نحوه ورود به فارکس و آموزش رایگان فارکس ✔️

برای آموزش نحوه ورود به دنیای فارکس شما نیاز به چند ابزار مهم دارید که ابتدا باید این ابزار ها را تهیه و سپس شرایط ورود به فارکس را برای خود مهیا کنید. اما بهتر است قبل از اینکه نحوه ورود به فارکس را توضیح بدهم، شمارا آگاه کنم که دقیقاً قرار است وارد چه دنیای عجیبی بشوید!
پس کمربندهایتان را محکم ببندید و این مقاله را با دقت بخوانید. این می توانید آغازی بر تحویل شغلی و زندگی شما باشد!

امیدوارم که اطلاعات مفید و لازم را بدست بیاورید.

ویدیوی نحوه ورود به فارکس

نحوه ورود به فارکس

خصوصیات بازار فارکس

خصوصیات فارکس
خصوصیات فارکس

حتماً می‌دانید که فارکس بازار تبادل ارزهای کشورهای قدرتمند است. از دید معامله گران و سرمایه گذاران در بازار فارکس، هدف این است که بتوانند از نوسانات قیمت ارز و پول کشورها در مقابل یکدیگر،کسب درآمد کنند.
فارکس بزرگترین بازار مالی جهان است و بیشترین حجم نقدینگی را در مقایسه با با دیگر بازارها داراست. بازار فارکس بسیار بزرگتر از حتی بورس نیویورک است.

فارکس برای چه کشوری است؟

فارس متعلق به کشور خاصی نیست و این یک بازار بین المللی است که در ۵ روز از هفته به صورت ۲۴ ساعتی امکان معامله را در اختیارتان قرار می دهد.در آینده با کلیپ های آموزشی رایگانی که در اختیارتان قرار می دهم، با ساز و کار فارکس آشنا می شویید.

مزایا و معایب فارکس

فارکس
مزایا و معایب فارکس

در ابتدا چند مورد است مزایای بازار فارکس را نام می برم. این مزایا و معایت کلی و مشترک بین تمام تریدرهای ایرانی است.

مزایای فارکس

  • قوانین بازار فارکس دارای ثبات است و این قوانین به سادگی و ناگهانی نمی تواند تغییر کند.
  • در فارکس به علت وجود نقدینگی بالا و خاصیت معتبر بودن پول رسمی کشورها،همیشه بالاترین اعتبار ممکن را در بین انواع بازارهای مالی شاهدیم
  • در فارکس ریسک معاملات قابل کنترل در واقع فرهنگسرا می توان به عنوان کم ریسک ترین بازار مالی دنیا معرفی کرد،هرچند به علت وجود امکانات اهرمی پول می تواند به عنوان پر ریسک ترین بازار، نیز شناخته شود. (در این مورد در آینده بیشتر توضیح خواهم داد)
  • در فارکس می توان هم از بالا رفتن قیمت و هم از پایین آمدن قیمت سود گرفت. این بدان معناست که فارس یک بازار دو طرفه است. مزیت دو طرفه بودن فارکس باعث می شود که به مراتب ثبات خیلی بیشتری را نسبت به دیگر بازارها داشته باشد و به مانند بازارهای بورس سهام نیست که در دوره های مختلف شرایط سود یا ضرر متغیر باشد!

معایب فارکس

بزرگترین عیب بازار فارکس این است که، گرفتن سود توسط آقای ایکس حتماً باید منجر به زیان دیدن آقای ایگرگ باشد! در واقع در بازار سکس ارزش پول ها بین افراد یا نهادهای مالی رد و بدل می شود که در واقع سود برخی باید حتماً منجر به زیان عدهه‌ای دیگر شود. البته این خاصیت همه دیگر بازارهای مالی نیز می تواند باشید، اما در فارکس این مورد بسیار مشهود تر است دیگر بازار هاست.

عیب بزرگ دیگری را شاید نتوانیم برای فارکس بیابیم و مشکلات فارکس بیشتر مربوط به بروکر یا کارگزاری این بازار است و نه خود فارکس.

ابزارهای لازم در نحوه ورود به فارکس

اگر قصد ورود به فارکس، فقط با گوشی موبایل را دارید، باید بگویم که بهتر است فقط به سرمایه‌گذاری در فارکس فکر کنید و به دنبال تریدر شدن با گوشی موبایل نباشید.

آیا با گوشی موبایل هم می توان فارکس کار کرد؟

این درست است که با گوشی موبایل هم میتوان در بازار فارکس، معامله انجام داد، اما برای اینکه بتوانید امکان یک تحلیل معمولی برای انجام معامله یا ترید را داشته باشید، لازم است که از یک لپ تاپ یا کامپیوتر متصل به اینترنت، استفاده کنید.
دلیلش هم این است که صفحه گوشی موبایل، برای تحلیل چارت بسیار کوچک است و همچنین امکانات کاملی، مثل نرم افزارهای معاملاتی ویندوز را هرگز نمی توان در اپلیکیشن های موبایلی به صورت راحت قرارداد.

بنابراین تنها ابزار لازمه شما برای ورود به فارکس فقط می تواند یک لپ تاپ متصل به اینترنت باشد.

شرایط ورود و ثبت نام در فارکس

شرایط ثبت نام فارکس
شرایط ورود و ثبت نام فارکس

شرایط سنی در فارکس

داشتن سن حداقل ۱۸ سال به بالا اولین شرط ورود به فارکس است.

ثبت نام در بروکر فارکس

برای انجام معامله در فارکس نیاز به استفاده از خدمات یک بروکر فارکس داریم. بنابراین دومین شرط، ثبت نام در یکی از بروکرهای معتبر بازار فارکس است. در حال حاضر، متاسفانه هیچ بروکر ایرانی که خدمات فارکس را ارائه بدهد، نداریم اما خوشبختانه بروکرهای معتبر و خوب خارجی هستند که با داشتن پشتیبانی های فارسی زبان و ایرانی، امکان انجام معامله و ترید را برای ما فراهم می کنند.

البته مبحث انتخاب و پیدا کردن بروکری که هم اعتبار لازم را داشته باشد و هم خدمات باکیفیتی را ارائه بدهد بسیار با اهمیت است. در این زمینه می توانید از تجاربی که در اختیارتان قرار می دهم استفاده کنید.‌

همچنین با کلیک بر روی کادر زیر  ، فیلم آموزش نحوه ثبت نام در کارگزاری یا بروکر فارکس برای ایرانیان ،در دسترس شما قرار دارد.

بعد از ثبت نام در بروکر شما نیاز دارید که تایید هویت را نیز انجام دهید که در فیلم آموزشی ثبت نام، این مورد را به شما توضیح داده ایم. شما فقط با یک عکس کارت ملی می توانید این تایید هویت را انجام دهید.

برای ورود به فارکس شرط خواص دیگری که الزامی باشد را نیاز ندارید و مابقی شرایط مربوط به موقعیت و وضعیتی است که شما می‌خواهید در آن به معامله گری بپردازید.

یک تریدر فارکس بهتر است در یک  موقعیت مکانی باشد که آرامش لازم را برای آموزش و انجام معامله در اختیار داشته باشد.

اگر قصد ورود به بازار فارکس را دارید، بهتر است به لحاظ روانی تحت فشار نباشید و آرامش لازم را داشته باشید، زیرا این کار نیاز به تمرکز بالای فکری و ذهنی دارد.

برای ورود به فارکس باید چه آموزش‌هایی را ببینیم؟

در این مرحله به شما توضیح می دهم که شما باید چه آموزش هایی را برای وارد شدن به دنیای فارکس ببینید و لازم است که چه چیزهایی را یاد بگیرید.

گذشته از اینکه باید بدانید فارکس چیست، باید نحوه ثبت نام در بروکر و چگونگی انجام واریز و برداشت و مسائل کلی مربوط به انتقال پول و امنیت در فارکس را یاد بگیرید. در فیلم آموزش ثبت نام در بروکر که در پاراگراف بالا هم به آن اشاره شد، به این مباحث پرداخته‌ایم و شما در طی چند دقیقه می‌توانید با این مسائل و نحوه نقل و انتقال و همچنین امنیت پول در فارکس آشنا شوید.

همچنین با کلیک بر روی کادر زیر، وارد صفحه آموزش مروبط به کلیات انتخاب و ثبت نام در بروکر و همچنین، توضیحات امنیت آن، خواهید شد.

دومین مرحله آموزش مربوط می‌شود به مباحث پایه ای انجام معامله یا ترید. در این مرحله شما باید با اصطلاحات پایه و اصلی بازار فارکس آشنا شوید و نحوه کار با نرم افزار معاملاتی (متاتریدر)  را یاد بگیرید.

نرم افزار متاتریدر در فارکس

نرم افزار متاتریدر در فارکس
نرم افزار متاتریدر در فارکس

متاتریدر در یک نرم افزار برای اجرای دستورات خرید و فروش معامله گران است که چون اکثر بروکرها خدمات معاملاتی خودشان را در متاتریدر ارائه می دهند، لازم است که برای ورود به فارکس نحوه کار با متاتریدر را یاد بگیرید.

شما از طریق لینک زیر می توانید وارد صفحه دانلود و آموزش کار با نرم افزار متاتریدر شوید.

بعد از آموزش مباحث پایه ای و  اولیه، نیاز به این دارید که با نحوه تحلیل بازار آشنا شوید.

تحلیل تکنیکال چارت قیمتی، می تواند بهترین ابزار اطلاعاتی شما برای گرفتن سود باشد.

تحلیل تکنیکال چیست و چرا باید تحلیل تکنیکال را بیاموزیم؟

تحلیل تکنیکال
چرا باید تحلیل تکنیکال بیاموزیم؟

هدف از انجام معامله و ترید در بازار فارکس این است که بتوانیم در موقعیت های مناسب، با وارد شدن به معاملات خرید یا فروش، از  فرصت نوسانات قیمتی استفاده کرده و درآمد به دست آوریم.

مثلا میخواهیم جنسی را در قیمت پایین بخریم و در قیمتی بالاتر، بفروشیم که بتوانیم مقداری سود را نصیب خود کنیم.

برای اینکه بدانیم چه زمانی موقعیت خرید و چه زمانی موقعیت مناسب برای فروش است، لازم است که بتوانیم نوسانات قیمت، در بازار را به صورت حرفه ای تحلیل کنیم تا با پیش بینی حرکت آینده قیمت، معاملات خوبی را انجام دهیم.

تحلیل تکنیکال به ما کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن حرکات گذشته قیمت، بتوانیم آینده قیمت را حدث بزنیم.

این تحلیل ها خود به دو مرحله مقدماتی و پیشرفته تقسیم بندی می شوند.

برای گذراندن دوره آموزش تحلیل تکنیکال ازمقدماتی تا پیشرفته می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و آموزشهای خود را شروع کنید.

به این نکته توجه کنید که مدرسی که می خواهد به شما تحلیل تکنیکال را بیاموزد باید خودش توان سودآوری در بازار را داشته باشد. شما می توانید حرفه ای ترین آموزش ها را به رایگان، در سایت هشتصد، از مدرسی که خودش در حال کسب درآمد از معاملات فارکس است، بیاموزید.

آموزش رایگان ببین، به درآمد که رسیدی، هزینه رو پرداخت کن!

آموزش رایگان فارکس
آموزش رایگان فارکس

در سایت هشتصد، این امکان برای شما فراهم شده که ابتدا تمام آموزش ها، از صفر تا ۱۰۰ را به رایگان بیاموزید و اگر به نتیجه دلخواه، که همان کسب درآمد است رسیدید، هزینه آموزش را پرداخت کنید.

آموزش فاندامنتال و روانشناسی در فارکس

بعد از آموزش تحلیل تکنیکال، می توانید با تحلیل فاندامنتال و همچنین آموزش های مربوط به روانشناسی بازار نیز آشنا شوید.

تحلیل فاندامنتال چگونه است؟

تحلیل فاندامنتال بر این اساس پایه ریزی شده که اخبار و شرایط  اقتصادی، سیاسی و حتی اجتماعی، کشورها را تحلیل می کند و بر این اساس به تریدرها یا معامله‌گران فارکس برای پیشبینی آینده قیمت کمک می کند.

آیا تحلیل فاندامنتال برای فارکس لازم است؟

آموزش فاندامنتال
تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال می تواند مفید باشد اما به شخصه، استفاده چندانی از این تحلیل فاندامنتال ندارم و برای کسب درآمد از بازار،آموزش تحلیل فاندامنتال را ضروری نمیبینم. زیرا شما اگر یک استراتژی قدرتمند بر پایه تکنیکال را داشته باشید دیگر نیاز نیست که به تحلیل های فاندامنتال، توجه خاصی کنید.

اما در مورد مسائل روانشناسی بازار بسیار پر اهمیت است که آموزش های لازم را ببینید.

در سایت هشتصد بعد از گذراندن تحلیل تکنیکال به مسائل روانشناسی بازار به صورت مفصل پرداخته ایم.

اما مسائل روانشناسی بازار را بهتر است بعد از آموزش تحلیل تکنیکال شروع به آموختن کنید و در ابتدای ورود به بازار، نیاز چندانی به این آموزش‌های حرفه ای و روانی نخواهید داشت.

با حساب دمو فارکس را شروع کنید

حساب دمو در فارکس چیست
حساب دمو در فارکس چیست

در ابتدای ورود به بازار فارکس برای یادگیری انجام معاملات و تحلیل تکنیکال بهتر است از حساب های آزمایشی یا حساب دمو استفاده کنید.

حساب دمو در فارکس چیست؟

حساب دمو به شما این امکان را می دهد که بتوانید با پول های غیر واقعی و مجازی در بازار فارکس با قیمت های واقعی خرید و فروش کنید.

همه بروکرها به شما این اجازه را می‌دهند که بتوانید از پلتفرم معاملاتی آنها برای یادگیری در حساب دمو بهره ببرید.

نحوه باز کردن ایجاد حساب دمو را در کلیپ های آموزشی  رایگانی که در ادامه به شما معرفی می کنم، خواهید آموخت.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس چقدر است

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس
حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

میزان حداقل سرمایه برای ورود به فارکس در بروکر های مختلف با توجه به انواع حساب های که ارائه می دهند، متفاوت است. اما در کل برای ایجاد یک حساب استاندارد در یک بروکر معتبری که بتوانیم کیفیت حساب هایش را تایید کنیم، نیاز به حداقل صد دلار پول دارید. در بالا، به موضوع معرفی بروکر مورد تایید، پرداخته ایم.

سود فارکس چقدر است؟

سود فارکس چقدر است
سود فارکس چقدر است؟

با توجه به امکانات جالبی که بروکر های فارکس در اختیار تریدرها قرار می‌دهند، میزان سود در معاملات بازار فارکس برای هر شخص می تواند متفاوت و البته قابل تعیین باشد.

ممکن است یک تریدر با یک حساب ۱۰۰ دلاری در یک ماه بیش از سه هزار دلار سود بگیرند و تریدری دیگر، با مبلغ ده هزار دلار در ماه ممکن است فقط ۱۰۰ دلار بتواند سود دریافت کند.

البته باید بدانید که در بازار فارکس بهتر است مدیریت سرمایه را جدی بگیرید و ریسکهای غیرمنطقی نکنید. در آینده که وارد آموزشهای فارکس شدید،در این زمینه آموزشهای لازم را خواهید دید.

ریسک فارکس چقدر است؟

ریسک فارکس
میزان ریسک فارکس

یکی از مزایای خوب بازار فارکس این است که میزان ریسک در معاملات برای تیزر ها کاملاً قابل تنظیم و کنترل است. یک تریدر میتواند در معاملات، حتی کمتر از نیم درصد از سرمایه اش را ریسک کند.

بدیهی است که باید میزان ریسک باتوجه به سبک معاملاتی و مقدار سرمایه، به صورت علمی و سنجیده باشد. بهتر است میزان ریسک در فارکس را جوری تنظیم کنید که بتوانید با کمترین ریسک ممکن، سود مناسبی را هم از بازار بگیرید. در بحث روانشناسی بازار، در زمینه میزان ریسک، به صورت مفصل می پردازیم.

فارکس را با چه نگاهی ببینیم؟

در مجموع بهتر است فارکس را با دیدگاهی منطقی نگاه کنیم. از همین ابتدا باید بدانید که فارکس هرگز جای یک شبه پولدار شدن نیست. این درست است که امکان سود های بزرگ با پذیرفتن ریسک های بزرگ مهیا است اما عقل و منطق هرگز اجازه ریسک‌های بی‌مورد را به ما نمی‌دهد.

تریدرهای موفق که در بلندمدت حسابشان رو به رشد بوده است، همگی ریسک های بسیار کمی را در حساب هایشان اعمال می کنند و سود ماهانه بیش از ۹۰ درصد از تریدرهای موفق بلند مدت بازار، کمتر از ۱۰ درصد در ماه است.

چند درصد از افراد در فارکس موفق می‌شوند؟

درصد افراد موفق در فارکس
چند درصد از افراد در فارکس موفق می‌شوند؟

این را بدانید که در بلندمدت یعنی در بازه‌های زمانی بیش از ۵ سال، شاید کمتر از سه درصد از افرادی که وارد فارکس شده‌اند، می‌توانند همچنان تریدر بمانند و به صورت مستمر کسب درآمد کنند.

شاید شنیده باشید که در فارکس فقط ۱۰ درصد از تریدرها، می توانند سود بگیرند، اما یادتان باشد هدف ما این است که بتوانیم به صورت مستمر و بلندمدت و دائمی از بازار سود بگیریم. آمار چنین تریدرهای موفقی، کمتر از سه درصد است.

بسیار افرادی را داریم که بیش از ۱۵ سال است که در بازار فارکس مشغول ترید زدن هستند اما هنوز نتوانسته اند به سود دهی مستمر با خیال راحت برسند.

اما می خواهم این خبر خوب را هم بدهم که اگر از پایه به صورت قدرتمند و با آموزش‌های کاربردی و اصولی پیش بروید، حتماً احتمال اینکه شما جزو تریدرهای موفق این بازار باشید، بسیار زیاد است. حتی این فرصت را دارید که در همین سال اول به موفقیت های خوبی برسید و خیال خود را از بابت استمرار سودده بودن معاملاتتان راحت کنید.

در فارکس باید چقد سود بگیریم تا پولدار شویم؟!

این را هم بدانید که شما اگر بتوانید در فارکس، هر ماه فقط ۵ درصد حسابتان را رشد دهید و این کار را به صورت مرکب انجام دهید، می توانید در آینده به جمع پولدارترین افراد جامعه بپیوندید. شاید به نظرتان بیاید که ۵ درصد سود ماهانه کم است و نمی‌تواند افراد را پولدار کند. اما بهتر است همین حالا دست به ماشین حساب شوید و خودتان محاسبه کنید، ببینید اگر ماهانه ۵ درصد سود را به صورت مرکب از بازار بگیرید، تا ده الی پانزده سال آینده، سرمایه شما می تواند چقدر رشد داشته باشد. مطمئنم که از رقم های به دست آمده، شگفت زده خواهید شد.

با کلیک بر روی لینک زیر وارد صفحه آموزش و توضیحات نحوه محاسبه سود مرکب، با ماشین حساب می شوید.

همین الان از کجا فارکس را شروع کنم؟

چگونگی ورود به فارکس
چگونگی ورود به فارکس

برای اینکه تمام آموزش های فارکس را از صفر تا صد یاد بگیرید و به دنیای فارکس وارد شوید، بهتر است که به پیشنهاد جالبه سایت هشتصد دقت کنید!

این بحث برای شما در سایت هشتصد فراهم شده که بتوانید تمام آموزش هایی که برای فارکس نیاز دارید را از نقطه صفر تا ۱۰۰ به صورت اصولی و حرفه ای و البته رایگان بیاموزید.

در ضمن شما برای گذراندن این دوره احتمال دارد که نیاز به مشاوره یا کمک مدرس اساتید حرفه‌ای، داشته باشید که برای این موضوع هم راه حل‌های مناسبی را برای شما تدارک دیده ایم.

شما از طریق لینک زیر می توانید به صفحه آموزش های صفر تا صد فارکس وارد شوید.

پیشاپیش به شما، برای ورود به فارکس خوش آمد میگویم.

آموزش ورود به فارکس

مزایای شغل تریدر فارکس

تریدرهای فارکس می توانند میزان درآمد خودشان را با دستان خودشان مشخص کنند و حتی می توانند ساعت و مکان کار کردنشان را هم خودشان تعیین کنند.

تریدرها می‌توانند بدون دغدغه‌ی پاسخ گو بودن به دیگران و ارتباط با افرادی که شاید خیلی به مزاجشان خوش نیایید، به کار و زندگی خود بپردازند. معمولاً تریدرهای موفق فارکس به خاطر شرایط کاری شان، زیاد به مسافرت علاقه نشان می‌دهند و تفریحات، در زمان هایی که مردم در اوج کار خودشان هستند، یعنی در روزهای اول هفته، از نکات جالب زندگی تریدرهای ایرانی است. زیرا روزهای شنبه و یکشنبه، بازار فارکس تعطیل است!

معایب شغل تریدر فارکس

گذشته از مسائل وسوسه انگیز بودن بازار فارکس  که البته خیلی از تریدرها را به دام می اندازد، برای ایرانی ها، بزرگترین مشکل این است که بروکرهای درجه یک جهانی هیچ کدامشان به ایرانیان خدمات نمی‌دهند. البته این مشکل با وجود برخی از بروکر هایی که خدمات خوبی دارند، به چشم نمی آید.

یک عیب جالب که مختص تریدر های ایرانی می باشد، این است که روزهای پنجشنبه و جمعه که همه مردم به تعطیلات آخر هفته می روند، بازار فارکس در اوج نوسان خودش قرار می گیرد.

سخن پایانی

برای آموختن، هیچ گاه دیر نیست!

لطفا مقاله را کامل بخوانید و در این مقاله‌ی مهم، به شرایط خود و فارکس با دقت توجه کنید. فارکس می تواند مانند یک تیغ دو لبه عمل کند، من ترجیح می دهم فقط به لبه‌ی سمت موفقیت و خوشبختی در فارکس توجه کنم!

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *