حساب پم چیست ؟

حساب پم به عنوان یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری بسیار مورد توجه قرار گرفته است تا جایی که شاهد پیشرفت سریع آن هستیم.

حساب پم ( pamm ) چیست ؟

برای این که بتوانیم شما را با حساب پم و کارکردهای آن آشنا کنیم لازم است در قدم نخست اطلاعاتی در رابطه با بازارهای مالی در اختیار شما قرار دهیم. این روزها کمتر کسی را می‌توان یافت که اطلاعاتی در رابطه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری نداشته باشد. گسترش این صندوق‌ها در سال‌های اخیر باعث شده است که همواره پیشرفت‌هایی در آن دیده شود. در واقع، ابزارهای مالی به صورت مداوم در حال به‌روزرسانی هستند. این ابزارهای مالی به روز، به کسب سود بیشتر کمک می‌کنند.

حساب pamm هم به عنوان یک ابزار جدید در حوزه سرمایه‌گذاری می‌باشد که این امکان را برای سرمایه‌گذار فراهم می‌کند، تا بدون این که به طور مستقل معامله‌ای را انجام دهد، به کسب درآمد بپردازد. به عبارت دیگر، سرمایه‌گذار در حساب فردی که معامله‌گر می‌باشد، سرمایه‌گذاری کرده و وجه مورد نظر خود را به حساب معامله‌گر واریز می‌نمایند. معامله‌گر به ازای دریافت کارمزدی مشخص مدیریت وجوه واریزی را به عهده می‌گیرد. این سرمایه‌گذاری در بستر بازار فارکس انجام می‌گیرد.

آموزش افتتاح حساب پم

در وب سایت هشتصد، آموزش نحوه سرمایه گذاری در حساب پم برخی از بروکرها، قرار داده شده است. با کلیک بر روی دکمه زیر، می توانید نحوه سرمایه گذرای در حساب پم بروکر فارکس چیف را بیاموزید.

 به طور عامیانه اگر بخواهیم به سوال حساب پم چیست پاسخ دهیم باید بگوییم، افرادی که تمایل به سرمایه ‎گذاری در بازار فارکس را دارند، اما اطلاعات و توانایی لازم برای این کار را ندارند، می‌توانند از این روش برای سرمایه‌گذاری استفاده نمایند. به طور کلی باید گفت که 3 عامل سرمایه‌گذار، معامله‌گر و کارگزاری در شکل‌گیری حساب پم درگیر می‌باشند.

با توجه به این تعریف ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که بازار فارکس چیست؟ بازار فارکس از جمله بازارهای جهانی برای مبادله ارز می‌باشد. با استفاده از این بازار می‌توان هزینه خرید هر نوع کالایی را با پول رایج همان منطقه پرداخت نمود. میزان خرید و فروش ارز در این بازار از آن جهت که بازار بدون واسطه است، بسیار بالا می‌باشد. به طوری که حجم معاملات آن در یک روز را چیزی در حدود 6.6 تریلیون دلار تخمین می‌زنند.

بهترین بروکر برای حساب پم در ایران

 

خیلی از بروکرها در حال حاضر حساب پم را دارند و می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. اما اگر بخواهیم بهترین بروکر برای حساب پم در ایران را معرفی کنیم، قطعا بروکری را انتخاب می کنیم که هم از نظر اعتبار و امنیت در سطح بالایی قرار دارد و هم از لحاظ سیستم کپی ترید، بتواند سیستم بی نقص و بدون دردسر را به تریدرها و سرمایه گذارها معر فی کند. در حال حاضر از دید سایت هشتصد، سیستم پم بروکر ایکس چیف بهترین سیستم کپی ترید ممکن می باشد، زیرا هم برای تریدر امکانات بسیار خاص و ویژه ای را دارد و هم برای سرمایه گذارها سیستم راحت و بی نقص است.

حساب پم چیست ؟
عملکرد حساب پم

سبد پم

در بین اصطلاحاتی که به حساب پم مربوط می‌شود، سبد پم بیش از سایر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. سبد پم به مجموعه‌ای از حساب‌های مختلف گفته می‌شود. استفاده از این سبد باعث بالا رفتن تنوع ریسک برای سرمایه‌گذاران می‌شود. علت این موضوع را می‌توان جمع‌آوری انواع حساب‌های پم که نسبت‌های مختلفی از بازده و ریسک را نمایش می‌دهند، معرفی کرد. با جمع‌آوری این اطلاعات، سرمایه‌گذار میزان سپرده خود را بین حساب‌های مختلف به نسبت‌های مشخص تقسیم می‌کند. در واقع، سرمایه‌گذار دارایی خود را در حساب‌های مختلف قرار می‌دهد تا از این طریق بتواند ریسک از دست دادن سرمایه را کاهش دهد. البته در این شرایط ممکن است سود کمتری به دست سرمایه‌گذار برسد.

حساب پم چیست ؟
سبد پم

به کدام تریدر در پم (pamm) متصل شویم؟

شما می توانید قبل از سرمایه گذاری در هر کدام از حساب های پم ، از طریق راه ارتباطی، از مشاوره رایگان سایت هشتصد، استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید. ما نتیجه تجربیات خودمان را در مورد اتصال به هر کدام از مدیران سرمایه در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای ارتباط با ما، می توانید از پایین همین صفحه، پیغام خود را برای درخواست مشاوره راجع به حساب پم، به ما بدهید.

مزایا و معایب حساب پم

برای این که بتوانید به شناخت کافی از حساب پم برسید، لازم است اطلاعاتی در رابطه با مزایا و معایب آن داشته باشید.

مزایای حساب پم

  • این حساب در طولانی مدت می‌تواند سودآوری خوبی را برای سرمایه‌گذار داشته باشد.
  • امکان مقایسه معامله‌گرها یا همان تریدرها در بستر فارکس مهیا است.
  • متنوع‌سازی حساب در این روش امکان‌پذیر است.
  • برخی از معامله‌گرها که تجربه‌ی بالایی در این کار دارند، می‌توانند سود صددرصدی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کنند.

معایب حساب پم

  • حساب پم هم مانند هر حساب دیگری بدون ضرر نمی‌باشد و گاهی ممکن است سرمایه‌گذار ضررهای کوچک و بزرگ را متحمل شود.
  • تریدر فقط در سود حاصل از معاملات شریک می‌باشد.
  • روش‌های معامله در این روش پنهان می‌باشد و فقط تریدرها از آن مطلع هستند.
  • در این روش هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد.

بهترین حساب پم

برای این که بتوانید بهترین حساب پم را انتخاب کنید، لازم است به بررسی چند معیار مختلف بپردازید. بهتر است قبل از اقدام به انتخاب، همه‌ی جوانب را سنجیده و با آگاهی کامل این کار را انجام دهید. از جمله معیارهایی که در انتخاب این نوع حساب‌ها باید مورد بررسی قرار گیرد، به قرار زیر می‌باشد:

سن حساب

قبل از هر چیزی سن حساب را مورد بررسی قرار دهید. حساب‌هایی که سن بالاتری دارند در صورتی که نشان‌دهنده‌ی سود باشند، می‌توانند به صورت مداوم سودآوری خود را حفظ کنند. در واقع، در چنین حساب‌هایی که زمانی طولانی از افتتاح آن‌ها گذشته است، اگر تریدر دچار ضرر و زیان شده باشد، در گذشته‌ی او به نمایش گذاشته می‌شود.

میزان افت سرمایه

سرمایه‌گذار با بررسی بیشترین میزان افت یک حساب پم می‌تواند میزان ریسک‌پذیری حساب مورد نظر را بررسی نماید. در واقع میزان کاهش سرمایه‌های جذب‌شده نشان‌دهنده‌ی میزان ریسک‌پذیر بودن حساب می‌باشد.

سودآوری مستمر

بهتر است برای انتخاب حساب مورد نظر میزان سودآوری آن را بررسی نمایید. برای این کار میزان سودآوری در کل از زمان افتتاح و میزان سودآوری در بازه‌های زمانی کوتاه را مورد بررسی قرار دهید.

میزان موجودی مدیر حساب

لازم است میزان موجودی حساب مورد بررسی قرار گیرد تا از این طریق مشخص شود که چه مقدار از آن توسط مدیر و چه مقدار از آن توسط سرمایه‌گذاران وارد حساب شده است.

بررسی نظرات کاربران

نظراتی که از جانب کاربران ثبت شده است می‌تواند در انتخاب حساب پم بسیار کمک‌کننده باشد. این نظرات میزان رضایت و یا عدم رضایت سرمایه‌گذاران را نشان می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید از میزان اعتبار مدیر حساب مطلع شده و با آگاهی بیشتر دست به انتخاب بزنید.

حساب پم چیست ؟
حساب پم چیست

تفاوت پم با کپی ترید چیست؟

همانطور که در ابتدای این مطلب بیان شد، امروزه ابزارهای متعددی در حوزه بازارهای مالی به وجود آمده‌اند. تنوع بیش از اندازه گاهی باعث سردرگمی افراد می‌شود. برای مثال کپی ترید یکی از مفاهیم و مسائلی که افراد را با سوالات متعددی روبه‌رو کرده است. از جمله این سوالات تفاوت پم با کپی ترید می‌باشد. برای پاسخ به این سوال بهتر است در ابتدا به تعریف کپی ترید پرداخت.

کپی ترید نیز مانند حساب پم یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. در این روش معاملات تریدرهای باتجربه که در کار خود خبره هستند در حساب شما کپی خواهد شد. برای این کار ابتدا لازم است بروکری مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس چند تریدر باتجربه و قابل اعتماد را انتخاب نموده و تمام معاملات آن‌ها را در حساب ایجاد شده برای خود کپی نمایید. با این کار می‌توانید معاملات کپی شده را دنبال کرده و کار خود را ادامه دهید.

برای بررسی موفقیت یا عدم موفقیت خود در این حوزه لازم است برای مدتی مشخص به بررسی سپرده خود بپردازید. اگر در این مدت زمان مشخص شده سپرده شما شیب صعودی داشت، شما در انتخاب خود موفق بوده‌اید. اما اگر این شیب نزولی بود و یا حتی تغییری نکرده بود، لازم است تغییراتی را در انتخاب‌های خود اعمال کرده و معامله‌گر خود را تغییر دهید.

پم و کپی ترید

1_ برای این که بتوان یک حساب پم را راه اندازی کرد نیاز به دریافت مجوز برای تریدر و مدیر می‌باشد. این در حالی است که در کپی ترید نیازی به دریافت مجوز وجود ندارد.

2_ در سرمایه‌گذاری پم شما به همراه چندین سرمایه‌گذار دیگر، سرمایه را وارد یک حساب می‌کنید. در این روش یک معامله‌گر کارهای مربوط به معاملات را انجام داده و سود حاصل را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. اما در کپی‌ترید شما به عنوان صاحب حساب به یک معامله‌گر با تجربه وصل شده و تمام معاملات او را در صفحه خود کپی می‌کنید.

3_ یکی دیگر از تفاوت‌های حساب پم و کپی‌ترید که به وضوح دیده می‌شود، سادگی بیشتر کپی‌ترید می‌باشد.

حساب پم چیست ؟
تفاوت پم با کپی ترید چیست

برداشت از حساب پم

سرمایه گذاران حساب های پم میتوانند در هر زمان، درخواست های برداشت خود را از حساب های پم، ثبت کنند و منتظر انجام این برداشت بمانند. نکته مهم برداشت از حساب پم این است که در این حساب ها، چون پول سرمایه گذران به لیکوییدی تریدر اصلی اضاف شده و در نرم افزار متاتریدر، برای مدیر سرمایه نمایش داده می شود، ممکن است برداشت آنی سرمایه، روی معاملات باز تریدر اصلی، تاثیرگذار باشد. بنابراین، این برداشت ها در تایم های خاصی که بروکرهای صاحب سیستم سرمایه گذاری تعیین می کنند، انجام و پردازش می شوند.

برای مثال، ممکن است در هر هفته، روزهای جمعه را بردای انجام تراکنش های برداشت، در نظر بگیرند. به هر صورت، این تفاوت برداشت در حساب پم را با حساب های کپی تردینگ، باید بدانید و در نظر داشته باشید.

حساب پم (PAMM) و ریسک های سرمایه گذاری در آن

از آن جایی که در حساب‌های پم سرمایه افراد در یک حساب انباشته می‌شود و بالانس آن حساب در متاتریدر مدیر حساب پم، رقم بالایی نمایش داده می‌شود، ممکن است که تریدر حتی اگر معامله‌گر خوبی باشد، دچار اشتباهات بزرگی شود و خسارت جبران ناپذیری را به حساب پم وارد آورد.

هر سرمایه‌گذار باید بداند که معامله ممکن است سود یا زیان داشته باشد و هرگز نباید امید صد در صد به سود حساب‌های پم داشت.

قطعاً ریسک حساب‌ پم (PAMM) وجود دارد حتی اگر در معتبرترین بروکرهای دنیا به بهترین تریدرهای مشهور متصل شوید و این ریسک هرگز قرار نیست به صفر برسد و شما باید نسبت به این موضوع کاملاً آگاهی داشته باشید.

حساب پم چیست ؟
حساب پم در فارکس

سوالات متداول

در رابطه با بازارهای مالی همواره سوالات متعددی وجود دارد. از همین رو باید گفت که حساب پم هم از این مستثنی نمی‌باشد. معمولا افرادی که قصد سرمایه‌گذاری پم را دارند، خواهان دریافت اطلاعات کامل در این حوزه هستند. از همین رو ممکن است سوالاتی داشته باشند که اکثر این سوالات بین افراد مشترک می‌باشد. به همین دلیل در ادامه به برخی از متداول‌ترین سوالات در این حوزه پاسخ خواهیم داد.

1_ میزان کارمزد تریدر چقدر است؟

میزان کارمزد تریدرها متفاوت می‌باشد و نمی‌توان یک عدد ثابت را بیان کرد. هر تریدر که یک حساب پم را مدیریت می‌کند در قسمت توضیحات حساب خود میزان کارمزد دریافتی را مشخص می‌نماید. این کارمزد می‌تواند برای یک تریدر 10 درصد و برای تریدر دیگر 30 درصد باشد.

2_ آیا تریدرها می‌توانند پول سرمایه‌گذاری را از حساب پم برداشت نمایند؟

این امکان برای تریدر وجود ندارد که پول سرمایه‌گذاری شده را برداشت نماید. خود سیستم پم طوری طراحی شده، که فقط به تریدر امکان برداشت کارمزدش را در هر زمان که تمایل دارد، برداشت کند.

حساب پم چیست ؟
ابزار سرمایه گذاری حساب پم

سخن پایانی

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، حساب پم به عنوان یک پلتفرم در بازار مالی شناخته می‌شود. این پلتفرم ابزاری برای ورود افرادی که اطلاعات چندانی در رابطه با مدیریت معاملات ندارند، به بازار فارکس می‌باشد. در واقع، وجود این نوع پلتفرم می‌تواند نشان‌دهنده ورود تکنولوژی نوین به بازار فارکس باشد. در این روش تریدرها روند انجام معاملات را به خوبی می‌دانند و از همین جهت می‌توانند کار انجام معاملات را به خوبی انجام دهند.

در پایان لازم است به ذکر این نکته بپردازیم که، استفاده از این تکنولوژی جدید توسط شرکت‌های کارگزار تنظیم می‌شود. به همین دلیل است که می‌توان گفت حساب پم از جمله حساب‌های ایمن است و می‌توان با اطمینان کامل در آن سرمایه‌گذاری نمود. این روش را می‌توان روشی مطمئن برای سرمایه‌گذاری و کسب سود معرفی کرد به شرط آن که در انتخاب تریدر باتجربه اطمینان لازم را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *