ : در مورد ایران، اگر تعداد مدنظر شما هست، به طبع استان تهران، بیشترین تعداد اعضا و مشتریان ما را دارد. چرا که جمعیت تهران به نسبت دیگر شهرها بیشتر است، اما شهرهای مراکز استان، مثل اصفهان، شیراز، مشهد، و تبریز، واقعا تعداد ترید های خوب و قابل توجهی دارند، هم دانش بنیان تر وارد قضیه می شوند و هم دپازیت سنگینی دارند. ولی در زمینه ی فاند منیج و سبد گردانی، مقدار پولی که بیشتر سبدگردانی می شود، از استان تهران است.

سوال : بهترین تریدرهای شما، ماهانه چقدر حسابشان رشد میکند؟

پاسخ : این را هم باید به درصد اعلام کنیم، معمولا مشتری، وقتی که مقدار اینیشیال دپازیت یا مقدار اکوییتی حسابش کم باشد، به طبع ریسکش بالاست، میزان رشد سرمایه اش در ان حساب بیشتر خواهد بود. ولی به صورت نرمال، اگر تریدری را موفق در نظر بگیریم، تریدر موفق هم، تریدری است که با هر استراتژی که دارد، سه ماه، پشت سرهم بتواند سود کند، بین ده تا پانزده درصد سود در ماه میتواند برداشت کند.

سوال : طبق گفته ی خودتان، شما جزو پشتیبانی فنی بروکر هستید، آیا خودتان هم ترید می زنید؟ و اگر بله، در مورد معاملات خودتان هم توضیح دهید؟

پاسخ : یکی از خطوط قرمز بروکر نیکس این است که، هیچ کدام از کارمندان، اجازه ی ترید و معامله گری، به صورت مستقیم را ندارند.ما کارمندانی در مجموعه داریم که invest کردن و سرمایه گذاری در حساب ها را انجام داده اند, یا در سیستم های کپی ترید ما سرمایه گذاری انجام داده اند. اگر کارمندی مشغول کار ترید باشد، به طبع جواب گویی و پاسخ گویی سریع و بدون حاشیه به مشتری را ممکن است نداشته باشد. چرا؟ چون ممکن است کارمند پوزیشنی داشته باشد، و ان پوزیشن، جواب گویی کارمند به مشتری را تحت الشعاع قرار بدهد، و نتواند جواب علمی به مشتری بدهد. در نتیجه، به هیچ وجه، هیچ کدام از همکاران من، اجازه ی معامله ندارند. فقط ما یک دپارتمان داریم، به نام ریسک منیج، که در این دپارتمان، ریسک هایی که ساید بروکر می اید، مدیریت و منیج می شود، که این کاملا، بحث و اوتاماسیونش با بحث ترید متفاوت است.

سوال : ما در سایت هشتصد، پرداخت ریبیت هم انجام می دهیم، و در واقع آن مشتریانی که از سمت ما به بروکرها معرفی می شوند، می توانند آن بخش از کارمزدی که در قالب اسپرد یا کمیسیون پرداخت کردند و بروکر هم به عنوان معرفی یا بازاریاب، بخشی از ان را به ما می دهد را، به خود تریدرها برمی گردانیم. آیا در بروکر نیکس، این امکان هست که ما این ریبیت را، به صورت اتومات، به خود تریدرها برگردانیم، تا کمکی کرده باشیم به کاهش هزینه ی اسپرد یا کمیسیون آن ها؟

پاسخ : بروکر نیکس، چون بروکر فول اس تی پی و به بازار وصل است، حتی ما اگر نخواهیم کمیسیون از مشتری بگیریم، مجبوریم هم کمیسیون هم اسپرد هم سواپ، به ال پی بدهیم، چون تمامی پوزیشن های مشتریان به بازار وصل است. در نتیجه این که کمیسیون یا اسپرد یا سواپ نگیریم، که نیست.
الحمدالله توانستیم، یک اکانت فری سواپ، فقط به مدت یک هفته، راه اندازی بکنیم. مشتریانی که پر این اکانت فری سواپ، بتوانند اکانت باز کنند، تا یک هفته در ایتم های معاملاتی ماژور، سواپ نخواهند داشت. به غیر از ان در باقی اکانت هامون سواپ داریم، ولی برای اینکه بتوانیم مشارکت مشتری را با خودمان دخیل بکنیم، به ازای هر پوزیشنی که مشتری می بندد، قسمتی از کمیسیون دریافتی از مشتری، مستقیما و بلا فاصله، که به ان ایجنت اکانت می گویند، به خود مشتری برمی گردد.
علاوه بر این مورد، آی بی هایی هستند که، با ما در حال همکاری هستند، به حساب خود ای بی ها، بر مبنای ای بی پلن، در اخر ماه، ان هم به صورت اتوماتیک، وجه برگردانده می شود. در نتیجه، تقریبا می شود اینطور گفت که، پنجاه درصد کل اسپرد و کمیسیونی که از مشتری گرفته می شود، ناخوداگاه یا به خود مشتری، یا به ساپورترش که ای بی هست، برمی گردد.

سوال : شما که از نزدیک با بروکر کار می کنید، به صورت صادقانه، یک انتقاد از بروکر نیکس بگویید؟

پاسخ : هرچه قدر ما سریع تر رشد می کنیم، اصطلاحا بازهم من، به عنوان مدیر فنی، ناراضی هستم. در نتیجه رضایت من به شخصه، هیچ وقت اقناع نمی شود. انشاالله من دوست دارم، افرادی به تیم ما اضافه شوند و افرادی که در تیم ما هستند، تلاششان را دو چندان کنند، که بتوانیم بازارها و تکنولوژی هایی که داریم، سریعا در اختیار مردم بگذاریم. مثلا در بحث کپی ترید، انحصاری ترین کپی ترید حال حاضر بازار فارکس را داریم، ولی خب من دوست دارم این را واحد آر اند دی، اطلاع رسانی و اگاه سازی کند، و کاندیشن ها و شرایط منحصر به فردش را به اطلاع عموم برساند، که از این به بعد سعی کنیم، جامعه ی تریدیمان ضرر کمتری ببیند.

سوال : بیشترین سودهایی که تریدر ها از بروکر شما گرفته اند چقدر بوده؟ (به دلار بفرمایید)

پاسخ : ما یوزری داشتیم که در یک روز، البته پوزیشن هایش را بیش از یک ماه بود که نگه داشته بود، ولی در یک روز، بیش از چهل و هشت هزار دلار در ضرر رفت. ولی دوباره بلند شد و برگشت و استارت زد.
و یوزری داشتیم که در یک روز، با معاملات همان روز، حسابش هفت برابر شد. هر دو را من نفی می کنم، چه حساب ده برابر شود، و چه حساب از بین برود. در نتیجه، هر دو نشان دهنده ی این است که همراه با ترس و طمع و قمارگونه وارد پوزیشن شده اند، در نتیجه، رعایت حجم و ریسک منیجمنت، وجود داشته باشد، هیچ کدام از این اتفاق ها، مطمئن باشید نخواهد افتاد.

سوال : حدودا چند درصد از تریدرهای شما سود ده هستند، و حسابشان در بازه های چند ماهه رشد دارد؟

پاسخ : اولا رشد حساب، یا ضرر حساب، اگر مانی منیجمنت، یا ریسک منیجمنت، داشته باشند، به فصل بر می گردد، یعنی حدودا بازه سه ماهه. این است که می شود گفت یک حساب موفق بوده، یک حساب ناموفق بوده، ان هم نسبت به تریدرش. البته حسابی که خیلی سود کند را هم، من ممکن است از حساب علم ریاضی بگویم ناموفق، چرا؟ چون میزان دراودان یا میزان ریسک ان حساب حتی بیشتر شود، ولی در نهایت ان حساب مثلا پنج برابر شود، از نظر من ناموفق است.
تریدر موفق تریدری است که سه ماه پشت سرهم با دراودان، و حد ضرر کم، به حساب بدون اینکه اسیب بزند، حساب را رشد دهد. بین ده تا پانزده درصد رشد داشته باشد، از نظر من کفایت می کند. از نظر امار ریاضی، امار کل دنیا، غیر قابل انکار، و غیر قابل تغییر است. در این بازار فارکس، به دلیل عدم رعایت اصول حرفه ای این بازار، معمولا بیش از هفتاد درصد دپازیت وارد شده در بازار، لاست خواهد شد. البته این لاست، یا از بین رفتن سرمایه که می گویم، باعث منتفع شدن یک گروه دیگر از سرمایه دار ها خواهد شد. این بازار صاحب ندارد، یعنی اگر فرض بفرمایید، یورو دلار را شما پوزیشن زدید و ضرر کردید، در یک جای دیگر دنیا، فردی هست که یورو دلار را بر خلاف ان جهت زده است و سود کرده است.
این بازار دوطرفه است، در نتیجه اگر بخواهید، در این طرف ساید بازار، یعنی ساید سود ده بازار باشید، جز رعایت اصول حرفه ای بازار فارکس، هیچ کار دیگری از دست شما بر نمی اید.

امیدوارم اطلاعات کافی را در مقاله بالا، مطالعه کرده باشید.

اگر در مورد بروکر نیکس سوالی برایتان بوجود آمد می‌توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

با آرزوی موفقیت و سودآوری

بروکر M4markets

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *