لیست بروکرها و صرافی‌ها

بورس اوراق بهادار تهران در فدراسیون جهانی بورس

WFE  : World Federation of Exchanges

فدراسیون جهانی بورس چیست؟

یک نهاد خصوصی و بین المللی بوده و از بازارهای پیشرو دنیا که پایبند به بالاترین سطح کیفیت بازار سرمایه هستند تشکیل شده است این سازمان جایگاهی برای تبادل اطلاعات تجزیه و تحلیل و همچنین مذاکره های بین اعضا می باشد و هدف آن تسهیل در توسعه بازارهای سازماندهی شده و قانونمند و توجه به نیازهای بازار سرمایه می‌باشد.عضویت در این سازمان به منزله پذیرش بالاترین سطح تعهد استانداردهای تجاری از سوی اعضای سهامداران و کاربران بورس بوده و نیز بنیان‌های قانونگذاری و نظارت است.

تاکنون ۵۸ بورس اوراق بهادار از نقاط مختلف جهان به عنوان اعضای اصلی به عضویت فدراسیون جهانی بورس اوراق بهادار درآمده‌اند فدراسیون جهانی بورس و اوراق بهادار توسط هیئت مدیره ای متشکل از ۱۵ بورس عضو اداره می‌شود مسئولین بورس های شیکاگو و هنگ کنگ و استانبول هدایت آن را بر عهده دارند

اصول پیشنهادی سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار عبارتند از:

صداقت و انصاف. واسطه گری ها در انجام فعالیت های کسب و کار شان باید در جهت حفظ منافع مشتریان و سلامت بازار با صداقت و انصاف عمل نمایند.

جدیت. واسطه گری ها و در انجام فعالیت‌های کسب و کارشان باید با مهارت مراقبت و جدیت لازم در جهت حفظ منافع مشتریان و درستی بازار عمل نمایند.

امکانات. واسطه گری ها باید منافع و رویه های مورد نیاز را برای نتیجه گیری درست از فعالیت‌های کسب و کارشان داشته باشند و استفاده کنند.

کسب اطلاعات مربوط به مشتریان. به واسطه گری ها باید از مشتریانشان اطلاعاتی را درباره وضعیت مالی تجربه سرمایه گذاری و اهداف سرمایه گذاری آنها به منظور ارائه خدمات مربوط کسب نمایند.

اطلاعات صادره برای مشتریان. واسطه گری ها باید در داد و ستد با مشتریان اطلاعات مهم مربوط را به حد کفایت افشا کنند.

تضادهای منافع. واسطه‌گری ها باید بپوشند از تضادهای منافع اجتناب کنند و اگر نمی توانند اجتناب کنند باید اطمینان یابند که با مشتریان به انصاف رفتار می شود.

رعایت الزامات انتظامی. واسطه گری ها باید الزامات انتظامی را در انجام فعالیت‌های کسب و کارشان رعایت کنند تا منافع مشتریان و سلامت بازار ارتقا و اعتلا یابد.

بورس اوراق بهادار تهران ابتدا در سال ۱۳۶۹ به صورت عضو مکاتبه ای فدراسیون جهانی بورس پذیرفته شد بدین ترتیب که بدون حق رای در مجامع و سمینارها شرکت نموده و کلیه خبر نامه ها و نشریات برای آن ارسال می گردد. بورس اوراق بهادار تهران در سال ۱۳۷۰ که فدراسیون در هنگ کنگ برگزار شد تقاضای عضویت خود را اعلام نموده و پس از بازدید دو نماینده از بورس پاریس و توکیو در سال ۱۳۷۱ به عضویت فدراسیون جهانی بورس درآمد.

قصد دارید با ما در این خصوص ارتباط برقرار کنید؟ فرم زیر را پر کنید تا با شما ارتباط بگیریم.

از طریق واتس اپ این شماره به شما پاسخ خواهیم داد.

اگر سوال یا موضوعی هست که برای آن، به مشاوره رایگان ما نیاز دارید، اینجا بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =