بروکر اپوفایننس opofinance⚡️ثبت نام در ( اپو فارکس قدیم ) و فیبودا

نام بروکرopofinance - اوپوفاینانس
سال تاسیس2021
خدمات به ایراندارد
پشتیبانی فارسیدارد
میزان اسپردنسبتا زیاد
حساب‌سنت centندارد
دفتر مرکزیقبرس
رگولهFSA
حساب کپی‌تریدینگفیبودا
ترفند کاهش اسپردندارد
حساب اسلامیدارد
حداقل واریزی100 $
راحت‌ترین راه واریز و برداشتریالی با تاپ‌چینج،وبمانی،
پرفکت مانی، رمزارزها
اجازه ترید اسکالپینگبله

به این بروکر چه امتیازی می‌دهید؟

از ۰ تا ۵ انتخاب کنید.

میانگین رتبه 4.2 / 5. تعداد رای: 40

اولین نفری باشید که امتیاز می‌ده!

در این صفحه به معرفی و بررسی بروکر اپو فارکس یا همان بروکر اپو فایننس می‌پردازیم. بروکر opofinance ، بروکری تازه تاسیس هست که اخیرا نام خود را در بین تریدرها و سرمایه‌گذاران ایرانی، بسیار مطرح کرده است. بروکر اوپوفایننس که برخی آن را با نام سابق اوپو فارکس نیز می‌شناسند، به دلیل همکاری کردن با سایت و سیستم کپی تریدینگ فیبودا ، توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کند. برای شناخت کامل اپوفایننس، در این مقاله به نقد و بررسی بروکر اپو فایننس پرداخته‌ایم. انواع حساب‌ها در بروکر اپوفایننس و اطلاعات حساب آن را بررسی کرده‌ایم. نحوه واریز و برداشت و مزایا و معایب این بروکر را توضیح داده‌ایم. همچنین مقایسه اپوفایننس با بروکرهای رقیب را در جدولی به طور کامل توضیح داده‌ایم.

فیلم بررسی بروکر اپوفایننس

در این کلیپ تصویری به صورت کلی، بروکر اپوفایننس معرفی و در مورد کار با اپوفایننس توضیحات داده شده است. برای شناخت بهتر بروکر اپوفایننس ، می توانید ویدیو را ببینید.

فیلم آموزش ثبت‌نام در بروکر اپوفایننس

در این ویدیو مراحل ثبت‌نام بروکر اپوفایننس را گام به گام آموزش داده ایم .

آموزش ثبت نام در بروکر اپوفایننس

در فایل pdf زیر، نحوه ثبت نام در بروکر اپوفایننس توضیح داده شده است. 

برای دانلود بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

pdf
آموزش ثبت نام در بروکر اپوفایننس

انواع حساب ها در بروکر اپوفایننس

در جدول زیر، مشخصات کلی حساب‌های مختلف بروکر opofinance را مشاهده می‌کنید. می‌توانید با مقایسه این حساب‌ها، بهترین انتخاب را برای افتتاح حساب تجاری داشته باشید.

حساب ECN
۱۰۰ دلار حداقل واریزی
 • لوریج 1:500
 • اسپرد شناور از 0.8
 • کمیسیون : 6$
 • امکات ترید جفت ارز دارد
 • امکان ترید سهام و شاخص دارد
 • امکان ترید ارز دیجیتال دارد
 • اجازه استفاده از اکسپرت دارد
افتتاح حساب
حساب ECN PRO
5،۰۰۰ دلار حداقل واریزی
 • لوریج 1:500
 • بدون اسپرد
 • کمیسیون: 4$
 • امکات ترید جفت ارز دارد
 • امکان ترید سهام و شاخص دارد
 • امکان ترید ارز دیجیتال دارد
 • اجازه استفاده از اکسپرت دارد
افتتاح حساب
حساب Standard
۱۰۰ دلار حداقل واریزی
 • لوریج 1:500
 • اسپرد : شناور از 1.8 پیپ
 • کمیسیون: ندارد
 • امکات ترید جفت ارز دارد
 • امکان ترید سهام و شاخص دارد
 • امکان ترید ارز دیجیتال دارد
 • اجازه استفاده از اکسپرت دارد
افتتاح حساب
حساب Copy-trade
200 دلار حداقل واریزی
 • لوریج 1:500
 • اسپرد : شناور از 2.5 پیپ
 • کمیسیون: ندارد
 • امکات ترید جفت ارز دارد
 • امکان ترید سهام و شاخص دارد
 • امکان ترید ارز دیجیتال ندارد
 • اجازه استفاده از اکسپرت ندارد
افتتاح حساب
انواع حساب ها در بروکر اپوفایننس

افتتاح حساب Standard

در حساب استاندارد بروکر اپوفایننس می‌توانید از لوریج 1:500 بهره ببرید. برای افتتاح حساب استاندارد اپو فارکس باید حداقل 100 دلار، حسابتان را شارژ کنید. در این حساب حداقل اسپرد از 1.8 پیپ شروع می‌شود و هیچ کمیسیونی از تریدر گرفته نخواهد شد.

افتتاح حساب ECN

این حساب نیز به مانند حساب استاندارد با حداقل واریزی 100 دلار افتتاح می‌شود. اسپرد حساب ای سی ان در بروکر اپوفایننس از 0.8 پیپ و به صورت شناور شروع می‌شود. اسپرد این حساب به نسبت حساب استاندارد پایین‌تر است و اما 6 دلار کمیسیون در هر لات از معاملات تریدر کسر خواهد شد.

بهتر بود در حساب ECN بروکر اپوفایننس اسپرد پایین‌تری را لحاظ می‌کرد.

افتتاح حساب ECN PRO

در این حساب هیچ اسپردی از تریدر گرفته نمی‌شود و اسپرد این حساب کاملا صفر است. کمیسیون در نظر گرفته شده برای این حساب نیز فقط 4 دلار در هر لات است. این حساب بسیار به صرفه و عالی به نظر می‌رسد اما برای افتتاح حساب ای سی ان پرو، باید حداقل 5000 دلار واریز به حساب خود در اوپوفایننس کنید.

افتتاح حساب کپی ترید یا سوشال ترید

باید این حساب را به عنوان محبوب‌ترین حساب در اوپوفاینانس معرفی کنیم. شاید دلیل محبوبیت و شهرت بروکر اوپوفاینانس نیز بخاطر قابلیت‌های این حساب است. حساب کپی ترید اوپوفاینانس که با حداقل 200 دلار واریزی افتتاح میشود، قابلیت اتصال به سیستم کپی تردینگ سایت فیبودا را دارد.

در واقع این حساب پل ارتباطی تریدرهای ایرانی با سایت فیبودا است که بسیاری از حرفه‌ای‌ترین معامله‌گران دنیای فارکس در آن مشغول به ترید هستند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از حساب‌های فیبودا، معاملات حرفه‌ای‌ترین تریدرهای فارکس را در حساب خودشان کپی و اعمال کنند. در ادامه این مقاله بیشتر راجب این قابلیت از بروکر اوپو توضیح داده شده است.

جدول اطلاعات حساب در opofinance

حساب اسلامی در بروکر اپوفایننس

حساب اسلامی در بروکر اپوفایننس

اگر تمایل به استفاده از حساب اسلامی یا همان حساب‌هایی که در آنها نیاز به پرداخت سوآپ شبانه نیست، دارید، بروکر اوپوفاینانس این قابلیت را نیز برای شما فراهم کرده است. برخی از حساب‌های این بروکر، سوآپ فری یا بدون سوآپ هستند.

اعتبار بروکر اپوفایننس دفتر مرکزی ، رگوله و مشتریان بروکر اپوفایننس

اعتبار بروکر اپوفایننس

بروکر اوپو فارکس در کشور سنت وینسنت ثبت شده است. البته تمام بروکرهای تازه تاسیس، چنین مشکلی را دارند. اوپو فایننس شاید از روی فشارهای روانی امنیتی که از سمت مشتریان وارد می‌شود، در صفحه اول سایت خود، عبارت بروکر رگوله شده را آورده اما در حقیقت این بروکر هیچگونه رگوله‌ای ندارد ولی با تحقیقی که سایت هشتصد انجام داد، اوپوفایننس به دنبال گرفتن رگوله‌هایی نیز هست. البته با توجه به عضویت بروکر اوپو در Financial Commission ، هر شکایت از بروکر که حق با مشتری باشد، تا سقف 20 هزار یورو، بیمه و ساپورت خواهد شد. به هر صورت امیدواریم که اوپو فایننس بتواند از پس چالش‌های امنیتی برآید و حمایت رگولاتورها رو اخذ کند.

آیا بروکر اپوفایننس رگوله دارد؟

بروکر اپوفایننس تحت رگوله FSA مخفف با شماره مجوز SD124 یک رگوله افشور است.

FSA Offshore به نهاد خدمات مالی در سواحل (Offshore Financial Services Authority) اشاره دارد. این نهاد نظارتی در برخی از مناطق و کشورها وجود دارد که به عنوان مراکز مالی سواحلی شناخته می‌شوند. این مناطق، اغلب به عنوان “سواحل مالی” (Offshore Financial Centers) شناخته می‌شوند و خدمات مالی و بانکی را برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها از سراسر جهان فراهم می‌کنند.

رگوله بروکر اوپوفایننس

نهاد FSA Offshore مسئول نظارت بر فعالیت‌های مالی انجام شده در این مناطق است و معمولاً بر مقررات و قوانینی که کشورهای سواحلی تعیین می‌کنند، نظارت می‌کند. اهداف اصلی این نهاد عبارت‌اند از:

رفع موانع برای تسهیل فعالیت‌های مالی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی.

تامین شفافیت و اعتماد در فرآیندها و معاملات مالی انجام شده در این مناطق.

حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان که با شرکت‌ها و بانک‌ها در این مناطق همکاری می‌کنند.

استفاده از سواحل مالی می‌تواند برای برخی شرکت‌ها و افراد، امکانات مالی و مالیاتی متنوعی ایجاد کند. با این حال، این مناطق همچنین ممکن است مورد انتقادها و نقدها در ارتباط با عدم شفافیت و کنترل مالی قرار گیرند.

دفتر مرکزی بروکر اپوفایننس

دفتر مرکزی کارگزاری اوپو فارکس در کشور قبرس قرار دارد.

سابقه بروکر اپوفایننس چقدر است؟

بروکر اوپو فایننس در سال 2021 تاسیس شده و یک بروکر تازه تاسیس به حساب می‌آید. بروکرهایی که زیر 5 سال سابقه فعالیت دارند، با چالش جلب اعتماد مشتریان روبرو هستن و قضاوت در مورد امنیت بروکرهای تازه تاسیس، اصلا کار ساده‌ای نیست. امیدواریم که بروکر اوپوفایننس بتواند از پس این چالش تا رسیدن به سابقه 5 سال کار، بر بیاید.

پشتیبانی فارسی بروکر اپوفایننس

بروکر اپوفایننس پشتیبانی فارسی دارد که می‌توانید که از وب سایت این بروکر بسادگی و در هر ساعتی، با آنها ارتباط برقرار نمایید.

واریز و برداشت در بروکر اپوفایننس

واریز و برداشت در بروکر اپوفایننس

چند راه مختلف برای واریز و برداشت در اپوفایننس تعریف شده است که شاید راحت‌ترین راه نقل و انتقال پولی در این بروکر را، روش ریالی به واسطه صرافی تاپ چینج دانست. با سرویس‌های انتقال‌دهنده پول دیجیتال همچون وبمانی ، پرفکت مانی و … نیز امکان انجام تراکنش‌های مالی را در این بروکر خواهید داشت. با برخی از ارزهای دیجیتال هم می‌توانید در اوپوفارکس واریز و برداشت انجام دهید که این نشان می‌دهد بروکر اوپو از قافله پیشرفت تنوع در نقل و انتقالات پول، عقب نیفتاده و خود را بروکری به روز معرفی کرده است. انجام تراکنش‌های مالی در بروکر اوپو فایننس، شاید کمیسیون نمی‌شود.

پلتفرم های معاملاتی بروکر اپوفایننس

پلتفرم های معاملاتی بروکر اپوفایننس

هر دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در بروکر اپو فاینانس فعال است. هرچند اکثر تریدرها با متاتریدر 4 راحت تر هستند اما پیشنهاد می‌شود که از نرم افزار متاتریدر 5 استفاده کنید زیرا اقدامات محدودکننده‌ای علیه متاتریدر 4 صورت گرفته و سیاست اینست که در آینده متاتریدر5 بصورت کامل جایگزین متاتریدر 4 باشد. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید متاتریدر 5 و متاتریدر 4 دانلود کنید.

دانلود متاترید 4 بروکر اپوفایننس

متاتریدر4-بروکر-دلتا-برای-ویندوز
نسخه ویندوز
متاتریدر4-فارکس-برای-ios
نسخه ios
متاتریدر4-فارکس-برای-اندروید
نسخه اندروید

دانلود متاترید 5 بروکر اپوفایننس

متاتریدر4-بروکر-دلتا-برای-ویندوز
نسخه ویندوز
متاتریدر4-فارکس-برای-ios
نسخه ios
متاتریدر4-فارکس-برای-اندروید
نسخه اندروید
در بروکر opofinance چه چیزهایی را می توان ترید زد؟

در بروکر opofinance چه چیزهایی را می توان ترید زد؟

تمای جفت ارزهای معمول در بازار فارکس، بازار انرژی‌ها مانند نفت، بازار سهام CFD ، بازار شاخص CFD و بسیاری از ارزهای دیجیتال را می‌توانید در بروکر اپوفایننس معامله کنید. تنوع انواع بازارها در بروکر اپوفایننس ، یکی از مزیت‌های این بروکر است.

با چقدر سرمایه می‌توان در کاگزاری اوپو فایننس حساب ریل یا واقعی باز کرد ؟

اگر با قصد اینکه خودتان ترید بزنید، در اوپو فاینانس ثبت نام می‌کنید، با حداقل مبلغ 100 دلار می‌توانید یک حساب استاندارد یا ای سی ان را افتتاح نمایید و اگر هم با هدف استفاده از سیستم کپی ترید فیبودا، به اوپو فارکس وارد شده‌اید، لازم است که حداقل به مبلغ 200 دلار حساب خود را شارژ کنید.

کپی تریدینگ در بروکر اپوفایننس (فیبودا)

خود بروکر اپوفایننس سیستم کپی تریدینگ داخلی ندارد، اما قابلیت اتصال به سایت یکی از قوی‌ترین سیستم‌های کپی تریدینگ را به وجود آورده است. سایت فیبودا ، بروکر اوپوفایننس را پشتیبانی می‌کند و تریدرهای بروکر اوپو می‌توانند به راحتی، متصل شوند به سیستم قدرتمند کپی تریدینگ فیبودا و از کپی شدن معاملات تریدرهای حرفه‌ای لذت ببرند!

در مورد اینکه به کدام تریدرها از سایت فیبودا بهتر است متصل شوید هم، شما را راهنمایی و بهترین حساب‌هایی که مناسب حساب شما باشد را، معرفی خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد کپی تریدینگ فیبودا، آموزش کار با این سیستم و استفاده از خدمات مشاوره‌ای رایگان، روی دکمه زیر کلیک کنید.

مزایا و معایب این بروکر

در ادامه به صورت خلاصه مزایا و معایب این بروکر را بررسی خواهیم کرد.

مزایای بروکر

معایب بروکر

آموزش ثبت نام در بروکر opofinance به صورت تصویری

ابتدا از طریق لینک زیر ، وارد سایت بروکر اپوفایننس شوید.

نحوه ثبت نام بروکر اوپوفایننس
مرحله اول - ثبت‌نام بروکر opoforex

 در مرحله اول از ثبت نام بروکر اپوفایننس اطلاعات از قبیل :

نام و نام خانوادگی به انگلیسی ، تاریخ تولد به میلادی ، نام کشور خود ، موبایل خود بدون +98  ، ایمیل خود ، و تعیین رمز دلخواه خود را وارد نمایید

و در پایان گزینه ایجاد حساب را کلی.ک نمایید.

اموزش ثبت نام بروکر اوپوفایننس
مرحله دوم

کد ارسال شده به ایمیل خود را در این کادر قرار بدهید.

اوپوفایننس بروکر
مرحله سوم - ثبت‌نام بروکر اوپوفارکس

ایمیل خود را وارد نمایید و رمزی که در اول ثبت نام دریافت کرده اید را در کادر زیر آن وارد نمایید.

اوپو فایننس بروکر معتبر
مرحله چهارم

در این مرحله تمام گزینه ها را تیک بزنید و در نهایت ارسال را بزنید.

برای تایید هویت و افتتاح حساب در بروکر opoforex چه مدارکی لازم است؟

در بروکر اوپو فاینانس نیز مانند دیگر بروکرها باید آدرس ایمیل و شماره همراه خود را ثبت و تایید نمایید. به منظور دسترسی کامل به تمام امکانات کارگزاری اوپو فاینانس باید تصویر یکی از مدارک شناسایی خودتان را برای بروکر ارسال کنید و همچنین در ادامه از طریق دوربین گوشی یا لپ تاپ خود، تصویری از چهره خودتان را ثبت و برای بروکر ارسال نمایید و در نهایت لازم است که یکی از مدارک تایید آدرس محل سکونتان را هم برای اوپو فایننس ارسال کنید.

مدارک مورد تایید بروکر برای آدرس محل سکونت می‌توان شامل موارد زیر می‌باشد:

تایید-هویت-بروکر-اوپوفایننس اوپوفارکس-فارکس-نحوه-ثبت-نام

گردش حساب بانکی که دارای مهر تایید تاریخ و آدرس باشد، تاییدیه سایت AVS.IR ، سند ملک یا وسیله نقلیه که دارای کد رهگیری باشد، برگ سبز خودرو، بیمه‌نامه که دارای آدرس، مهر و تاریخ باشد و هرگونه مدرک دولتی که به نام شما و دارای آدرس محل سکونت در آن باشد.

نکته : عکس‌ها باید با دوربین تلفن همراه گرفته شده باشد و scan نباشد

نکته :هریک از مدارک بالا به نام خود موجود نیست می‌توانید مدارک را با نام پدر و یا مادر خود اپلود کنید.

مقایسه اوپوفایننس با نورد اف ایکس

اینکه چرا بروکر اوپوفایننس را با بروکر بسیار قدرتمند nordfx مقایسه می کنیم، خود نشان از این دارد که اوپوفایننس چقدر رشد داشته و به موفقیت رسیده.

به لحاظ رگولاتوری و امنتیت، هر دو بروکر قابل قبول هستند و اعتبار بسیار بالایی دارد. این دو بروکر، مشکلی در پرداخت هایشان تا کنون نداشته اند.  اگر بخواهیم اعتبار نورد اف ایکس را بالاتر بدانیم، فقط به لحاظ سابقه طولانی تر آن بروکر هست.

مقایسه اوپوفایننس با
نورد اف ایکس
0.5 0.75 عادی 1.25 1.5 1.75 2
2:19 00:00

اسپرد اوپو کمتر است یا نورد اف ایکس؟

از لحاظ کیفیت حساب ها و میزان اسپرد، از نظر شخص خود من که تجربه کار با هردو بروکر را دارم، باید اوپوفایننس را بهتر از نورد بدانیم. اوپو فاینانس از ابتدای سال 2023 کیفیت حساب هایش بسیار بهتر شد و اسپردش هم کاهش خوبی داشت.

پشتیبانی opo یا nordfx ؟

هر دو بروکر پشتیبانی کاملا قابل قبولی را دارند، اما مدل رفتار پشتیبانی اوپو احساس بهتری را در تریدرهای ایجاد می کند.

امکانات سرمایه گذاری و کپی تریدینگ کدام بروکر بهتر است؟

چه در گذشته که اوپوفایننس با فیبودا کار می کرد و چه الان که یک سیستم کپی ترید عالی را در بین همه بروکرها دارد، اوپوفایننس بسیار ایده عال بوده برای سرمایه گذاری، اما باید بگویم که این نورد اف ایکس هست که برای سرمایه گذرای بهتر از اوپو هست. بروکر نورد اف ایکس با دارا بودن حساب های خاصی همچون سرمایه گذاری در صندوق های سهام بین المللی و همچنین حساب سرمایه گذاری با سود ثابت تتری، توانسته علاوه بر سیستم کپی ترید خودش، امکانات بیشتری را برای سرمایه گذاری در اختیاز سرمایه گذاران قرار دهد.

نتیجه گیری مقایسه opofinance با nordfx

هر دو بروکر عالی هستند اما برای تریدرهایی که خودشان قصد دارند معامله کنند، اوپوفایننس و برای سرمایه گذارانی که فقط می خواهند از پولشان در جهت سودآوری استفاده کنند، nordfx  به نظر گزینه بهتری می آید.

یکی از بروکرهایی که تاکنون گزارشی از تخلفش به دست ما نرسیده، بروکر فارکس چیف است. برای معرفی و بررسی بروکر فارکس چیف کلیک کنید.

مقایسه اپوفایننس با بروکرهای رقیب

در لیست زیر، بروکرهایی که تقریبا به اپوفایننس شبیه هستند (از جنبه های مختلف و به لحاظ کلی) را آورده ایم. می توانید رقبای هم سطح و قابل مقایسه با اپوفایننس را هم ببینید.

‫5 نظر

 • ابوالفضل گفت:

  راضیم ازش
  ممنون از سایت خوب شما

 • سینا قاضی نژاد گفت:

  پرداخت هاش خیلی سریعه
  اسپردش فقط زیاده اما آزاردهنده نیست
  البته نسبت ب آلپاری اسپردش بهتره
  در کل پیشنهادش میدم بروکر اوپو رو

 • kmml گفت:

  با این اوپوفایننس تازه کاره اما خیلی رفتار حرفه ای داره اون خانومه که پشتیبانیشه. من خیلی راضیم ازش و ب نظرم باید رتبش تو رده بندی سایت هشتصد بالاتر هم بیاد

  • admin گفت:

   دقیقا همین امروز، امتیاز این بروکر در جدول مقایسه بروکرهای سایت ما بیشتر شد. به صورت مداوم ما وضعیت بروکرها رو رصد می کنیم.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *