تحلیل تکنیکال چیست ؟ تحلیل تکنیال فارکس

در این مقاله به این سوال پرداخته ایم که اصلا تحلیل تکنیکال چیست و چه کاربردی دارد؟ تحلیل تکنیکال˛ بر اساس تشخیص روندها و الگوهای خاصی است که از اشکال معمولی تشکیل شده بر روی نمودارهای نمادی تشکیل شده است. ابزارهای مختلف تحلیل تکنیکال از روندهای شناسایی شده برای پیش بینی تغییرات آتی نرخ ارز، تعریف نقاط ورود و خروج و سود و زیان بازار˛ استفاده می کنند. تحلیل تکنیکال˛ ذهنی است و معامله گران از تکنیک های متفاوتی برای ارزیابی الگوها در یک نمودار استفاده می کنند.

تحلیل تکنیکال چیست؟

تجزیه و تحلیل فنی˛ یک تکنیک تحقیقاتی برای شناسایی فرصت های معاملاتی است. عملکرد بازار بر اساس اقدامات فعالان بازار شکل می گیرد. اقدامات شرکت کنندگان در بازار را می توان با استفاده از نمودار سهام تجسم کرد. با گذشت زمان، الگوها در این نمودارها شکل می گیرد و هر الگو پیام خاصی را منتقل می کند. کار یک تحلیلگر فنی این است که این الگوها را شناسایی کرده و دیدگاهی را ایجاد کند. مانند هر نوع تکنیک تحقیقی دیگر، تحلیل تکنیکال مبتنی بر یک سری مفروضات است. به عنوان یک متخصص تحلیل تکنیکال، باید با حفظ این مفروضات در بازارها، معامله کنید. غالباً افراد با یک تکنیک تحقیقی خاص وارد بحث می شوند و این رویکرد بهتری برای بازار است. با این حال در واقعیت چیزی به نام بهترین وجود ندارد. رویکرد تحقیقی در هر روش تحقیق˛ مزایا و معایب خاص خود را دارد.

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس و تحلیل تکنیکال

برای شروع ورود به دنیای فارکس و دیدن فیلم های آموزشی کامل و حرفه ای تحلیل تکنیکال فارکس، دوره ای تهیه شده که در سایت هشتصد، به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرد. برای دیدن و دریافت این دوره ی آموزشی کامل که از صفر و مقدماتی تا پیشرفته، به صورت منظم، تهیه شده، روی دکمه زیر کلیک نمایید.

بایدها و نبایدهای تحلیل تکنیکال

اغلب فعالان بازار به تحلیل تکنیکال به عنوان راهی سریع و آسان برای به دست آوردن سود بادآورده در بازارها نگاه می کنند. در حالی که چیزی جز این است. بله، اگر به درستی انجام شود، ممکن است یک سود بادآورده باشد، اما برای رسیدن به آن مرحله باید تلاش لازم را برای یادگیری تکنیکی انجام داد. اگر به TA به عنوان راهی سریع و آسان برای کسب درآمد در بازارها نگاه کنید، فاجعه معاملاتی قطعا رخ خواهد داد. هنگامی که یک شکست معاملاتی اتفاق می افتد، اغلب مقصر تحلیل تکنیکال است˛ ناتوان شمردن معامله گر در به کارگیری کارآمد تحلیل تکنیکال در بازارها اشتباه است. از این رو قبل از شروع˛ عمیق‌تر کردن تحلیل تکنیکال، مهم است که انتظارات خود را در مورد آنچه که می‌توان و نمی‌توان با تحلیل تکنیکال به دست آورد، تعیین کرد.

ابزار تحلیل تکنیکال
ابزار تحلیل تکنیکال

TA بهترین استفاده برای شناسایی معاملات کوتاه مدت است. از TA برای شناسایی فرصت های سرمایه گذاری بلندمدت استفاده نکنید. فرصت های سرمایه گذاری بلندمدت با استفاده از تحلیل بنیادی˛ به بهترین وجه شناسایی می شوند. همچنین، اگر شما یک تحلیلگر بنیادی هستید، از TA برای کالیبره کردن نقاط ورود و خروج استفاده کنید. معاملات مبتنی بر TA معمولاً ماهیت کوتاه مدت دارند. انتظار بازده زیاد را در مدت زمان کوتاه نداشته باشید. ترفند موفقیت با TA  این است که فرصت های معاملاتی کوتاه مدت مکرر را شناسایی کنید˛ این شناسایی˛ می تواند به شما فرصت های کوچک اما موفقیت های بزرگ بدهد.

نحوه ی عملکرد تحلیل تکنیکال چگونه است؟

تجزیه و تحلیل فنی را می توان برای هر اوراق بهاداری با داده های گذشته، از سهام گرفته تا اوراق قرضه، ارزها تا کالاها و هر چیزی در این بین اعمال کرد. تا زمانی که اطلاعات قیمت گذشته وجود داشته باشد، فرصتی برای استفاده از تحلیل تکنیکال وجود دارد. این اغلب با ترسیم نمودار داده های مربوطه برای تولید سیگنال های تجاری کوتاه مدت˛ انجام می شود. پس از ترسیم نمودار، یک تحلیلگر فنی می تواند اطلاعات را برای تصمیم گیری آگاهانه در معاملات تفسیر کند.

زمان سودآوری با استفاده از تحلیل تکنیکال

معاملات مبتنی بر تحلیل تکنیکال می تواند بین چند دقیقه تا چند هفته طول بکشد و معمولاً بیشتر از آن نیست. زمانی که موضوع را در چارچوب زمانی مورد بحث قرار می دهیم، این جنبه را بررسی خواهیم کرد. اغلب معامله گران معامله را به دلیل خاصی آغاز می کنند، اما در صورت حرکت نامطلوب در سهام، معامله شروع به ضرر می کند. معمولاً در چنین شرایطی، معامله گران با این امید که بتوانند زیان را جبران کنند، معامله همراه با زیان خود را همچنان حفظ می کنند. به یاد داشته باشید، معاملات مبتنی بر TA کوتاه مدت هستند، در صورتی که معامله ضعیف شد، توجه داشته باشید که ضرر را کاهش دهید و برای شناسایی فرصت دیگری حرکت کنید.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

مزایای تحلیل تکنیکال چیست؟

1. تجزیه و تحلیل فنی یک روش محبوب برای توسعه یک دیدگاه در بازار است.

2. TA در شناسایی نقاط ورودی و خروجی کمک می کند.

3. تجزیه و تحلیل تکنیکال اقدامات شرکت کنندگان در بازار را در قالب سهام تجسم می کند.

4. الگوها در نمودارها شکل می گیرند و این الگوها به یک معامله گر کمک می کند.

5. TA زمانی بهتر کار می کند که چند فرض اصلی را در چشم انداز کلی بازار نگه داریم.

5. TA به بهترین وجه برای شناسایی معاملات کوتاه مدت استفاده می شود.

با استفاده از تحلیل تکنیکال، می‌توانیم به خوبی ببینیم که بازارها با توجه به یک رویداد و معیارهای خاص به کجا می‌روند و چگونه واکنش نشان می‌دهند. قیمت سهام از یک الگو پیروی می کند زیرا توسط معامله گرانی کنترل می شود که مردم نام دارند و مردم موجودات عادت هستند. از آنجایی که افراد تمایل دارند خودشان را تکرار کنند و با غرایز و خاطرات خود عمل کنند، هر چند این عملکرد ناقص باشد، می‌توانیم الگوها را تشخیص دهیم. این امر ما را قادر می‌سازد تا بر اساس الگوهای شناسایی شده در تحلیل تکنیکال˛ معامله کنیم و در نتیجه آن تحلیل سود ببریم. با استفاده از تحلیل تکنیکال، می‌توانیم به خوبی ببینیم که بازارها با توجه به یک رویداد و معیارهای خاص به کجا می‌روند و چگونه واکنش نشان می‌دهند.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

هدف تحلیل تکنیکال چیست؟

هدف تحلیل تکنیکال این است که بتوانیم حرکت آتی قیمت سهام را با دقتی بهتر از متوسط ​​پیش بینی کنیم دقت 100% عالی خواهد بود، با تحلیل تکنیکال درست و دقیق و هدفمند˛ در طول زمان و با کسب تجربه رسیدن به این هدف غیر ممکن نخواهد بود.

انواع روش های تحلیل تکنیکال

در زیر، به موارد مختلفی از روش های تحلیل تکنیال اشاره شده است.

نوسانگر نماهای فارکس

نوسانگر نماهای فارکس، لحظه ای را نشان می دهد که بازار به یک حد ثابت می رسد و نتیجه ای مخالف روند فعلی بازار نشان می دهد. به عنوان مثال، زمانی که قیمت بسیار بالا می رود، تحلیلگران می گویند که بیش از حد خرید شده است، به این معنی که قیمت ثابت می ماند یا کمی کاهش می یابد زیرا معامله گران برای بهبود سود خود تلاش می کنند. وقتی یک اصلاح منفی اتفاق می افتد، معامله گران جدید وارد بازار می شوند و قیمت را افزایش می دهند. از طرف دیگر، یک بازار که بیش از حد فروش دارد باعث واکنش طرف مقابل یا یک اصلاح مثبت می شود. معمولا بهتر است جفت های فارکس بیش از حد خریداری شده را بخرید و بفروشید.

نوسانگرنما استوکاستیک

نوسانگرهای تصادفی برای نشان دادن مناطقی از شرایط خرید بیش از حد و فروش بیش از حد طراحی شده اند، اما استوکاستیک ها همچنین به معکوس های احتمالی قیمت اشاره می کنند. نسخه‌های متعددی از استوکاستیک وجود دارد، اما استوکاستیک آهسته نسخه‌ای است که معمولاً پیاده‌سازی می‌شود. این نمودار˛ از دو میانگین متحرک تشکیل شده است که بین 0 تا 100 محدود شده اند. دو نمونه از نوسانگر نما استوکاستیک میتونید در شکل زیر ببینید.

تحلیل تکنیکال چیست ؟ تحلیل تکنیال فارکس

خطوط بازیابی فیبوناچی

خطوط اصلاح فیبوناچی، بخشی از مجموعه کامل ابزارهای مبتنی بر دنباله فیبوناچی، روشی برای تحلیل تکنیکال است که به دنبال یافتن سطوح حمایت و مقاومت در یک ابزار معاملاتی است. مفهوم ساده است: بازارها با بخش‌های کوچک‌تری از یک حرکت بزرگ‌تر واکنش نشان می‌دهند یا دوباره دنبال می‌شوند، و این بخش‌ها قابل پیش‌بینی هستند. بنابراین اصطلاح فیبوناچی یک سری الگوها است که پیوسته هستند. معامله گرانی که از این روش استفاده می کنند از نسبت های فیبوناچی 23.6 درصد، 38.2 درصد، 50 درصد، 61.8 درصد و 100 درصد برای تعیین ضرر یا تعیین قیمت های هدف استفاده می کنند.

تحلیل تکنیکال چیست ؟ تحلیل تکنیال فارکس
تحلیل تکنیکال

شاخص قدرت نسبی

درست مانند استوکاستیک، شاخص قدرت نسبی که معمولاً به عنوان RSI ذکر می شود˛ یک نوسانگر است که برای یافتن شرایط موجود مانند فروش بیشتر یا خرید بیشتر در بازار استفاده می شود. این امر به ویژه برای معامله گرانی که دوست دارند کم بخرند و بالا بفروشند مفید است، زیرا ارزش ها بین صفر تا 100 ترسیم می شود.

باند بولینگر

یک کانال نوسان می باشد و معمولاً در لیست هایی که نشانگرهای فارکس را با جزئیات نشان می دهد، باندهای بولینگر˛ ایده ساده ای هستند˛ بنابراین به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. اگر قیمت یک جفت ارز از میانگین متحرک به اضافه مقدار مشخصی فراتر رود، نشان دهنده شروع یک روند است. معمولاً مقادیر باندهای بولینگر دو یا 2.5 انحراف استاندارد از میانگین متحرک ساده هستند.

اندیکاتورها

اندیکاتورهامی توانند کارهای زیادی برای یک معامله گر انجام دهند:

 • ساده کردن اطلاعات در مورد قیمت ها
 • ارائه سیگنال های روند
 • هشدار در مورد معکوس ها و موارد دیگر

برای هر بازه زمانی یک اندیکاتور و متغیرهایی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را بر اساس ترجیح معامله‌گر تغییر و تنظیم کرد. هر معامله گر منحصر به فرد است و هر اندیکاتور را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. یک اندیکاتور واحد˛ به ندرت سیگنال کاملی خواهد بود، اما در نظر گرفتن طیف وسیعی از اندیکاتورها˛ اغلب شما را در سمت راست بازارهای فارکس قرار می دهد.

تحلیل تکنیکال در فارکس

معامله گران˛ تحلیل تکنیکال را برای بازارهای فارکس اعمال می کنند زیرا معتقدند که نرخ ارز همیشه توسط عوامل بنیادی اقتصادی مانند فعالیت بانک مرکزی، قیمت ها و نرخ بهره تعیین نمی شود. اگرچه روندهای بلندمدت در بازارهای فارکس احتمالاً ناشی از این رویدادهای اساسی است، اما به نظر می رسد معامله گران فارکس به دلیل نوسانات و اهرمی که توسط بازارهای مختلف فارکس ارائه می شود، به سمت استفاده از تحلیل تکنیکال سوق داده شده اند.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

تجزیه و تحلیل تکنیکال زمانی که در بازارهای فارکس اعمال می شود، تفاوتی با تحلیل تکنیکال مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل سهام یا بازارهای آتی ندارد. نحوه معامله بازارهای فارکس، نحوه اجرای سفارشات و ساعات باز بودن یا فعال بودن بازارها˛ ارتباط زیادی با نحوه اعمال تحلیل تکنیکال در بازارهای فارکس دارد، اما اساساً همان نوسانگرها و اندیکاتورهای مربوط به بازارهای سهام در بازارهای فارکس نیز اعمال می شود.

تجزیه و تحلیل فنی فارکس

به طور کلی پذیرفته شده است که سه شاخه از تحلیل تکنیکال وجود دارد. این سه حوزه عبارتند از:

 1. شاخص های احساسات
 2. جریان وجوه
 3. شاخص های ساختار بازار

شاخص‌های احساسات با عملکرد فعالان مختلف بازار مانند بانک‌های مرکزی و تجاری سروکار دارند. ایده ی استفاده از این اطلاعات به عنوان یک شاخص این است که اقدامات آنها ممکن است نشان دهنده نقاط عطف اصلی باشد.

شاخص‌های جریان وجوه، موقعیت مالی گروه‌های مختلف سرمایه‌گذار را تحلیل می‌کنند. اساساً آنها پیگیری می کنند که چه کسی خرید و چه کسی می فروشد. این ممکن است شامل ردیابی موقعیت های نقدی بازیگران اصلی خارج از بازار باشد. آخرین شاخه از تحلیل تکنیکال˛ ساختار بازار یا ویژگی شاخص های بازار شامل میانگین متحرک، الگوهای قیمت، خطوط روند و نوسانگرها می باشند.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

چرا باید روند را مطالعه کنید

اصل اساسی تحلیل تکنیکال˛ روند است. برای درک روند، معامله گر فنی ابتدا باید روند را تعریف کند، بداند چرا روند مهم است و بین روندهای اصلی و فرعی تمایز قائل شود. به طور خلاصه، بازارهای فارکس مانند همه ابزارهای معاملاتی از روندها پیروی می کنند. با این حال، به دلیل اهرم و نوسانات، معامله گران باید سبک معاملاتی خود را بر اساس استفاده از اهرم و نوسانات بازار تنظیم کنند. این به معنای یافتن دوره زمانی مناسب برای معامله است که متناسب با اهداف تجاری آنها باشد.

هنگامی که یک معامله گر از اینکه از بازه زمانی درست استفاده می کند راضی است، اولین کاری که باید انجام دهد مطالعه و آزمایش با ابزارهای مختلف روند موجود است. اولین گام برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق فارکس، یادگیری تجارت روند است. روندی که باید دنبال شود با ترجیح شخصی معامله گر˛ برای یک دوره زمانی خاص تعیین می شود.

روش های تحلیل بازار فارکس

تجارت موفق بدون تجزیه و تحلیل داده ها امکان پذیر نیست. در این مقاله به این مبحث خواهیم پرداخت که چه اطلاعاتی می تواند مفید باشد و چگونه با آن کار کنیم تا تصمیمات معاملاتی درستی بگیریم.

تحلیل تکنیکال بر اساس تجزیه و تحلیل گران است. آنها می گویند که نمودار تجسم تأثیر عوامل اساسی در بازار است. تجزیه و تحلیل فنی با ابزارهای مختلف˛ امکان ارائه روندهای موجود را به صورت بصری فراهم می کند. بنابراین می توانید سطوح بالقوه شروع حرکات بزرگ (یا پایان آنها)، میزان تغییرات، تصحیح احتمالی آنها را محاسبه کنید و مهمتر از همه تجزیه و تحلیل فنی به شما امکان می دهد سطوح موقعیت های باز و بسته را تعیین کنید. بازار دارای حافظه است و بنابراین، بر اساس آنچه در گذشته بوده است، می توانید آینده را پیش بینی کنید. بر اساس این فرضیه ها˛ طیف گسترده ای از شاخص های تحلیل تکنیکال پیشرفت کرده است که وظیفه آنها کمک به “پیش بینی” حرکت آینده نرخ ارز است.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

مزایای تحلیل تکنیکال

تحلیل بنیادی اقتصاد کلان˛ بسیار پیچیده است. در بیشتر موارد، در نظر گرفتن تمام عوامل موثر بر بازار غیرممکن است. اما تجزیه و تحلیل فنی بسیار ساده تر است، زیرا تنها یک موضوع را بررسی می کند و آن˛ نمودار قیمت است. تحلیل تکنیکال تعداد زیادی حامی دارد که در بازار مشارکت فعال دارند. آنها از نمودارهای یکسانی استفاده می کنند، نتایج مشابهی به دست می آورند و نتیجه گیری های مشابهی می کنند. این ثبات انبوه به نوبه خود بر حرکت قیمت تأثیر می گذارد و آن را در جهت مطلوبی شکل می دهد. بنابراین، خود اجرای پیش بینی صورت می گیرد. تحلیل فنی جهانی است و تقریباً بدون تغییر در بازارهای مالی مختلف قابل استفاده است.

ترکیبی از تحلیل بنیادی و تکنیکال

گاهی اوقات رویدادهایی در بازار وجود دارد که می توان آنها را تنها بر اساس یک نوع تحلیل توضیح داد (یا پیش بینی کرد). به عنوان مثال، اگر در این مدت، هیچ تاثیر قابل توجهی از عوامل بنیادی بر بازار ارز وجود نداشته باشد، تنها تحلیل تکنیکال می‌تواند مسیر بازی را مشخص کند. در چنین لحظاتی، حرکت می تواند یا همراه با روند ادامه یابد، یا با اصلاح آن آغاز شود، یا نرخ ارز˛ در کانال افقی نوساناتی ایجاد کند. بسته به آنچه که خطوط روند و شاخص های تحلیل تکنیکال نشان می دهند، در اینجا تصمیم گرفته می شود.

ابزار تحلیل تکنیکال چیست

در زمان حاضر، افراد بیشتری شروع به سرمایه گذاری در بورس کرده اند. سرمایه گذاری در بازار سهام˛ همان چیزی است که بیشتر مردم برای به دست آوردن سود مالی منتظر آن هستند. اما نظارت دقیق بر روندهای بازار سهام، به خصوص برای افرادی که تجربه زیادی در این زمینه ندارند، کار هرکسی نیست. بنابراین، برای درک آخرین روندهای بازار سهام، ابزارهایی برای تحلیل تکنیکال وجود دارد.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال چیست ؟

این ابزارها به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا از بالا و پایین‌ترین روندهای بازار سهام مطلع شوند و کار را برای آنها آسان‌تر کنند. با توجه به قرن بیست و یکم، تعداد زیادی ابزار برای تحلیل تکنیکال˛ در دسترس است و انتخاب مناسب نیز بسیار مشکل است. برخی از ابزارها وجود دارند که درک آنها نسبت به دیگران نسبتاً ساده تر است. نکاتی که در هنگام انتخاب این ابزارها باید در نظر داشت مقیاس پذیری حرفه ای، تمیز بودن و اینکه ابزار باید به راحتی قابل درک و استفاده باشد. در اینجا، ما 5 ابزار برتر تحلیل تکنیکال برای بازار سهام را مورد بحث قرار خواهیم داد:

نمودارهای سهام

باید بدانید که مهمترین عامل در هنگام انتخاب ابزار تحلیل تکنیکال تمیزی است˛ بنابراین نمودارهای سهام در صدر فهرست در اینجا قرار دارند. استفاده از این ابزار بسیار آسان است و رابط کاربری تمیزی دارد. امکان ذخیره نمودارها در حساب کاربر وجود دارد و در هر زمان می توان از آنها برای مراجعات بعدی استفاده کرد. نمودارهای سهام˛ طیف گسترده ای از ابزارهای رایگان را ارائه می دهد که می توانند به راحتی توسط سرمایه گذاران برای تجزیه و تحلیل تجارت با پیچیدگی بسیار کمتر مورد استفاده قرار گیرند. این ابزارها به ساده‌سازی تحقیق، تقویت˛ تجزیه و تحلیل و بهبود نظارت بر معاملات˛ کمک شایانی می‌کنند.

(میانگین متحرک ساده) SMA: simple moving average

شاخص اصلی در تحلیل تکنیکال˛ میانگین متحرک است. میانگین متحرک ساده˛ ابزاری است که می تواند به طور میانگین هر چند روز را که فرد می خواهد (معمولاً 25، 50 یا 200 روز است) و همچنین به صورت روزانه ارائه دهد. این ابزار می تواند برای افرادی که در استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال بازار سهام تازه کار هستند˛ بسیار مفید باشد˛ زیرا وقتی SMA بالا می رود، روند صعودی می شود و اگر SMA پایین می آید، روند کاهش می یابد. بنابراین، اگر سرمایه گذاران هنگام خرید یا فروش سهام˛ از میانگین متحرک ساده استفاده کنند، کار آنها آسان تر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال چیست؟

MACD (میانگین متحرک همگرایی و واگرایی):

میانگین متحرک همگرایی و واگرایی˛ ابزاری است که توسط سرمایه گذاران مختلف برای اطلاع از جهت و همچنین حرکت روند در بازار سهام استفاده می شود. MACD همچنین در ارائه سیگنال های تجاری مفید است. این ابزار تا حدودی شبیه به ابزار Simple Moving Average است و می تواند در تجزیه و تحلیل زمان فروش یا خرید سهام بسیار مفید باشد. دو خط MACD زمانی که روند قوی می آید از هم جدا می شوند˛ MACD بالای صفر صعودی است در حالی که زیر صفر گفته می شود نزولی است. اما، این ابزار برای یافتن شرایط خرید یا فروش بیش از حد مفید نیست.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال چیست

RSI (شاخص قدرت نسبی):

شاخص قدرت نسبی˛ اساساً یک شاخص حرکتی است و برای اندازه گیری میزان تغییرات قیمتی که در بازار سهام رخ می دهد استفاده می شود. اگر قادر به انجام محاسبات پیچیده باشید، این ابزار بسیار مفید است. این ابزار به تجزیه و تحلیل بین سود و زیان کمک می کند و بر اساس این تحلیل، نمودار ایجاد می شود. هر زمان که ارزش RSI از یک نقطه خاص بالاتر رفت، می توان نتیجه گرفت که ارزش سهام به حداکثر سود می رسد و تعداد سودها از زیان نیز بیشتر است. شاخص قدرت نسبی˛ حتی برای تشخیص حرکات سهام که در نمودار میله ای قابل خواندن نیستند نیز مفید است. این شاخص همچنین منطقه ای را نشان می دهد که آخرین بار بیش از حد خرید یا فروش سهام انجام داده است.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال چیست

نوسان ساز آرون:

این ابزاری است که نشان می‌دهد که آیا اوراق بهادار مطابق با روند است یا خیر و آیا در طول دوره محاسبه، قیمت‌ها به اوج یا پایین‌ترین سطح رسیده‌اند. همچنین، نوسان ساز آرون˛ شاخصی است که می توان از آن برای به دست آوردن اطلاعات در مورد روندی استفاده کرد که ممکن است در آینده نزدیک در بازار سهام جا بیفتد. اسیلاتور آرون اساساً دارای دو خط است، خطوط Aroon-up و Aroon-down. نشانه تغییر روند زمانی است که خط Aroon-up از خط Aroon-down عبور کرد. زمانی که خط آرون-پایین نزدیک به صفر بماند در حالی که خط آرون-بالا حدود 100 بماند، یک روند صعودی رخ می دهد.

این ابزارها برای معامله گران و سرمایه گذاران مفید هستند زیرا این ابزارها به آنها کمک می کند تا سود بهینه را از سهام به دست آورند. تنها نکته ای که در هنگام استفاده از این ابزارها باید در نظر داشت این است که با توجه به تحلیلی که در حال انجام است باید از مجموعه مناسبی از ویژگی ها استفاده شود. ابزارها را امتحان کنید و آنهایی را انتخاب کنید که مناسب شما هستند.

تحلیل تکنیکال چیست ؟ تحلیل تکنیال فارکس
تحلیل تکنیکال فارکس

بهترین نرم افزار تحلیل تکنیکال (متاتریدر)

 • نرم افزارهای زیادی برای تحلیل تکنیکال وجود دارد که بهترین آنها را در زیر نام می بریم:
 • بهترین بستر و نرم افزار سهام به طور کلی در جامعه تجارت: متاتریدر (MetaTrader)
 • بهترین نرم افزار تجزیه و تحلیل سهام برای سرمایه گذاران: Stock Rover
 • بهترین نرم افزار پیش بینی سهام هوش مصنوعی: ایده های تجاری
 • بهترین برنامه سهام برای معاملات اخبار فوری: بنزینگا پرو
 • بهترین نرم افزار تجزیه و تحلیل نمودار خودکار سهام: TrendSpider
 • بهترین معاملات خودکار سهام: ایده های تجارت
 • بهترین نرم افزار معاملات سهام از نمودارها: TradingView، TC2000
 • بهترین نرم افزار سهام برای سرمایه گذاران ایالات متحده: Stock Rover
 • بهترین برنامه سهام برای بک تست و پیش بینی: MetaStock، TradingView
 • بهترین ها برای معامله گران بین المللی: TradingView، MetaStock
تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

متاتریدر

آزمایش ها نشان می‌دهد که بهترین نرم‌افزار سهام به طور کلی متاتریدر (MetaTrader) است، با آزمون‌های پشتیبان عالی، نمودارهای تجزیه و تحلیل فنی، غربالگری سهام، یک برنامه سهام با امتیاز بالا، به‌علاوه یک طرح رایگان در سطح جهانی ارائه می دهد. TradingView از یک جامعه تجاری فعال˛ متشکل از 3 میلیون نفر که ایده ها و استراتژی ها را به اشتراک می گذارند سود می برد. ˛TradingView یک پلت فرم قدرتمند و با کاربری آسان است که از تمام بازارهای سهام بین المللی پشتیبانی می کند. TradingView برای معامله گرانی طراحی شده است که قیمت عالی، تجزیه و تحلیل نمودار قدرتمند و یک جامعه اجتماعی بزرگ را ارزشمند می دانند. TradingView به صورت رایگان در دسترس است، اما محدودیت هایی در نمودارها، غربالگری و نشانگرها وجود دارد.

متاتریدر دارای مزایای گسترده ای از جمله چندین دستگاه، صفحه نمایش، نمودار و داده های پس از فروش است. آزمایش ها نشان می‌دهد که مدل قیمت‌گذاری TradingView و پوشش جهانی بورس اوراق بهادار، آن را به بهترین نرم‌افزار تحلیل فنی رایگان در هند، ایالات متحده آمریکا و در سطح بین‌المللی تبدیل کرده است. TradingView بهترین برنامه نمودار سهام آنلاین است زیرا سرعت و قدرت یک برنامه دسکتاپ را دارد اما در فضای ابری اجرا می شود و تنظیمات و مدیریت داده ها را بهبود می بخشد. در سال 2021 TradingView برنامه خود را برای دستگاه های اندروید و اپل منتشر کرد که بیش از 150000 کاربر آن را ارزیابی می کنند.

این استفاده گسترده باعث می شود که آن را به بهترین برنامه تلفن همراه تجزیه و تحلیل سهام در دسترس عصر امروز تبدیل کند. شما می توانید در این نرم افزار˛ معاملات را مستقیماً از نمودارها انجام دهید و نرم افزار متاتریدر گزارش سود و زیان و تجزیه و تحلیل را برای شما انجام می دهد. TradingView یا متاتریدر˛ بیش از 13 میلیون کاربر فعال دارد که ایده ها، نمودارها و چت ها را به اشتراک می گذارند. هزاران گروه در مورد بازارهای مالی بحث می کنند. انجمن TradingView یک راه عالی برای ایجاد ایده و یادگیری از سایر معامله گران است.  TradingViewهمچنین دارای فیدهای خبری یکپارچه است، از جمله رویترTradingView  پادشاه تجارت اجتماعی با بزرگترین و فعال ترین انجمن تجاری است.

تحلیل تکنیکال
کاربرد تحلیل تکنیکال چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *