استراتژی سهام روش روزانه سهام – intraday Strategy

استراتژی روش روزانه سهام – Intraday Strategies در بازار سهام مجموعه‌ای از رویکردها، ابزارها و اقداماتی هستند که تریدرها ی بازار، هنگام معامله سهام در یک روز با هدف دستیابی به عملکرد مالی مثبت خود از آنها استفاده می‌کنند. انتخاب  درست این روش ها اجازه می دهد تا سطح بازده  معاملاتتان را به حداکثر برسانید.

استراتژی های درون روزی فارکس - Intraday Strategies
استراتژی های درون روزی فارکس – Intraday Strategies

استراتژی یا روش روزانه سهام intraday ، استراتژی‌های سفته‌بازی هستند که برای فروش و خرید ابزارهای مالی در بازار اوراق بهادار در همان روز معاملاتی استفاده می‌شوند. معاملات روزانه در بازه زمانی کوتاهی انجام می شود و بنابراین تریدر های بازار باید بهترین استراتژی فارکس درطول روز را با هدف موفقیت در معاملات خود بیابند. در ادامه ، ما قصد داریم به بررسی گسترده ترین استراتژی های معاملات روزانه سهام بپردازیم.

استراتژی دنبال کردن روند

در این روش intraday تریدرها، به جای قدرت مالی شرکت‌ها، حرکت قیمت سهام را تحلیل می‌کنند. دنبال کردن روند یک استراتژی ساده معاملاتی روزانه سهام است که بر اساس آن فعالان بازار معتقدند روندهای فعلی موجود در بازار سهام همچنان به قوت خود باقی خواهند ماند. بنابراین، اگر قیمت سهام افزایش یابد، احتمالاً به رشد خود ادامه خواهد داد و بنابراین سرمایه گذار علاقه مند به خرید چنین سهامی است. برعکس، اگر حرکت نزولی قیمت سهام وجود داشته باشد، سرمایه گذار علاقه مند به فروش کوتاه مدت این گونه سهام خواهد بود.

دنبال روند روش روزانه فارکس
استراتژی دنبال کردن روند

سرمایه گذاری برعکس intraday

سرمایه گذاری برعکس شامل اقدامات سرمایه گذار برای خرید یا فروش سهام بر خلاف روندهای موجود بازار است. بنابراین، اگر قیمت سهام کاهش یابد، سرمایه‌گذار چنین سهامی را خریداری می‌کند و برعکس، اگر قیمت آن‌ها بالا رفت، سرمایه‌گذاران آن‌ها را می‌فروشند و در هر دو مورد انتظار دارند روند به زودی معکوس شود.

زمانی که سرمایه گذار به یکی از دو پیش شرط اصلی اطمینان دارد، این ممکن است بهترین استراتژی  دربازار سهام باشد:

سهام از تقاضای بیش از حد در بازار برخوردار هستند و قیمت آنها بیش از حد است، یعنی خوش بینی بیش از حد وجود دارد

بدبینی بازار بسیار زیاد است و ارزش سهام را به پایین‌تر از قیمت بازار هدایت می‌کند.

استراتژی تجارت خبری

در استراتژی پخش روزانه اخبار بازار سهام، سرمایه گذار به محض دریافت اخبار مثبت ، انتظار رشد  قیمت این گونه سهام را دارد و اقدام به خرید سهام می کند و یا برعکس، با انتشار اخبار بد، سهام را می فروشد.

تجارت خبری روش روزانه فارکس
استراتژی تجارت خبری

عواملی که ممکن است سرمایه‌گذار را وادار به استفاده از اخبار در حال پخش در بازار سهام کند ممکن است از عوامل بازار (مانند انتظارات سرمایه‌گذاران، نوسانات پیش‌بینی‌شده قیمت، عوامل اقتصادی منفی یا مثبت و غیره) تا عوامل مختلف سیاسی و غیر مستقیم متغیر باشد. بنابراین،  برای استفاده از این روش، سرمایه گذار باید به خوبی از انبوهی از متغیرهای مؤثر بر پویایی بازار آگاه باشد و بتواند تغییرات آنها را برای پاسخ سریع به دقت رصد کند.

استراتژی روزانه اسکالپینگ بازار فارکس _ Scalping

این استراتژی برای معاملات سهام مبتنی بر تشخیص نوسانات کوچک و شروع تعداد زیادی از معاملات کوتاه مدت درون روز با بازدهی اندک است. یک موقعیت در استراتژی اسکالپینگ معمولاً با هدف بهره مندی از نوسان های قیمتی موجود به سرعت باز و بسته می شود.

استراتژی فارکس درون روزی Scalping
استراتژی روزانه اسکالپینگ بازار فارکس _ Scalping

با توجه به این واقعیت که استراتژی اسکالپینگ در بازه‌های زمانی محدودی (معمولاً 3 تا 5 دقیقه، و کمتر از 13 تا 15 دقیقه) اجرا می‌شود، این استراتژی نسبتاً خطرناک است و چندین الزام کلیدی را برای اسکالپر تحمیل می‌کند. بنابراین، اول از همه، بروکر باید همه پیشنهادات را به سرعت پردازش کند، زیرا حتی چند ثانیه تاخیر ممکن است معامله را بی اثر کند.در مرحله بعد، اسکالپینگ یا معاملات کوتاه مدت  باید در صرافی مربوطه مجاز باشد. در نهایت، باید از اسپردهای خرید و فروش زیاد اجتناب کرد، زیرا ممکن است سود را به حداقل برساند و در نتیجه اسکالپینگ را از نظر مالی ناکارآمد کند.

اسکالپینگ ممکن است بهترین استراتژی فارکس درون روز در شرایط نوسانات زیاد بازار باشد که به تریدرهای بازار اجازه می‌دهد از نوسانهای کوتاه ‌مدت در آن بازه سود ببرند.

استراتژی معاملات در محدوده

در این استراتژی فرض بر این است که تریدر به محض اینکه قیمت سهام به بالاترین حد خود برسد، به پایین‌ترین حد خود نیز بازمی‌گردد و بالعکس. بنابراین وقتی قیمت به بالاترین حد خود می رسد، سرمایه گذار اقدام به فروش می و برعکس، زمانی که قیمت به پایین ترین حد خود می رسد، تریدر اقدام به خرید می کند.

در عمل، در این استراتژی intraday معاملات در محدوده ، سرمایه ‌گذاران کانالی را شناسایی می کنند و سطح پایین‌ تر را به عنوان حمایت و سطح بالاتر را به عنوان مقاومت در نظر می گیرند. تا جایی که نوسانات قیمت سهام از کانال مشخص شده خارج نشود،  در این روش سرمایه گذار ممکن است بارها در مقاومت بفروشد و بارها در حمایت بخرد.

معاملات تخفیف و اقدام قیمت استراتژی روزانه

این روش معاملات استراتژی intraday برپایه ی  تخفیف شبکه ارتباطات الکترونیکی (ECN) به عنوان منبع اصلی درآمد است. ECN ها ممکن است برای آن دسته از تریدرهای بازار (اعم از خریداران یا فروشندگان) که نقدینگی بیشتری را از طریق قرار دادن سقف سفارش خود برای حفظ قیمت سهام به ارمغان بیاورند، تخفیف ارائه کنند.

استراتژی‌های اقدام قیمت، مبتنی بر تجزیه و تحلیل سرمایه‌گذار از داده‌های خام بازار مانند قیمت‌ها، حجم سهام و غیره واتخاذ تصمیم‌های بعدی بر اساس ترکیبی از کل این موارد است.

معاملات تخفیف و اقدام قیمت بهترین روش روزانه فارکس
معاملات تخفیف و اقدام قیمت استراتژی روزانه

در معاملات استراتژی روزانه intraday قیمت سهام در روز، ممکن است ابزارها و کاربردهای متفاوتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، سرمایه گذاران ممکن است نوسانات قیمت، کندل ها ، و همچنین عوامل رفتاری و سایر عوامل را تجزیه و تحلیل کنند. این عمل قیمت را به یک استراتژی معاملاتی روز تبدیل می کند که به دانش و مهارت های تحلیلی بالایی از سرمایه گذار نیاز دارد.

نمونه ای از اجرای استراتژی روزانه اقدام قیمت ممکن است زمانی باشد که سرمایه گذار بر سناریویی نظارت می کند که بر اساس آن قیمت سهام باید تا بعدازظهر سقوط کند.اگر صحت سناریو ثابت شود (یعنی قیمت ها تا بعد از ظهر کاهش می یابد)، سرمایه گذار فرضیات قبلی خود را مجددا بررسی می کند. اگر او معتقد باشد (بر اساس داده های تحلیل تکنیکال) که نباید انتظار کاهش بعدی در قیمت ها را داشت، سرمایه گذار چنین سهامی را خریداری می کند. برعکس، اگر انتظار می رود قیمت ها بیشتر کاهش یابد، سرمایه گذار ممکن است زمان بیشتری قبل از خرید اوراق بهادار صبر کند و منتظر بماند.

استراتژی هوش مصنوعی intraday

این استراتژی روزانه intraday فارکس مبتنی بر استفاده از نرم‌افزار محاسباتی خودکار با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده برای ارزیابی حرکت بازار فعلی و سناریوهای حرکت احتمالی بعدی است. با گسترش روزافزون پیشرفت تکنولوژی، ماشین‌ها و نرم‌افزارهای خودکار جدیدی پدید آمده‌اند که قادر به یادگیری و تولید الگوریتم‌های جدید و انحرافات آن‌ها بر اساس اطلاعات جدید به دست آمده از بازار هستند.

مثالی از استراتژی هوش مصنوعی intraday

به عنوان مثال، فرض کنید، اوراق بهادار در یک بازار خاص با یک قیمت خاص، با نوسانات جزئی در طول روز معامله می شود. نرم افزار آن را ثبت میکند و اطلاعات الگوریتمی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد، با استفاده از استراتژی هوش مصنوعی intraday ، سرمایه‌گذار ممکن است در زمان و بودجه قابل توجهی صرفه‌جویی کند، زیرا نرم‌افزار ممکن است الگوریتم‌های جدیدی تولید کند که از قبل عواملی مانند تأثیر نوسانات قیمت در سایر بازارهای مربوطه را در نظر می‌گیرد.

این مثال نسبتاً ساده شده است، اما زمانی که اکثر عوامل دارای تاثیرات متفاوت هستند، استفاده از هوش مصنوعی intraday ممکن است ضروری باشد و این استراتژی معاملاتی روزانه سهام ممکن است بهترین گزینه برای افزایش سود سرمایه‌گذار یا محافظت از ریسک‌های ذاتی باشد.

قصد دارید با ما در این خصوص ارتباط برقرار کنید؟ فرم زیر را پر کنید تا با شما ارتباط بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *