رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

لیست رگوله ها

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

لیست رگوله های بروکرهای فارکس

رگوله چیست؟

رگولاتورهای فارکس، شرکت هایی عموما وابسته به دولت هستند که وظیفه نظارت بر کابروکرها و شفافیت مالی آنان را دارند.

یکی از خطراتی که تریدرها و سرمایه گذاران بازار فارکس را تهدید می‌کند، این است که بروکرهای ضعیفی که امنیت لازم را هم ندارند، چون پایبند به قوانین مالی خاصی نیستند، می‌توانند برای سرمایه افراد، مشکل ایجاد کنند و به راحتی تقلب یا کلاه برداری کنند.

وظیفه و کار رگوله در بروکر، چیست؟

رگولاتورها برای اطمینان بخشیدن به امنیت سرمایه های مشتریان، نظارت برا کار بروکرها را انجام و مشتریان را از روند کاری بروکر آگاه می‌کنند.

بنابراین بروکرهایی که تحت نظارت رگوله هستند، به مراتب امنیت بالاتری را به نسبت بروکرهایی که رگوله نیستند، دارند.

همچنین رگولاتورها شبیه به بیمه عمل می‌کنند و در صورتی که بروکری را که تایید کرده‌اند، دچار مشکل مالی شود و یا کلاه برداری کنند، طرف حساب مشتریان شرکت رگوله ای است که کار آن بروکر را تضمین کرده بود.

بنابراین مسئول جبران خسارات وارده به مشتریان که به دلیل تقلب بروکر رخ داده باشد، رگوله ها هستند و رگولاتورها هزینه خسارات را جبران خواهند کرد.

آیا رگوله ها به مشتریان ایرانی خدمات می‌دهند؟

اکثر رگولاتورهای قدرتمند، به علت برخی از محدودیت ها، امکان ارائه خدمات به مشتریان ایرانی را ندارند، با این حال بروکرهایی که تحت نظارت رگولاتوری قرار دارند، با وجود اینکه رگوله آن‌ها به ایرانیان خدمات نمی‌دهند، اما این اطمینان خاطر را شفافیت مالی خود دارند که بتوان به آنان اعتماد کرد.

برخی از رگولاتورها نیز هستند که به ایرانیان خدمات می‌‎دهند، اما اکثرا رگوله های قدرتمندی نیستند. ترجیحا بروکرهایی که رگوله های معتبرتری دارند، با وجود عدم ارائه خدمات رگولاتور به ایرانیان، می‌توان گفت که اعتبار قوی‌تری را نیز دارند.

امنیت بروکرها چگونه مشخص می‌شود؟

امنیت بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند، علاوه بر بررسی دقیق وضعیت رگولاتوری بروکر و پایبندی بروکر به قوانین مالی، به سابقه و تجربه کاری تریدرها و مشتریان آنان نیز بسیار بستگی دارد. با گذشت زمان و کسب تجربه کاربردان در برخورد با بروکر، می‌توان تا حد خیلی زیادی میزان امنیت بروکرها را مشخص کرد.

در جدول لیست بروکرها، در سایت هشتصد، با بررسی های تخصصی، نمرات سطح امنیت بروکرها مشخص شده است. برای دسترسی به لیست رتبه بندی بروکرها در میزان امنیت، می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

در ادامه این صفحه، شما را با رگولاتورهای مختلف جهانی آشنا می‌کنیم. این لیست کامل رگوله های فارکس هست.

سازمان رفتار مالی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FCA)
سال تاسیس : 2012

امتیاز
5/5

مرجع رفتار مالی (FCA) یک نهاد نظارتی مالی در بریتانیا است، اما مستقل از دولت بریتانیا فعالیت می‌کند و با اخذ کارمزد از اعضای صنعت خدمات مالی تأمین مالی می‌شود. در 19 دسامبر 2012، قانون خدمات مالی 2012 موافقت سلطنتی را دریافت کرد و در 1 آوریل 2013 لازم الاجرا شد. این قانون چارچوب نظارتی جدیدی برای خدمات مالی ایجاد کرد و سازمان خدمات مالی را لغو کرد. FCA شرکت های مالی ارائه خدمات به مصرف کنندگان را تنظیم می کند و یکپارچگی بازارهای مالی در بریتانیا را حفظ می کند. بر تنظیم رفتار شرکت‌های خدمات مالی خرده‌فروشی و عمده‌فروشی تمرکز دارد.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(ASIC)
سال تاسیس : 1998

امتیاز
2.9/5

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) یک نهاد مستقل دولتی استرالیایی است که به عنوان تنظیم کننده شرکتی استرالیا عمل می کند، که در 1 ژوئیه 1998 به دنبال توصیه های والیس استعلام تاسیس شد. نقش ASIC اجرای و تنظیم قوانین شرکت و خدمات مالی برای حمایت از مصرف کنندگان، سرمایه گذاران و طلبکاران استرالیایی است. اختیارات و دامنه ASIC توسط قانون کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا در سال 2001 تعیین شد.

انجمن ملی آتی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(NFA)
سال تاسیس : 1981

امتیاز
5/5

انجمن ملی آتی (NFA) یک سازمان خودتنظیمی در سراسر صنعت برای صنعت مشتقات ایالات متحده است که برنامه های نظارتی نوآورانه و مؤثری را ارائه می دهد. NFA که توسط CFTC به عنوان یک انجمن آتی ثبت شده تعیین شده است، هر روز تلاش می کند تا از یکپارچگی بازارهای مشتقات محافظت کند، از سرمایه گذاران محافظت کند و اطمینان حاصل کند که اعضا به مسئولیت های نظارتی خود عمل می کنند.

اداره بازارهای مالی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FMA)
سال تاسیس : 2013

امتیاز
4.1/5

اداره بازارهای مالی (FMA) یک آژانس دولتی نیوزیلند است که مسئول اجرای اوراق بهادار، گزارشگری مالی و قوانین شرکت است که در خدمات مالی و بازارهای اوراق بهادار اعمال می شود. FMA همچنین مبادلات اوراق بهادار، مشاوران مالی و کارگزاران، حسابرسان، متولیان و ناشران – از جمله ناشران KiwiSaver و طرح‌های بازنشستگی را تنظیم می‌کند. این بانک به طور مشترک بر سیستم های تسویه حساب تعیین شده در نیوزیلند، با بانک رزرو نیوزلند (RBNZ) نظارت می کند. FMA یکی از اعضای شورای تنظیم کننده های مالی نیوزلند است.

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(SFC)
سال تاسیس : 1989

امتیاز
4/5

کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) یک نهاد قانونی مستقل است که در سال 1989 برای تنظیم بازارهای اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ تأسیس شد. SFC اختیارات تحقیقی، اصلاحی و انضباطی خود را از مقررات اوراق بهادار و آتی (SFO) و قوانین فرعی می گیرد. SFC از نظر عملیاتی مستقل از دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ، عمدتاً از طریق عوارض تراکنش و هزینه های مجوز تأمین می شود. به عنوان یک تنظیم کننده مالی در یک مرکز مالی بین المللی، SFC تلاش می کند تا یکپارچگی و سلامت بازارهای اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ را به نفع سرمایه گذاران و صنعت تقویت و محافظت کند.

انجمن بورس طلا و نقره چین

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(CGSE)
سال تاسیس : 1910

امتیاز
2.8/5

انجمن مبادلات طلا و نقره چین (“CGSE”) در سال 1910 تأسیس شد و تنها صرافی در هنگ کنگ است که طلا و نقره فیزیکی را معامله می کند و طبق بخش 3 از فصل 82 قوانین هنگ کنگ که تحت آن فعالیت می کند فعالیت می کند. به عنوان بورس کالا از نظر قانونی معاف است. ماموریت CGSE که بر اساس یک سیستم مبتنی بر عضویت اجرا می‌شود، ارائه صرافی، تسهیلات و خدمات مرتبط به اعضای خود برای معامله فلزات گرانبها مانند طلا و نقره است. CGSE 99 Tael Gold و Kilobar را از طریق یک سیستم اعتراض باز معامله می کند. و Loco London Gold / Silver Contract، RMB Kilobar Gold، HK Dollar 999.9 Tael Gold و Dollar HK Loco Silver 1 از طریق “سکوی معاملات الکترونیکی”. همچنین “کد معامله” به طرفین در معاملات ارائه می شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(CySEC)
سال تاسیس : 1910

امتیاز
3.4/5

کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) مطابق با بخش 5 قانون کمیسیون بورس و اوراق بهادار (تاسیس و مسئولیت ها) در سال 2001 به عنوان یک شخص حقوقی عمومی تأسیس شد. این یک مرجع نظارت عمومی مستقل است که مسئول نظارت بر بازار خدمات سرمایه گذاری، معاملات اوراق بهادار قابل انتقال انجام شده در جمهوری قبرس و بخش سرمایه گذاری جمعی و مدیریت دارایی است. همچنین بر شرکت های ارائه دهنده خدمات اداری که تحت نظارت ICPAC و انجمن وکلای قبرس نیستند نظارت می کند.

ثبت نام ارائه دهندگان خدمات مالی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FSPR)
سال تاسیس : 2008

امتیاز
3.3/5

ثبت ارائه دهندگان خدمات مالی (FSPR) تحت قانون ارائه دهندگان خدمات مالی (ثبت و حل اختلاف) در سال 2008 ایجاد شده است. این به شرکت‌های کارگزاری خارج از بورس که مقررات‌گذاری نشده‌اند، و همچنین شرکت‌های تازه تاسیس، این امکان را می‌دهد تا بدون نگرانی از رعایت موانع نظارتی اعمال شده در تعدادی دیگر از کشورها، اعتماد و اعتبار مشتری را به دست آورند.

بورس اوراق بهادار آتی مالی چین

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

China Financial Futures Exchange Co. Ltd. (CFFEX)
سال تاسیس : 2006

امتیاز
2.7/5

China Financial Futures Exchange Co. Ltd. (CFFEX) که با تایید شورای دولتی جمهوری خلق چین و کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین (CSRC) تأسیس شده است، یک بورس سهامی است که متخصص در ارائه خدمات معاملاتی و تسویه حساب برای معاملات آتی مالی است. ، اختیارات و سایر مشتقات. در 8 سپتامبر 2006، CFFEX توسط بورس آتی شانگهای، بورس کالای ژنگژو، بورس کالای دالیان، بورس شانگهای و بورس شنژن در شانگهای تأسیس شد. ایجاد CFFEX و توسعه بازار آتی مالی چین اهمیت استراتژیک زیادی در تعمیق اصلاحات بازار مالی، تقویت سیستم مالی، تسهیل عملکرد قوی بازار مالی و انطباق با شرایط عادی جدید توسعه اقتصادی دارد.

کمیسیون خدمات مالی وانواتو

رگوله چیست

(VFSC)
سال تاسیس : 1993

امتیاز
2.5/5

کمیسیون خدمات مالی وانواتو (VFSC) به طور رسمی در دسامبر 1993، پس از تصویب قانون شماره 35 کمیسیون خدمات مالی وانواتو در سال 1993 توسط پارلمان وانواتو، تأسیس شد. خزانه داری از سال 1971 تحت مدیریت وقت بریتانیا و پس از استقلال در جولای 1980، وزارت دارایی و مدیریت اقتصادی. VFSC چهار بخش به نام‌های خدمات شرکت، اجرای قانونی و ورشکستگی، نظارت و ثبت ایجاد کرده است.

کمیسیون خدمات مالی جزایر ویرجین بریتانیا

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FSC)
سال تاسیس : 2001

امتیاز
4.6/5

تصویب قانون کمیسیون خدمات مالی در دسامبر 2001، کمیسیون خدمات مالی جزایر ویرجین بریتانیا (FSC) را به عنوان یک مرجع نظارتی مستقل و مسئول مجوز، تنظیم، نظارت بر کلیه خدمات مالی در داخل و از BVI، که شامل بیمه می‌شود، تأسیس کرد. خدمات بانکی، امانتداری، کسب و کار امین، مدیریت شرکت، تجارت سرمایه گذاری و خدمات ورشکستگی و همچنین ثبت شرکت ها، شرکت های تضامنی و مالکیت معنوی. از سال 2002، FSC مسئولیت وظایفی را که قبلاً توسط دولت از طریق دپارتمان خدمات مالی انجام می شد، بر عهده گرفت. FSC، به عنوان تنظیم کننده خدمات مالی، همچنین مسئول ارتقاء درک عمومی از سیستم مالی و محصولات آن، نظارت بر محیط فعالیت های تنظیم شده است.

سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FINMA)
سال تاسیس :

امتیاز
3/5

FINMA تنظیم کننده مستقل بازارهای مالی سوئیس است. وظیفه آن نظارت بر بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، صرافی‌ها، معامله‌گران اوراق بهادار، طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی و مدیران دارایی و شرکت‌های مدیریت صندوق است. همچنین توزیع کنندگان و واسطه های بیمه را تنظیم می کند. وظیفه آن حمایت از طلبکاران، سرمایه گذاران و بیمه گذاران است. FINMA مسئول اطمینان از عملکرد مؤثر بازارهای مالی سوئیس است.

سازمان خدمات مالی سیشل

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FSA)
سال تاسیس : 2013

امتیاز
4.3/5

اداره خدمات مالی سیشل (FSA) یک نهاد نظارتی مستقل است که مسئول خدمات مالی غیربانکی در سیشل است. FSA که بر اساس قانون مرجع خدمات مالی در سال 2013 تأسیس شد، مسئول مجوز و تنظیم مجوزها، اجرای الزامات نظارتی و انطباق، نظارت و نظارت بر انجام تجارت در بخش خدمات مالی غیربانکی در سیشل است. فعالیت های تنظیم شده شامل خدمات امانی، بازار سرمایه و طرح های سرمایه گذاری جمعی، بیمه، قمار است. FSA همچنین مسئول ثبت شرکت های تجاری بین المللی، بنیادها، مشارکت محدود و اعتماد بین المللی در سیشل است.

مرجع پولی جزایر کیمن

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(CIMA)
سال تاسیس : 1997

امتیاز
2.1/5

مرجع پولی جزایر کیمن (CIMA) به عنوان یک نهاد شرکتی تحت قانون اقتدار پولی در 1 ژانویه 1997 تأسیس شد. CIMA از ادغام بخش نظارت بر خدمات مالی دولت جزایر کیمن و هیئت ارزی جزایر کیمن ایجاد شد. بر مسئولیت‌ها، وظایف و فعالیت‌های قبلی این دو نهاد که شامل صدور و بازخرید ارز جزایر کیمن و مدیریت ذخایر ارزی است. تنظیم و نظارت بر خدمات مالی، نظارت بر رعایت مقررات پولشویی، صدور کتابچه راهنمای نظارتی در مورد سیاست ها و رویه ها و صدور ضوابط و بیانیه های اصولی و راهنمایی. ارائه کمک به مقامات نظارتی خارج از کشور،

اداره خدمات مالی مالت

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(MFSA)
سال تاسیس : 2002

امتیاز
2/5

اداره خدمات مالی مالت (MFSA) تنها تنظیم کننده خدمات مالی در مالتا است که در 23 ژوئیه 2002 از طریق قانون پارلمان (فصل 330 قوانین مالت) تأسیس شد. وظایف اصلی MFSA حفاظت از مصرف کنندگان، یکپارچگی بازارهای مالی، ثبات مالی و نظارت بر کلیه فعالیت های خدمات مالی است که شامل بانک ها، مؤسسات مالی، مؤسسات پرداخت، شرکت های بیمه و واسطه های بیمه، شرکت های خدمات سرمایه گذاری و طرح های سرمایه گذاری جمعی، اوراق بهادار می شود. بازارها، مبادلات سرمایه گذاری شناخته شده، شرکت های مدیریت اعتماد، ارائه دهندگان خدمات شرکت و طرح های بازنشستگی. MFSA همچنین نقش مشاوره ای برای دولت در تدوین سیاست ها در مورد مسائل مربوط به صنعت خدمات مالی دارد.

مرجع پولی سنگاپور

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(MAS)
سال تاسیس : 1971

امتیاز
4.4/5

MAS تنظیم کننده و ناظر یکپارچه موسسات مالی در سنگاپور است. در سال 1970، پارلمان قانون مرجع پولی سنگاپور را تصویب کرد که منجر به تشکیل MAS در 1 ژانویه 1971 شد. تصویب قانون MAS به MAS این اختیار را داد که بخش خدمات مالی در سنگاپور را تنظیم کند. بانکدار و کارگزار مالی دولت. همچنین برای ارتقای ثبات پولی و ایجاد سیاست‌های اعتباری و مبادله‌ای برای رشد اقتصاد به این سازمان سپرده شده است. در آوریل 1977، دولت تصمیم گرفت مقررات صنعت بیمه را تحت MAS قرار دهد. وظایف نظارتی تحت قانون صنعت اوراق بهادار (1973) نیز در سپتامبر 1984 به MAS منتقل شد. MAS اکنون قوانین مختلف مربوط به پول، بانکداری، بیمه، اوراق بهادار و بخش مالی MAS پس از ادغام با هیئت کمیسران ارز در 1 اکتبر 2002، وظیفه انتشار ارز را نیز بر عهده گرفت.

اداره خدمات مالی دبی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(DFSA)
سال تاسیس :

امتیاز
4.3/5

اداره خدمات مالی دبی (DFSA) تنظیم کننده مستقل خدمات مالی است که در DIFC، یک منطقه آزاد مالی هدفمند در دبی، امارات متحده عربی، انجام می شود. وظایف نظارتی DFSA شامل مدیریت دارایی، خدمات بانکی و اعتباری، اوراق بهادار، سرمایه گذاری جمعی است. وجوه، خدمات نگهداری و امانت، معاملات آتی کالا، امور مالی اسلامی، بیمه، بورس بین المللی سهام، و بورس بین المللی مشتقات کالا. علاوه بر تنظیم خدمات مالی و جانبی، DFSA مسئول نظارت و اجرای الزامات ضد پولشویی (AML) و تامین مالی ضد تروریسم (CTF) قابل اجرا در DIFC است.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(SCB)
سال تاسیس : 1995

امتیاز
2.3/5

کمیسیون اوراق بهادار باهاما (“کمیسیون”) (SCB) یک نهاد قانونی است که در سال 1995 بر اساس قانون هیئت مدیره اوراق بهادار، 1995 تأسیس شد. این قانون از آن زمان لغو شده و با قوانین جدید جایگزین شده است. وظایف کمیسیون اکنون در قانون صنعت اوراق بهادار، 2011 (SIA، 2011) تعریف شده است. کمیسیون مسئول اداره SIA، 2011 و قانون صندوق های سرمایه گذاری، 2003 (IFA) است که نظارت و تنظیم فعالیت های صندوق های سرمایه گذاری، اوراق بهادار و بازارهای سرمایه را فراهم می کند. کمیسیون که در 1 ژانویه 2008 به عنوان بازرس خدمات مالی و شرکتی منصوب شد، همچنین مسئول اداره قانون ارائه دهندگان خدمات مالی و شرکتی، 2000 است.

سازمان نظارت بر مالی فدرال

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس
رگوله چیست

(BaFin)
سال تاسیس : 2002

امتیاز
4.3/5

قبل از سال 2002، در آلمان تنظیم صنعت مالی توسط سه آژانس جداگانه انجام می شد. در می 2002، BaFin، پس از تصویب قانون خدمات مالی و یکپارچه سازی، تشکیل شد. هدف این قانون و ادغام این سه آژانس ایجاد یک تنظیم کننده مالی یکپارچه بود که بتواند تمام بازارهای مالی را پوشش دهد. آژانس هایی که با هم ادغام شدند عبارتند از: اداره فدرال نظارت بر بانکداری، اداره نظارت فدرال برای تجارت اوراق بهادار، و اداره نظارت بر بیمه فدرال. پس از تصویب قانون بانکداری در سال 2003 با هدف افزایش حمایت از مشتریان و بهبود، مسئولیت بیشتری به BaFin داده شد. شهرت سیستم مالی آلمان اختیارات اضافی شامل نظارت بر اعتبار موسسات مالی و جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد آنها بود. این حوزه مسئولیت خاص با Bundesbank به اشتراک گذاشته شد. در حال حاضر، BaFin در حال تجربه نوعی انتقال است، زیرا مسئولیت نظارت بانکی توسط بانک مرکزی اروپا بر عهده گرفته شده است.

آژانس خدمات مالی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FSA)
سال تاسیس : 2001

امتیاز
4.7/5

آژانس خدمات مالی (FSA) بر تمامی ارائه دهندگان خدمات مالی، از جمله کارگزاران فارکس، در ژاپن نظارت دارد. هدف نهایی FSA ژاپن حفظ سیستم مالی این کشور و تضمین ثبات آن است. همچنین مسئولیت حفاظت از سرمایه گذاران امنیتی، دارندگان بیمه نامه و سپرده گذاران را بر عهده دارد. این سازمان به چندین روش از جمله برنامه ریزی و سیاست گذاری، نظارت بر ارائه دهندگان خدمات مالی، نظارت بر معاملات اوراق بهادار و بازرسی موسسات مالی در بخش خصوصی به اهداف خود دست می یابد. زمانی که FSA برای اولین بار ایجاد شد، صرفاً یک نهاد اداری بود. با این حال، زمانی که در سال 2001 نماینده خارجی دفتر کابینه ژاپن شد، مسئولیت های آن افزایش یافت. مسئولیت های کمیته بازسازی مالی را بر عهده گرفت.

بانک دو فرانس

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(BDF)
سال تاسیس :

امتیاز
4.3/5

Autorité de contrôle Prudentiel et de Resolution (ACPR) وظیفه حفظ ثبات سیستم مالی و حفاظت از مشتریان، بیمه شدگان، اعضا و ذینفعان اشخاصی را که بر آنها نظارت دارد، بر عهده دارد. در قوانین و مقررات، نظارت بر انطباق با قوانینی که برای محافظت از مشتریان طراحی شده‌اند، خواه این قوانین ناشی از قوانین و مقررات، آیین‌نامه‌های رفتاری تأیید شده به درخواست یک انجمن حرفه‌ای یا بهترین شیوه‌های صنعتی باشد که این سازمان رعایت یا توصیه می‌کند، و غیره.

بانک مرکزی روسیه

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(CBR)
سال تاسیس : 1990

امتیاز
2.6/5

بانک مرکزی فدراسیون روسیه (بانک روسیه) در 13 ژوئیه 1990 بر اساس بانک جمهوری روسیه از بانک دولتی اتحاد جماهیر شوروی تأسیس شد. این بانک که به شورای عالی RSFSR پاسخگو است، در ابتدا بانک دولتی RSFSR نامیده می شد. طبق قانون اساسی، این یک نهاد مستقل است و مسئولیت اصلی محافظت از ثبات پول ملی، روبل را بر عهده دارد. قبل از 1 سپتامبر در سال 2013، تنظیم کننده اصلی صنعت بانکداری روسیه، مسئول مجوزهای بانکی، قوانین عملیات بانکی و استانداردهای حسابداری بود و به عنوان آخرین راه حل وام دهنده برای سازمان های اعتباری خدمت می کرد. پس از تاریخ مشخص، وظایف و اختیارات CBR به طور قابل توجهی گسترش یافت و بانک مرکزی وضعیت یک مگا تنظیم کننده تمام بازارهای مالی روسیه را دریافت کرد. این شرکت دارای حق انحصاری انتشار اسکناس و سکه روبلی از طریق ضرابخانه مسکو و سن پترزبورگ، ضرابخانه گوزنک است. بانک مرکزی سکه های یادبود ساخته شده از فلزات گرانبها و غیر گرانبها و همچنین سکه های سرمایه گذاری ساخته شده از فلزات گرانبها را منتشر می کند که در داخل و خارج از کشور توزیع می شود. طبق قوانین روسیه، نیمی از سود بانک باید به بودجه فدرال دولت اختصاص یابد. . بانک مرکزی روسیه یکی از اعضای BIS است. بودجه فدرال بانک مرکزی روسیه یکی از اعضای BIS است. بودجه فدرال بانک مرکزی روسیه یکی از اعضای BIS است.

بانک ملی جمهوری بلاروس

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(NBRB)
سال تاسیس : 1992

امتیاز
3.9/5

بانک ملی جمهوری بلاروس (NBRB) بانک مرکزی بلاروس است که در پایتخت، مینسک واقع شده است. این بانک در سال 1922 با نام “بانک جمهوری خواه بلاروس” ایجاد شد، اما به زودی تحت مدیریت بانک دولتی اتحاد جماهیر شوروی کار کرد. این بانک که در سال‌های 1959 و 1987 تحت سازماندهی مجدد قرار گرفت، در سال 1990 پس از تصویب قوانین بانکی پس از اعلام استقلال از اتحاد جماهیر شوروی، به شکل فعلی خود ظاهر شد. فعالیت های بانک در قانون بانکداری مصوب 25 اکتبر 2000 تنظیم شده است. ماده 25 قانون بانکداری مقرر می دارد که یکی از وظایف اصلی بانک ملی بانک ملی تضمین عملکرد کارآمد، قابل اعتماد و ایمن سیستم تسویه بین بانکی است و مقرر می دارد. مراحل تسویه نقدی و غیر نقدی در جمهوری بلاروس.

اداره رفتار بخش مالی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FSCA)
سال تاسیس :

امتیاز
3.5/5

مرجع رفتار بخش مالی (FSCA) تنظیم کننده رفتار بازار موسسات مالی است که محصولات مالی و خدمات مالی، موسسات مالی دارای مجوز از نظر قانون بخش مالی شامل بانک ها، بیمه گذاران، صندوق های بازنشستگی و مدیران و بازار را ارائه می کند. زیرساخت ها FSCA مسئول تنظیم و نظارت بر رفتار بازار است. هدف FSCA افزایش و حمایت از کارایی و یکپارچگی بازارهای مالی و حمایت از مشتریان مالی با ترویج رفتار منصفانه آنها توسط مؤسسات مالی و همچنین ارائه آموزش مالی به مشتریان مالی است. FSCA بیشتر به حفظ ثبات مالی کمک خواهد کرد.

بانک مرکزی ایرلند

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(CBI)
سال تاسیس : 2011

امتیاز
2.8/5

قبل از سال 2010، تمام نهادهای مالی ایرلندی توسط سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی ایرلند تنظیم می شدند. با این حال، در سال 2011، یک نهاد نظارتی جدید به نام کمیسیون بانک مرکزی ایرلند تأسیس شد. این کمیسیون وظیفه صدور مجوز برای کارگزاران تحت نظارت CBI را بر عهده دارد، اما تعدادی نقش بسیار مهم دیگر نیز دارد. این سازمان به عنوان یک ناظر برای ارائه دهندگان خدمات زیر و فعالیت های آنها عمل می کند: ارائه دهندگان بیمه، از جمله بیمه عمومی و زندگی و همچنین هر گونه مسائل مربوط به مصرف کننده. اتحادیه های اعتباری؛ ارائه دهندگان اعتبار و وام مسکن و وام دهندگان، و همچنین نظارت بر هزینه های مشتری و مسائل مربوط به مصرف کننده.

کمیسیون خدمات مالی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(FSC)
سال تاسیس : 2001

امتیاز
4.3/5

کمیسیون خدمات مالی، موریس (“FSC”) تنظیم کننده یکپارچه برای بخش خدمات مالی غیر بانکی و تجارت جهانی است. FSC که در سال 2001 تأسیس شد، تحت قانون خدمات مالی 2007 موظف است و به عنوان قوانین توانمند کننده، قانون اوراق بهادار 2005، قانون بیمه 2005 و قانون طرح‌های بازنشستگی خصوصی 2012 برای مجوز، تنظیم، نظارت و نظارت بر انجام فعالیت‌های تجاری در این موارد است

کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(CNMV)
سال تاسیس : 1988

امتیاز
4.5/5

کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار (CNMV) نهادی است که مسئول نظارت و بازرسی بازارهای اوراق بهادار اسپانیا و فعالیت همه کسانی است که در آن دخیل هستند. CNMV توسط قانون بازار اوراق بهادار 24/1988 ایجاد شد که بیانگر اصلاحات کامل این بخش از سیستم مالی اسپانیا بود. و از آن زمان، رژیم آن برای انطباق با تحولات بازارهای مالی و ارائه اقدامات جدید برای حمایت از سرمایه گذاران به روز شده است. هدف CNMV اطمینان از شفافیت بازارهای اوراق بهادار اسپانیا و شکل گیری صحیح قیمت ها و همچنین حمایت از سرمایه گذاران.

کمیسیون خدمات مالی بین المللی

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(IFSC)
سال تاسیس : 1999

امتیاز
3.2/5

کمیسیون خدمات مالی بین المللی (IFSC) با تصویب قانون کمیسیون خدمات مالی بین المللی (IFSCA) در 3 مه 1999 تأسیس شد. IFSC یک نهاد نظارتی برتر برای صنعت فراساحل در بلیز است و به عنوان مرجع نظارتی، مسئولیت IFSC است. بر اساس قانون IFSC، این است که بلیز را به عنوان یک مرکز خدمات مالی بین المللی تقویت کند و ارائه خدمات مالی بین المللی را تنظیم کند.

بادان پنگاواس پرداگانگان برجانگکا کومودیتی کمنتریان پرداگانگان

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(BAPPEBTI)
سال تاسیس : 2005

امتیاز
3.8/5

BAPPEBTI در سال 2005 برای تنظیم بخش های خاصی از صنعت خدمات مالی در اندونزی راه اندازی شد. این تنها آژانسی است که مسئولیت نظارتی موسسات مالی مختلف را بر عهده دارد. این سازمان تحت نظارت وزارت دارایی اندونزی فعالیت می کند و توسط هیئت مدیره ای اداره می شود که همه آنها توسط دولت از بین کارشناسان صنعت انتخاب می شوند.

تنظیم کننده اوراق بهادار و بورس کامبوج

رگوله چیست؟ ☑️ لیست انواع رگوله های بروکرها در فارکس

(SECC)
سال تاسیس :

امتیاز
3/5

کمیسیون بورس و اوراق بهادار کامبوج (SECC) بر اساس قانون انتشار و تجارت اوراق بهادار غیر دولتی (Preah Reach Kram No NS/RKM/ 1007/028) تأسیس شده است. SECC صنعت اوراق بهادار در کامبوج را تنظیم می کند تا از طریق بسیج سرمایه از سرمایه گذاران عمومی / اوراق بهادار به توسعه اجتماعی-اقتصادی کمک کند تا تقاضای تامین مالی برای سرمایه گذاران را برآورده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *