استیتمنت چیست ؟ (Statement) نحوه ی بررسی و گرفتن استیتمنت معاملاتی فارکس

اگر در بازارهای مالی بین المللی فعال بوده اید و یا به تازگی قصد فعالیت در چنین بازارهایی را دارید لازم است که بدانید استیتمنت چیست و واژه استیتمنت را احتمالا شنیده اید. در این مقاله همه توضیحات در مورد Statement یا استیت منت در فارکس داده شده است.

Statement چیست؟ استیتمنت چیست ؟

Statement یا استیتمت معاملاتی فارکس ، گزارشی از سابقه معالاتی حساب تجاری است که به وسیله‌ی آن می‌توان گذشته معاملات یک تریدر  یا یک حساب را بررسی و تحلیل کرد.

به زبان ساده برای آنکه بدایند یک تریدر، در گذشته چگونه معاملاتی داشته، چه مقدار سود یا زیان داشته و یا چقدر ریسک را وارد حسابش کرده، باید استیتمنت معاملاتی آن را ببینید و بررسی کنید.

نحوه ی گرفتن استیتمنت معاملاتی در فارکس

اگر قصد بررسی گذشته حساب خود و یا نمایش آن به دیگران را دارید، دو راه کار واضح وجود دارد.

راه اول: باید ابتدا حساب خود را به سایت یکی از دو سایت معتبری که در این زمینه قابل اعتماد هستند مانند mql5   و یا myfxbook متصل کنید. اتصال حساب به این سایت ها کار سختی نیست و به راحتی می‌توانید استیتمنت حساب خود را در این سایت ها قرار بدهید.

راه دوم:  از بروکرهایی که سیستم کپی ترید داخلی دارند، استفاده کنید و چنین حساب هایی باز کنید. سیستم کپی ترید به صورت اتوماتیک، استیتمنت حساب شما را روی پلتفرم کپی ترید سایت بروکر به نمایش میگذارد. دیگران نیز می‌توانند گذشته و روند حساب شما را به صورتی شفاف ببینند.

آموزش نحوه گرفتن استیتمنت (Statement) با متاتریدر 4 و 5

در تصاویر زیر، نحوه گرفتن استیتمنت معاملاتی با متاتریدر توضیح داده شده است. ممکن است در متاتریدر 4 و 5 به اندازه کمی تفاوت ببینید، اما این تفاوت ها، به اندازه ای نیست که با دیدن این تصاویر، متوجه آن نشوید.

استیتمنت چیست ؟ (Statement) نحوه ی بررسی و گرفتن استیتمنت معاملاتی فارکس
گرفتن استیت منت در متاتریدر

بعد از گذراندن سه مرحله در تصویر بالا، می توانید طبق تصویر زیر، استیت منت حسابتان را در متاتریدر بگیرید و در سیستم خودتان ذخیره کنید.

استیتمنت در متاتریدر
نحوه گرفتن استیتمنت در متاتریدر

چگونه با بررسی استیتمنت فارکس از کلاه بداری در فارکس جلوگیری کنیم؟

قطعا اگر قصد گذراندن دوره ی آموزشی و یا سرمایه گذاری در بازار فارکس را دارید، نیازمندید بدانید و مطمئن شوید که مدرس یا تریدر مورد نظرتان، خودش توان سود کردن در بازار را دارد. این موضوع زمانی که بدانید حتی خیلی از مشهورترین چهره های فارکس ایران، خود همچنان از سود گرفتن در معاملاتشان ناتوان هستند، بسیار با اهمیت می‌شود.

در دنیای امروز اینترنت، با پیشرفت نرم افزارهای مختلف به راحتی می‌توان با بررسی استیتمنت، از روند رو به رشد تریدر به صورت کاملا شفاف مطمئن شد.پس واجب بود که بدانید استیتمنت چیست !

بنابراین هرزمان با پیشنهادی در مورد سرمایه گذاری و یا دوره ی آموزش فارکس مواجه شدید، در اولین قدم قبل از پذیرفتن پیشنهاد، از پیشنهاد دهنده، لینک استیت منت حسابش را درخواست کنید، بررسی سوابق استیتمنت به صورت کلی، کار ساده و راحتی است.

اما بررسی تخصصی استیتمنت و مطمئن شدن از اینکه استیتمنتی که به شما ارئه شده، مربوط به همان شخص مورد نظر است، نیاز به مقداری تخصص دارد که اگر خودتان این تخصص را ندارید می‌توانید با ما مشورت کنید و از مشاوره‌ی رایگان سایت هشتصد کمک بگیرید. کار بررسی را برای شما به رایگان و با کمال میل انجام خواهیم داد.

در انتهای همین مطلب راه ارتباطی آسان قرار داده شده است

جلوگیری از کلاه برداری با استیتمنت

اگر از مدرس یا تریدری که ادعای سودآوری در بازار فارکس را دارد، درخواست استیتمنت کردید و به جای استیتمنت یکی از پاسخ های زیر را به شما داد، فرار را بر قرار ترجیح دهید!!

جواب های آماتورانه!

-من به خاطر امنیت حسابم، حاضر نیستم استیتمنت گیری کنیم!!!(از مدل جواب های شاخ دار)

-من چون دوست ندارم معاملاتم را فاش کنم تا دیگران ببینند یا سواستفاده کنند، استیتمنت گیری نمیکنم.(بدانید که در استیتمنت می‌شود ریز معاملات را پنهان کرد و فقط گزارش های اساسی را به نمایش گذاشت مانند گزارش دراودون حساب، بنابراین، این جواب منطقی نیست)

-استیتمنت تقلبی هم وجود داره.(استیتمنت های تقلبی برای افرادی که تخصص داشته باشند، قابل تشخیص است و این جواب بی ربط بود)

-خیلیا من را می‌شناسند و در گذشته با من معامله کرده اند، می‌توانید از مشتریان من بپرسید، لزومی نداره برای شما زحمت بکشم و استیتمنتم را به شما بدهم! من خونه و ماشین گران قیمتی دارم و ….  !!!!(به حدی این جواب مسخره بود که بهتر است من توضیحی ندهم!)

– در مواردی هم پیش آمده که خود استادنما، نمیدانسته استیتمنت چیست !

جواب کلاه برداران حرفه‌ای

-باشه ، اسکرین شات از معاملات و هیستوری متاتریدر میدم و یا معاملات لایو و آنلاین من را ببینید( اسکرین شات و یا هیستوری متاتریدر اصلا قابل اتکا نیست و به هیچ عنوان جای لینک استیتمنت را نمیگیرد. معمولا این جواب برای کلاه برداران و اساتید متقلب حرفه ای در فارکس هست. البته که دیدن معاملات لایو هم خوب است اما ربطی به شفاف سازی با استیتمنت ندارد.  استیتمنت باید و باید و باید باشد تا شفافیت مشخص شود )

-نمایش استیتمنت دیگران، به نام خودشان! یعنی استیتمنت یک شخص دیگر را به شما نمایش می‌دهند و ادعا دارند که صاحب این استیتمنت، خودشان هستند
(در اینجا آن شخص متوجه شده که شما می‌دانید که استیتمنت چیست و این کار کلاه برداری بزرگی است. برای تشخیص این موضوع بهتر است حتما از مشاوره‌ی رایگان ما استفاده کنید و با ما ارتباط بگیرید، تشخیص این موضوع برای ما راحت است)

-هر جواب دیگری که نتیجه آن ، عدم نمایش استیتمنت بود را به هیچ عنوان نباید بپذیرید . وقتی که به همین سادگی ‌می‌توان با نمایش استیتمنت، شفافیت کار را نشان داد، پس عدم شفافیت نشان از این دارد که به صورت قاطع، آن مدرس یا تریدر، خودش توان سودآوری مستمر از بازار را ندارد و یا ریسک های غیر عقلی را متوجه سرمایه میکند و در یک کلام، اصلا حرفه ای نیست!

تعارف را کنار بگذارید

شما این حق را دارید که از مدعیان سودآوری در فارکس، بخواهید که استیتمنت خود را به شما نشان دهند. اینکه کسی اسیر تعارف شود و یا خجالت بکشد از اینکه استیتمنت را طلب کند، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

پس در نتیجه با هوش و منطقی در بازار فارکس قدم بردارید و به دنبال شفافیت و اطمینان خاطر باشید.

پس از چه کسی آموزش ببینم و یا با چه تریدری، همکاری سرمایه گذاری داشته باشم؟!

حال که می‌دانید استیتمنت چیست ، با مدرس ها و تریدرهایی همکاری کنید که شفافیت لازم را دارند.

ما در تیم هشتصد،  مفتخریم که همیشه شفافیت لازم در ارائه استیتمنت را داریم و خرسندیم به ارائه‌ی خدمات آموزشی و سرمایه گذاری شفاف و امن.

فلیم نحوه دسترسی و نمایش استیتمنت رضا حبیبی، تریدر بازار (تریدر همکار با سایت هشتصد)

استیتمنت معاملاتی فارکس

برای استفاده از مشاوره‌‌ی رایگان می‌توانید ارتباط بگیرید.

‫13 نظر

 • شهرام گفت:

  در مورد مبتی و حرفه ای ها عزیزان صحبت کردن میشه گفت هم درست و هم غلط ذهن هر فرد با توجه به ورودی ها که داره و نتیجه اون یعنی تجربه وارد عمل اون کار مورد نظر میشه پس اگر کسی هدفش سود بالاتره به معنی مبتدی بودنش نیست و اگر کسی به دنبال سود مناسب و پایدار تره به معنی حرفه و هوشمندانه تر بودنش نیست همیشه داده ها و ثبت و نتیجه اون داده ها هستن که در لحظه تصمیمات رو رقم می زنند

 • مهدی گفت:

  من ماهیانه تقریبا1200درصد ارکریپتو می گیرم.تاحالافارکس معامله نکردم.شاید بگین حتما مبتدیه.الان2ساله این سودرو میگیرم.ازسال98هم ترید میکنم سال اول14000ضرر کردم.نظرمن اینه هرچقدر قاب ذهن بزرگتر سود بیشتر

 • الگوی abcd گفت:

  عالی و کامل بود ممنون

 • ابوالفضل گفت:

  سلام طبق تحقیقات بنده تریدر های مبتدی هدف نرخ سود های بالا رو در بازار ها دارن اونا میخوان پولشون رو دو یا چند برابر کنند و این باعث قمار میشه و در آخر شکست میخورند ولی تریدر های حرفه ای و پخته بازار هدفشون نرخ سود 10 تا 30 درصد در ماه هستش و باید طبق اصول و مدیریت سرمایه در بازار کار کنند یه تریدر حرفه ای به قانون بازار احترام میزاره و بازار هم سود های خوبی بهش میده پس سعی کنید از بازار انتقام نگیرید و مدیریت سرمایه و تمرکز داشته باشید تا به موفقیت مالی برسید ..ممنون از سایت مفید و کاربردی شما موفق و پیروز باشید ……

 • ترابی گفت:

  سود بانکی الان 2 درصد در ماه هست بانک بمونه بهتره تا اینکه بخوایم ریسک 2 تا 5 درصدی در ماه داشته باشیم.
  تو فارکس هر تریدری که نتونه هفتگی 7 درصد رو حداقل بزنه (حداکثرش که هیچ) کار نکنه تو این بازار بهتره.

  • admin گفت:

   هرگز انتظار رشدهای غیر عادی و پر رسید را در بلند مدت نداشته باشید

  • محمدرضا گفت:

   سلام، 10 تا 20 درصد در ماه حداقل حدود سود معقول برای یک تریدر هست.. مقادیری که شما می‌فرمایید بسیار نجومی هست..
   بانک ها سالانه 24 درصد سود میدن درحالی که یک تریدر در حالت حداقلی 120 درصد در سال بدست می آورد که با یکدیگر قابل مقایسه نیست…

   • admin گفت:

    اما درصدهای سودی که ما گفتیم، خیلی کمتر از آن درصدهایی هست که از دید شما معقوله!
    از دید ما بین 3 تا هفت درصد، سودهای معقولیه که تریدرهای باتجربه و حررفه ای دارن میگین. آمار هم این مورد رو اثبات می کنه

  • فرزاد گفت:

   ببه سود 2 درصدی بانک رازی هستی بعد انتظار سود 30 درصدی از معامله گری داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • mr.chart گفت:

   مایکل خدای ict میگه 10 درصد .

  • حسن خان گفت:

   تو معلومه اصلا نمیفهمی داستان رو … فرق بین درآمد ریالی و دلاری رو نمیدونی اصلا.**** اگه بتونه ماهی 28 درصد ثابت تو فارکس سود بگیره! برو سودآموزی بعد بیا فارکس

 • ممنون از مقاله مفیدتون، خیلی خوب و کاربردی بود استیتمنت با استفاده از داده نقدی کش دیتا تولید میشود، قطعا مهم هست ولی قابل جعل هست متاسفانه

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *