ذهن موفق در ترید و بورس و چگونگی داشتن ذهن موفق

سه عامل ذهنی که معاملات شما را متحول می کنند

آیا شما می خواهید یک معامله گر موفق باشید که به طور مداوم در بازار پول در می آورد؟ ابتدا برای داشتن ذهن موفق از خود این سوال را بپرسید: آیا شما ذهن موفق دارید؟
شما به سادگی نمی توانید پول را بدست آورید بدون اینکه ذهن موفقی داشته باشید.

قبل از این که جلوتر برویم، می‌خواهم بدانید که این یک مقاله کسل‌کننده دیگر درباره “روانشناسی معامله گران” یا کتک زدن اسب مرده “یا “کنترل احساسات خود در بازار” نیست. می دانم که شما به اهمیت این موارد از قبل آگاهید و اگر نمی دانید پس این مقاله را حتما بخوانید.

فرآیندهای تفکر ذهنی

این مقاله در مورد فرآیندهای تفکر ذهنی در دنیای واقعی است که تاجران حرفه‌ای برای موفقیت نه تنها در تجارت بلکه در زندگی از آن استفاده می‌کنند.

من می‌خواهم به شما نشان دهم که تاجران چگونه فکر می‌کنند و چطور عمل می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به موفقیت گسترده ای در بازارها دست پیدا کنند.

ما می خواهیم به سمت فرایندهای ذهنی خاص و کارهای روتین ذهنی برویم که شما برای شروع آنها به تمرین و تسلط نیاز دارید.

قصد دارم چند تا تمرینی که از امروز می‌توانید شروع کنید به شما بدهم تا به نتایج حقیقی برسید.مهمترین کلید برای شما ، تمرکز کردن روزانه شما از نظر اعتقادی روی آنهاست.

اصلی ترین اختلاف بین یک تاجر تازه کار و حرفه ای ، ذهنیت تجاری آنهاست. در حقیقت ، تفاوت بین افراد موفق و آن‌هایی که هنوز در هر زمینه‌ای درگیرهستند ، ذهنیت یا تفکر است.

کمی دقیقتر بگوییم؛ اگر می خواهید معاملات خود را اصلاح کنید ، ابتدا باید فکر خود را اصلاح کنید.پس برای داشتن ذهن موفق ادامه را بخوانید.

یاد بگیرید که کاملاً خود را از تجارت زنده جدا کنید:

شاید تنها مشخصه بارز یک معامله گر حرفه ای ، توانایی جدا شدن ذهنی از تجارتهای زنده باشد.بسیاری ازمعامله گران هنوز قادر به انجام این کار نیستند ، از این رو ذهن آنها درگیر می شود.

هدف شما این باشد که بعد از فشردن دکمه خرید یا فروش در تجارت زنده ، هیچ چیزی را احساس نکنید. هنگامی که به این مرحله رسیدید ، شانس بسیار بهتری برای درآمدزایی در بازارها دارید، زیرا شما به میزان زیادی اشتباهات تجاری ناشی از احساسات را از بین خواهید برد.

زمانی که یک معامله باز است، از نمودار دوری کنید.

تاجران حرفه‌ای آموخته اند که آسان‌ترین راه برای جدا کردن ذهن از یک معامله‌ی باز، دوری از نمودارها است. پس برای داشتن ذهن موفق ، وقتی تجارت خود را آغاز میکنید به آرامی قدم بردارید، کامپیوتر خود را خاموش کنید و حداقل تا فردا آن را رها کنید.

بازی در نمودارها هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. شما نمی توانید بازار را کنترل کنید ، فقط می توانید خود را کنترل کنید. این بسیار مهم است که ابتدا اجازه دهید معامله بدون دخالت شما انجام شود. برای اینکه معامله تجاری شما نتیجه دهد، باید بدون ایجاد مداخله در آن اجازه دهیدقیمت به راه خودش ادامه دهد.

تماشا کردن صفحه نمایش شما را ویران می کند:”حدس دوم”

نگاه کردن به نمودارها، همان طور که تجارت شما زنده است، فقط برای تفریح، احمقانه است.اگراین خشن به نظر می رسد ، به معنای این است که هیچ اشتباهی بزرگتر از تماشای معاملات مستقیم بدون داشتن هیچ دلیل خوبی وجود ندارد.

مثل این که رژیم داشته باشید و هر روز که گرسنه هستید و قصد دارید غذا نخورید ، خود را به سمت مک دونالد هدایت کنید.

لازم نیست فراز و نشیب‌های بازار را با تجارت زنده احساس کنید. لازم نیست و نباید این را بخواهید.خودت را از شکنجه نجات بده.

چه اتفاقی می افتد که معامله گران تمام روز را به تماشای صفحه معاملات زنده سر میکنند؟

برخی از موارد بیشتر اوقات منجر به حدس دوم می شود. هنگامی که قیمت اندکی در برابر شما حرکت می کند ، ایده تجاری خود را حدس می زنید. شما با افزایش قیمت ، سطح سود خود را حدس می زنید و سپس درمقابل شما کمی به پایین می رود.سناریوهای دیگری نیز وجود دارند که منجر به تماشای نمودارها بیش از حد می‌شوند.

نکته آخر این است که اگر می‌خواهید از نظر ذهنی از نمودارها جدا باشید، باید از لحاظ فیزیکی از نمودارها جدا شوید تا در نهایت ذهن موفق را دارا شوید.

چگونه انجامش بدهیم:
راه حل هر نوع مساله معامله تجاری انجام یک تلاش آگاهانه برای تغییر روال تجاری خود است و منجر به عادات تجاری جدید و مثبت می شود.

مانند هر چیزی،از بین بردن مشکل (نمودارها) بسادگی می تواند بخش بزرگی از حل مسئله باشد. شما با یک شخص مشکلی دارید؟ دور کردن آن شخص از زندگی شما معمولاً مشکل را حل می کند. دیگر با آنها ارتباط برقرار نکنید.شما در مورد تجارت و ایجاد اشتباهات احمقانه تجاری مساله دارید؟ زمانی که یک تجارت زنده دارید خود را از نمودارها دور کنید.

برای داشتن ذهن موفق یاد بگیرید که حواستان را پرت کنید!

یک حواس پرتی پیدا کنید ، می تواند یک فعالیت ، یک سرگرمی و هر کاری باشد. تنها کافیست هر بار که یک تجارت زنده دارید آن را انجام دهید تا آن را به برنامه کاری خود تبدیل کنید تا در نهایت آن را تبدیل به یک عادت کنید.

راه دیگر برای جدا کردن ذهنی این است که مطمئن شوید که در هنگام کار یا مدرسه یا هر کجا که هستید ، راهی برای دسترسی به نمودارها در طول روز ندارید. برنامه تجاری را از طریق تلفن خود حذف کنید.

شاید شما حتی می توانید بگذارید یک شخص دیگر تجارت را برای شما مدیریت کند و به آنها دستورالعمل دهید که چه کاری انجام دهید و چه کاری نکنید.

نکته پایانی این است که شما باید برنامه‌ای برای این داشته باشید که پس از قرار دادن یک تجارت ، به عمد خود را از چارت حذف کنید تا بتوانید از نظر ذهنی رها کنید و تجارت را به عنوان یک تاجر حرفه‌ای شروع کنید.

مدیریت سرمایه

شروع به فکر کردن در مورد تجارت به عنوان یک “جنگ” ذهنی

رقابت شما در بازار شدید است. شما در مقابل بازیکنانی هستید که دارای سرمایه بهتر ، تحصیل بهتر و شاید باهوش تر از شما هستند.

با این حال ، شما یک چیز دارید که ممکن است آنها ندارند؛ تمایل بیمارگونه برای بهترین بودن و بازی کردن با نظم و انضباط بیشتر از آنها ، به این دلیل است که شما آن‌ها را شکست خواهید داد.

تصور کنید که در حال معامله کردن اسلحه به سرتان است و هر کلیک دکمه خرید یا فروش به معنای واقعی کلمه تصمیمی برای زندگی یا مرگ است. شاید این طور به نظر برسد، اما این به این معنی است که اگر می‌خواهید جزو ۱۰ درصد معامله گران تاپ باشید، باید این کار را انجام دهید، قطعاً شما نمی‌توانید با سبک در نظر گرفتن این موضوع به آنجا برسید.

نکته اینجاست که شما در مقابل افراد واقعی رقابت می‌کنید ، این فقط شما و یک صفحه کامپیوتر و نمودارها نیست . تجارت باید به عنوان یک ورزش ذهنی نهایی تلقی شود ، یک نبرد واقعی با عقل ، اگر بخواهید. شما در سرزمین پسران بزرگ هستید ، مدیران صندوق سرمایه‌گذاری، زمان برای مشخص کردن”رنگ جنگی”(استراتژی)را در فیلم کوتاه هالیوودی شما به دست آورند.

حریف دشمن است و شما برای شکست دادن آنها اینجا هستید ، شما به معنای واقعی کلمه در تلاش هستید تا پول آنها را بگیرید. اگر مثل این فکر نکنید ، من قول می دهم شما آنقدر جدی نیستید که بتوانید نظم و انضباط ثابت را برای پیروزی حفظ کنید.

آمادگی ندارید ؟

هر کاری می‌کنید برای نبرد آمادگی ندارید؟ بسیاری از معامله گران پس از تامین بودجه حساب‌های زنده , نمودارهای خود را باز می‌کنند و عملاً مانند یک سرباز هستند که برای نبرد یک چاقوی جیبی به همراه دارند.

اگر نمی‌خواهید تمام پولتان را در یک هفته از دست بدهید، باید ۱۰۰ درصد آماده برای تست ذهنی باشید که هر بار منتظر باز کردن لپ تاپ خود باشید و روی آن نماد پلت فرم Metatrader را کلیک کنید .

نکته مهم: در حالی که ما قصد داریم در رویکرد معاملاتی خود آماده و کاملاً اعتماد به نفس داشته باشیم ، بی پروا و احمق نیستیم. به خوبی آماده‌ بودن و اعتماد به نفس داشتن،با پذیرفتن ریسک‌های احمقانه و بیش از حد تهاجمی بودن در بازار بسیار فرق دارد.

در حقیقت بخشی از آمادگی این است که مدیریت پول را درک کرده و قبل از این که دکمه خرید یا فروش را فشار دهید همه چیز برنامه‌ریزی شده‌ باشد.

ما قمار یا بازی نمی‌کنیم, این جدی است و ما آماده ایم تا در همه زمینه‌ها رقابت کنیم: ذهن, روش و مدیریت پول.

ذهن موفق چگونه آن را انجام می‌دهد؟

برای تسلط بر هر چیزی در زندگی، باید یاد بگیرید، تمرین کنید، تکرار کنید. تجارت هیچ فرقی ندارد. با این تفاوت که در تجارت، افراد زیادی وجود دارند که به طور آنلاین آموزش و مشاوره ارائه می‌کنند که شاید بهتراست از آن‌ها یاد بگیرید.

من احتمالاً مهم‌ترین فردی هستم که در زمان ورود به کسب‌وکار، تجارت و کارآفرینی آشنا خواهید شد. بنابراین، هنگامی که به شما این طرز فکر را می‌دهم که شما به موفقیت در بازار نیاز دارید، من همان فردی هستم که شما می‌خواهید. در اینجا نکاتی درباره نحوه شروع کسب‌وکار به عنوان یک رقابت و نحوه آماده شدن برای آن آورده شده‌است:

هر تجارت را به عنوان یک مذاکره مشاهده کنید. معامله یک نوع قرارداد است ، بنابراین آن را جدی بگیرید. اگر در كنار كسی در یك اتاق نشسته اید یا پول خود را از دست می دهید و یا آنها پول خود را از دست می دهند پس باید بیشتر از آنچه که فقط با خودتان معامله می‌کنید, متمرکز باشید.

شروع به فکر کردن در مورد اینکه معامله به عنوان رقابتی است که افراد دیگر در تلاش برای گرفتن پول شما هستند.

این کار را انجام دهید و شما به طور طبیعی روی چیزهای مهم مانند مدیریت پول تمرکز می‌کنید و در تمام جنبه‌های رویکرد تجاری خود ثابت‌قدم باشید.
آموزش ببینید و تمرین کنید و آماده شوید.

آیا یک بوکسور بدون ماه‌ها آمادگی و آموزش به مسابقه بوکس حاضر می‌شود؟ نه، البته که نه، و اگر هم این کار را می‌کرد، از بین می‌رفت. شما می‌توانید اعتماد به نفس خود را از طریق بالا بردن مهارت‌ها و یادگیری خود گسترش دهید.”برای تسلط بر کشتی خود”

داشتن انگیزه لازمه‌ی ذهن موفق

برای ماندن در مسیر، انگیزه خود را حفظ کنید. شما حداقل در ابتدا باید کار کنید. انگیزه تنها مختص “افراد خوش‌شانس” نیست.

یک سبک زندگی است، یک طرز فکر که شما باید خودتان را آموزش دهید تا از طریق خواندن و تکرار کارهای درست به آن دست یابید.

روان‌شناسی نمودار را که رقیب تان فکر می‌کند و انجام میدهد درک کنید. با دنبال کردن ردپای پول می توانید این کار را با یادگیری تفسیر روند قیمت انجام دهید. یادتان باشد که این از ویژگی های یک ذهن موفق است.

زمانی که نمودار خود را باز می‌کنید، خود را تحت فشار قرار دهید. شما می توانید این کار را با خواندن اظهارات تجاری که دوست دارید انجام دهید. حتی می توانید برای این کار از موسیقی یا فیلم های انگیزشی در YouTube استفاده کنید.

من در روزهای ابتدایی خودم ، هر روز قبل از دیدن نمودارها به آهنگ “بزرگراه منطقه خطرناک گوش”می دادم.

من هنوز هم گاهی اوقات آن را انجام می دهم. همیشه من را برای “منطقه خطر” بازار آماده میکند.
تجارت در بازار اساساً یک جنگ ذهنی است. مانند آن فکر کنید و رفتار کنید. اگر نکنید، مطمئناً در نبرد شکست خواهید خورد.

اجازه ندهید که پول شما را مضحک کند و به شوخی بگیرد

پول ذهن مردم را می پیچاند. چه این کار را انجام دهید و چه از دست بدهید، احتمالاً برخی از اثرات جانبی روانی وجود خواهند داشت که با آن برخورد می‌کنید.معامله گران حرفه ای می دانند که برای کسب درآمد پیوسته باید این مشکل را برطرف کنند. آیا می خواهید معاملات خود را اصلاح کنید؟ پس شما باید ذهنیت پول خود را اصلاح کنید.

موانع ذهنی اولیه معامله گران که در ارتباط با پولشان مواجه هستند موارد زیر هستند:
ترس از دست دادن ، ترس از ضرر کردن. ترس از دست دادن باعث می شود معامله گران اجازه دهند ضررهای كوچك را به بزرگ تبدیل كنند، زیرا آنها ازهر گونه ضرر می ترسند.

ترس از دست دادن

ترس از دست دادن همچنین می‌تواند باعث شود اجازه ‌دهند که تجارب و معاملات خوب از بین بروند چون آن‌ها از ضرر بالقوه می‌ترسند.ترس از دست دادن به طور کلی به این معنی است که شما به دنبال معاملاتی هستید که به یک دلیل ضرر کرده اید. شما از خودتان خشمگین می ‌شوید و از ضرر روی سود می‌ترسید, بنابراین در یک نقطه ورود وحشتناک, به طور معمول این نتایج را از دست میدهید.

ندانستن اینکه در کجا باید از بازار خارج شوید و یا چگونه خارج شوید. خود توضیحی دارد، راه‌ حل زیر را ببینید:

به طور کلی ، نداشتن یک برنامه برای حفظ سرمایه دلیلی است که اکثر معامله گران شکست می خورند و به همین دلیل است که اجازه می دهند پول آنها را مضحک کند. برنامه مدیریت پول شما مهمترین بخش کل رویکرد معاملاتی شماست به یاد داشته باشید هر تجارتی می‌تواند شکست بخورد فکر نکنید که می توانید از این موضوع صرفنظر کنید.

در اینجا نحوه انجام این کار را شرح میدهیم:

تنها راه برای غلبه بر مشکلات مدیریت پول ،که از پیش تعریف شده و برنامه ریزی شده است این است که قبل از ورود به تجارت ، برای ضرر آماده باشید به یاد داشته باشید هر تجارتی می‌تواند شکست بخورد، توزیع تصادفی برنده ها و بازنده ها برای هرگونه معامله تجاری در نظر گرفته شده است. بنابراین ، به هر درک تجاری که میرسید ، بپذیرید که ممکن است ضررهم بکنید.

مدیریت سرمایه تنها راه برای پرورش ذهن موفق در ترید

برنامه مدیریت سرمایه تنها راه برای پرورش خود و خروج ازعادات بد در رابطه با مدیریت ریسک, پاداش ریسک و غیره است.

رویکرد حفظ سرمایه و مدیریت ریسک خط زندگی شما در بازار است ، و به عبا رتی اکسیژن شماست. بدون آن ، شما به سرعت خفه می شوید.

برای توقف کردن ورسیدن به اهداف و غیره نیاز به یک برنامه خروج دارید . در هر تجارت فقط آن را جستجو نکنید. برنامه ریزی کنید که قبل از اینکه دکمه خرید یا فروش را فشار دهید، از کجا می خواهید برای یک هدف و از دست دادن متوقف شوید.

مهم نیست که حساب شما چقدر کوچک باشد، با همان احترام رفتار کنید که اگر یک حساب یک میلیون دلاری یا حتی یک میلیارد دلار بود، زیرا شما دارای یک دهن موفق هستید. همان اصول اعمال شود.

ارقامی که به نظر واقعی نمی‌رسند!

ارقام الکترونیکی روی صفحه رایانه ممکن است جعلی ، سرد و واقعی به نظر نرسند. برای مقابله با این ، مقداری پول انحصاری یا چیپ کازینو بدست آورید و دو کوزه شیشه ای بگیرید. هر بار که برنده شوید، در شیشه برنده قرار دهید، هر بار که پول از دست می‌دهید.

درشیشه بازنده قرار دهید.این امر باعث می شود که لمس آن پول برای شما واقعی تر به نظر برسد. من حتی پیشنهاد می کنم به طور مرتب سود خود را از حساب خود خارج کنید و آنها را از بانک خود خارج کنید و پول واقعی را لمس کنید.

از خودتان بپرسید، می‌توانی شب را با پولی که در خطر داری بخوابی؟ من چه احساسی دارم که به رختخواب بروم، آیا می‌توانم با این مقدار زندگی کنم؟ اگر نمی‌توانید به خواب بروید چون در مورد پولی که در خطر دارید فکر می‌کنید، زمان آن رسیده که میزان ریسک خود را کاهش دهید.

منظم باشید و منظم بمانید!

باید منظم و سازگار بمانید. اگر شما با رویکرد مدیریت پول برای یک سال منظم بمانید و سپس تمام آن را با یک معامله مثل یک احمق تمام کنید، نه تنها ریسک از دست دادن پول را داشته اید، بلکه تمام کاری که صرف می‌کنید به خاطر هیچی خواهد بود.

تو این را مدیون خودت هستی که ماندگار بمانی. این تنها راه برای پول درآوردن در همه زمان هاست. هرگز از مسیر منحرف نشوید.این موارد را در نظر بگیرید که هر روز تکرار‌کنید. به آنها ایمان داشته باشید. اگر می‌خواهید به انسانهای بزرگ بپیوندید این کارها را انجام دهید.

نتیجه گیری برای داشتن ذهن موفق

هسته اصلی درون همه افراد بزرگ تجارت از جمله معامله گران ، سرمایه گذاران و غیره طرز فکر آنهاست. پایه ای که موفقیت آنها راساخته است ، توانایی کنترل فشار و وسوسه در حالتی است که به طور مداوم در نظم و انضباط باقی مانده اید.

توانایی قراردادن یک برنامه و احساساتی نشدن در حالی که حرفه برگزیده خود را انجام می‌دهید اعم از تجارت ، مدیریت یک شرکت یا حتی کارآفرین بودن ، می تواند چیزی باشد که کسی را در 10٪ برتر حوزه خود قرار می دهد.

من بیش از ۱۵ سال است که آنچه را که می آموزم تمرین می‌کنم. من یک شاهد زنده هستم تا آنچه در درس امروز به آن پرداختیم را به دست آوردم.

من بیشتر از اینکه به تجار کمک کنم به استراتژی‌های ورود و تکنیک‌های تجزیه و تحلیل قیمت را در دوره‌های خود پرداخته ام، چرا که چیزهای دیگری در معاملات وجود دارند که به همان اندازه مهم هستند.

وقتی شروع به خرید و فروش کردم حدود ۱۶ سال پیش ، هیچ‌کس در اطراف من نبود تا این سه نقطه مورد بحث در این درس، یا خیلی از آن‌هایی که امروزه آنها را لمس کردیم را به من آموزش دهد یا به من توضیح دهد. این دلیل اصلی این است که من استراتژی معاملاتی تجزیه و تحلیل قیمت خود را با یک برنامه مدیریت ذهنی و سرمایه محکم ترکیب می کنم تا به معامله گران برای دستیابی به موفقیت بلند مدت کمک کنم.

امیدوارم با مطالعه مداوم بتوانید در این رشته مهارت داشته باشید تا تجارت و وضعیت روانی خود را بهبود بخشید و درنهایت حساب تجاری خود را رشد دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *