سایت هایپ چیست ؟ سرمایه گذاری هایپ hyip ✅

سایت هایپ چیست ؟ سایت هایپ یا سایت Hype یک پروژه سرمایه گذاری بوده که افراد می توانند برای سرمایه گذاری در این نوع پروژه ها، در ابتدا یک حساب در سایت های هایپ برای خود باز کرده تا در این نوع پروژه های سودآور و اغلب، کلاه بردار، شرکت نموده و پس از واریز سود که در بیشتر مواقع به شکل ارز دیجیتال است،  بتوانند آن را از طریق حساب ارزی خود برداشت کنند. در این مقاله میخواهیم به معنی هایپ چیست و چه نوع سرمایه گذاری است بپردازیم.

سایت هایپ چگونه عمل می کند؟

سایت هایپ که در اصطلاح لاتین مخفف High-yield investment program می باشد یک نوع پروژه ی سرمایه گذاری بر پایه شرکت های پانزی است.

این نوع سرمایه گذاری دارای سود دهی بالا بوده و از طرف دیگر دارای ریسک بسیار بالایی است. شرکت های سرمایه گذاری پانزی اغلب برای فریب قربانیان، سودهای کلانی را در سال به مشتریان خود معرفی می کنند.

امن ترین سرمایه گذاری دلاری

از دید سایت هشتصد،امن ترن شکل از سرمایه گذاری دلاری، سرمایه گذاری در استراتژی های قوی و آنالیز شده کپی تریدینگ است. ما سایت های هایپ را به هیچ عنوان به افراد توصیه نخواهیم کرد. برای دانستن در مورد کپی تریدینگ و شناخت بهترین حساب های کپی ترید، روی لینک زیر کلیک کنید:

سایت هایپ چیست؟

در واقع برای اینکه یک سود بالایی در پروژه هایپ ایجاد شود نیاز است تا سرمایه گذاران جدید بصورت شاخه ای اضافه شوند تا سرمایه گذاران قبلی از این قضیه سود کنند.

سایت هایی برای ایجاد این نوع پروژه ها در اکثر نقاط کشور و خارج از کشور ساخته می شوند. اما برای اینکه بدانیم سایت هایپ چیست و چطور می توان این سایت ها را شناسایی کرد به موارد و نکاتی در ادامه اشاره می کنیم. اولین نکته ای که در مورد سایت های مربوط به پروژه هایپ بایستی بدانیم مشخصات سازنده و مدیریت کننده ی آن است.

معمولا سایت های مربوط به هایپ به هیچ عنوان مشخصاتی از مدیریت سایت و سازنده ی آن ارائه نمی کنند و بیشتر به دنبال مخفی نگه داشتن هویت خود هستند.

یکی از دلایل این قضیه این است از نظر بسیاری از افراد پروژه ی هایپ یک پروژه کلاهبرداری محسوب می شود و در بیشتر مواقع سایت های مربوط به این نوع پروژه ها با مخفی نگه داشتن هویت خود این امکان و اطمینان را برای خود ایجاد می کنند که گرفتار قانون نشوند.

سرمایه گذاری هایپ
سرمایه گذاری هایپ

سود hype چیست؟

در سایت های هایپ در بیشتر مواقع سود های یک درصد روزانه را برای سرمایه گذاران در نظر می گیرند که اگر این سودها برای یک سال جمع شود عددی بالا را یعنی 3678 درصد را پدید خواهد آورد.

شرکت های پانزی که پروژه های هایپ را مدیریت می کنند حتی مکانی از خود در سایت ها به جا نمی گذارند و سعی می کنند که کسی متوجه نشود از کجا و از چه منطقه ای در حال فعالیت هستند.

سایت های هایپ

 برای اینکه پاسخ سوال سود hype چیست؟ را به درستی درک کنیم بایستی گفت که کلاهبرداران پروژه هایپ از طریق دخیل دانستن موسسات اقتصادی در کارهای خود و همچنین با استفاده از شبکه های اجتماعی و همراه کردن جمعی مردم در شبکه های خود تلاش می کنند افکار دیگران را به سمت خود جذب کنند.

 بیشتر سایت های هایپ در جاهایی از دنیا ایجاد می گردند که قوانین درست و حسابی برای مسئله تقلب ندارند. این مسئله باعث می شود تا سایت هایی که ایجاد می شوند نیز فضای میزبانی یا هاستینگ خود را از کشورهای نا معلوم تهیه کرده و پس از مدتی مصونیت خود را از این سایت ها اعلام می کنند.

با توجه به قوانین بسیاری از کشورها سایت هایپ رد شده و ممنوع بوده و این قضیه باعث می شود تا شرکا هایی که بر روی پروژه های این چنینی فعالیت دارند بصورت مخفی کار خود را پیش ببرند.

یکی از دلایل ممنوعیت این پروژه ها در اکثر کشورهای دنیا این است که در این پروژه ها در ابتدا با وارد کردن سرمایه اولیه نشان می دهند که سود بالای مشارکت وجود دارد و سعی در جذب سرمایه افراد داشته تا پس از ورود افراد سرمایه اولیه خود را جبران کنند. اما ممکن است در بلند مدت منجر به از دست رفتن اکثر سرمایه افراد شود.

سایت هایپ
سایت هایپ

چرا با وجود ممنوعیت پروژه هایپ مردم به سمت آنها جذب می شوند؟

بسیاری از مردم به دنبال بدست آوردن پول کلان در کمترین زمان ممکن هستند و این مسئله در وجود هر کسی یک وسوسه ی عمومی است. افراد با شنیدن کسب درآمد های کلان در مدت کوتاه به صورت ناخودآگاه وسوسه ی آن می شوند و خود را وارد گود بازی خطرناک کارشناسان پروژه هایپ می کنند. برای اینکه بدانیم چه کسانی در هایپ فعالیت می کنند و بتوانیم تحلیل کنیم که hype چیست می توان افرادی که در این پروژه ها درگیر می شوند را تقسیم بندی کرد.

hype چیست

در کل دو دسته افراد در پروژه هایپ وجود دارند که هر یک نقش مربوط به خود را بازی می کند.

دسته ی اول کارشناسان هایپ هستند که در ابتدا با سرمایه گذاری آگاهانه خود این پروژه را استارت می زنند و سعی در جذب افراد مختلف در آن را دارند. این کارشناسان با علم به چگونگی کارکرد پروژه و روش هایی که ارائه می دهند پروژه سرمایه گذاری را پیش می برند و در واقع مقصر و راه انداز های اصلی کار اینها هستند.

دسته دوم که به دنبال کسب درآمد و پولدار شدن در کوتاه مدت هستند می باشند. این دسته همان قربانیان پروژه هایپ بوده که با فریب و حیله ی کارشناسان طرح وارد پروژه شده و ممکن است در مدت کوتاهی با از دست رفتن سرمایه ی خود، فقط یک صفت قربانی روی آنها باقی بماند.

در واقع کارشناسان طرح تا قبل از پایان عمر پروژه تمامی تلاش های خود را برای جذب سرمایه قربانیان انجام می دهند و با به اتمام رسیدن پروژه به کلی نیست و نابود می شوند و با سود کلانی که بدست آورده اند به دنبال زندگی خود می روند.

اما قربانیان طرح هیچگاه از زمان پایان عمر پروژه هایپ آگاه نخواهند بود و با سرمایه گذاری در طرح و آوردن پول های بسیار زیاد، پس از تمام شدن عمر پروژه کل سرمایه های خود را بدون کسب سود از دست می دهند.

هرچند افرادی هم وجود دارند که در ابتدای کار وارد می شوند و سودهایی را از این پروژه برای خود کسب می کنند اما تعداد آنها بسیار محدود بوده و چیزی که واضح است سود بردن کلان کارشناسان طرح از این داستان می باشد. در شیوه ی معرفی کسب و کار پایپ با طرح ها و پلن های پانزی برنامه ریزی شده انواع شیوه های جذاب و روانشناسی شده از قبل بررسی می شود و پس از ارائه توسط کارشناسان باعث جذب بسیاری از افراد بی گناه می گردد.

سایت هایپ چیست؟

برای اینکه در دام این شرکت ها و سایت ها هایپ این چنین  گرفتار نشویم می توان از شیوه های این شرکت ها آگاه شد تا اگر به همچین شرکتی برخورد کردیم به راحتی بتوانیم برای ورود و یا عدم ورود به آن تصمیم گیری کنیم.اما می توان با ورود کوتاه مدت در این شرکت ها به شرط تازه تاسیس بودن آنها سود هم کرد.با این اوصاف نمی توان بطور کامل به درآمد زایی و سود دهی بالای این شرکت ها بصورت مستمر نگاه کرد و آسیب های آن به مراتب بیشتر از سایر منفعت ها است.

سایت هایپ
سایت هایپ

روش سرمایه گذاری در پروژه هایپ

همواره روش های سرمایه گذاری به ما می گویند که بایستی یک مقدار از سرمایه خود را برای کسب سود در آنجا صرف کنیم.سرمایه ای که ما در هر کسب و کاری مصرف می کنیم می بایست بر اساس یک اصول تقسیم سرمایه در یک جایی مصرف شود.

یکی از روش های اصولی این است که همه سرمایه خود را در یک جای خاص صرف نکنیم و به صورت درصد بندی شده با توجه به موقعیت محل سرمایه گذاری از سرمایه خود بهره ببریم.برای یک سرمایه گذاری خوب در پروژه هایپ یا دیگر پروژه های این چنینی، بایستی از صد درصد سرمایه ای که داریم به مقدار چهل درصد آن را در پروژه هایی که برتر از بقیه هستند مصرف کنیم.

همچنین سی درصد سرمایه خود را در پروژه هایی که نسبت به دیگر پروژه ها سود منصفانه تری می دهند خرج کرده و بیست درصد سرمایه را در پروژه های با سود بالا صرف کنیم.در نهایت نیز ده درصد آن را در پروژه های تازه و جدید مصرف کنیم تا سود بالایی به لحاظ استراتژی اصولی بدست آوریم.

استفاده از روش بالا باعث می شود تا درآمد های حاصل از سود شما به شکل منفعل تری درآمده و این قضیه به مثبت شدن تراز شما در ماه کمک زیادی نماید.در نتیجه احتمال اینکه شما در یک پروژه ی سرمایه گذاری ضرر کنید، بسیار پایین خواهد بود.اما همیشه بایستی در ذهن خود به این مورد که اکثر سایت های پروژه های پایپ پس از مدتی اسکم می شود فکر کنیم.

اسکم شدن پروژه هایپ یعنی بسته شدن سایت مربوط به آن در یک زمان خاص و در نتیجه ضرر کردن افرادی که در آن سایت سرمایه گذاری کرده اند.

راهکار برای تشخیص زمان اسکم شدن سایت هایپ

اما یک راهکار برای تشخیص زمان اسکم شدن سایت هایپ وجود دارد که بر مبنای میزان سودی است که تعریف کرده اند.

اگر پروژه هایپ سود کلانی را در کوتاه مدت پیشنهاد می کند در نتیجه مشخص می شود که این سایت به زودی اسکم خواهد شد و ریسک کردن در آن بسیار خطر بالایی دارد.

اما وقتی سایتی در پروژه های خود از سود های کم در کوتاه مدت و سودهای کلان در بلند مدت صحبت می کند در نتیجه مشخص می شود که مدت زیادی طول می کشد تا بسته شود.

اسکریپت های زیادی برای راه اندازی سایت هایپ و پروژه هایپ بوجود آمده اند که براحتی بسیاری از افراد میتوانند سایت هایپ خود را راه اندازی نموده و شروع به کلاهبرداری کنند.

در نتیجه افراد بایستی بسیار مراقب باشند و در هر سرمایه گذاری به روش پایپ شرکت نکنند.

اگر بخواهیم یک خلاصه از کل گفتار خود بنویسیم می توان گفت که تمامی سرمایه گذاری ها در پروژه هایپ در نهایت منجر به شکست می شود و اگر فردی حیله ی پروژه های هایپ را بپذیرد شاید در خوشبینانه ترین حالت در زمان کوتاهی به یک سود کم دست پیدا کند اما در بلند مدت ضرر و زیان جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

عاقبت هر نوع پروژه ی پایپی اسکم شدن و تعطیلی خواهد بود و امروزه با توجه به دنیای دیجیتال، روش های سرمایه گذاری بسیار مطمئن تر و پر بازده تری بوجود آمده است که می توان روی آنها تمرکز کرد.

سرمایه گذاری در سایت هایپ
سرمایه گذاری در سایت هایپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *