رضا حبیبی تریدر فارکس کیست؟

رضا حبیبی تریدر فارکس

رضا حبیبی

آقای رضا حبیبی متولد سال 1368 است که از فروردین سال 1394 کار خود را در بازار فارکس آغاز می‌کند. رشته تحصیلی ایشان حسابداری است و به گفته خودش، تنها مزیت این رشته، آشنایی با اساتید در دانشگاه بوده که به صورت حرفه‌ای در بازارهای مالی و بورس فعال بوده اند.
بسیاری رضا حبیبی را جزو 3 تریدر برتر بازار ایران می دانند. مدیریت ریسک قوی و استیتمنت های سودده ایشان، عامل برجسته شدنش می باشد.

حرفه‌ای
مدرس و تریدر فارکس
سال شروع به کار: 1394
ساکن : شیراز
دوره های آموزشی : آنلاین و رایگان
راه ارتباط: درخواست از پشتیبانی آنلاین هشتصد

مصاحبه تصویری با رضا حبیبی

در راستای معرفی تریدرهای برتر بازار، اینبار به سراغ معرفی رضا حبیبی رفته ایم و در این صفحه، می توانید با تجارب این تریدر آشنا شوید. همچنین در ادامه مصاحبه اختصاصی با رضا حبیبی را مشاهده خواهید کرد.

سایت هشتصد، همواره به دنبال یافتن تریدرهایی است که بتوانند با داشتن شفافیت لازم و استیتمنت بلند مدت و قابل قبول، از بازار سود بگیرند و با مذاکره با چنین افرادی، سعی در استفاده مفید از دانش آنان داریم. اهداف سایت هشتصد، همکاری با تریدرهای موفق در راستای کمک به مخاطبان سایت است.

بیوگرافی رضا حبیبی

رضا حبیبی از زبان خودش می گوید که به صورت خودآموز فارکس را آموزش دیده و در چهارسال ابتدایی کار خودش، از بازار سودی دریافت نمی کرده و صرفا درجا می زده است!

او معتقد است که همه دانش و تجارب خودش را مدیون درجا زدن های چهارسال ابتدایی کارش است.

موفقیت‌های رضا حبیبی

از موفقیت های دوران فعالیت آقای حبیبی تا به امروز، می توان به بردن چندین جایزه در مسابقات و رقابت های حرفه‌ای در بروکرهای مختلف نام برد که آخرین دستاورد شخص رضا حبیبی، مربوط می شود به انتخاب تحلیل وی، به عنوان برترین تحلیل سال در یکی بروکرهای مطرح فارکس، که با پیش‌بینی چند موج از آینده قیمتی جفت ارز یورو آزی، موفق شد عنوان بهترین تحلیل سال را بدست آورد.

رضا حبیبی هم اکنون با بستن قرارداد با یکی از شرکت های بروکری، مشغول مدیریت سرمایه است.

از ویژگی‌های کاری آقای حبیبی که باعث شده او را از دید ما به عنوان یکی از برترین تریدرهای ایران بشناسیم، داشتن استیتمنت‌های شفاف به صورت بلندمدت و مداوم است که در بازارهای فارکس، چنین استیت منت های بلندمدتی، بسیار کم نظیر است و تقریبا تمام افراد مشهور بازار، متاسفانه هرگز چنین شفافیتی را از خود شنان نداده اند.

یکی از نکات جذاب استیت منت رضا حبیبی ، داشتن دراودون های بسیار پایین و حتی در مواری، استیت منت های ایشان، کمتر از یک درصد است که م توان چنین چیزی را در جهان، جزو موارد کم نظیر دانست.

روش معاملاتی رضا حبیبی

استراتژی معاملاتی رضا حبیبی به گفته خودش، استفاده از پرایس اکشن و ایچیموکو است. در واقع با در هم آمیختن سبک خاص پرایس اکشن  و ایچیموکو ، روشی کاملا شخصی را در پیش گرفته است.

رضا حبیبی تریدر فارکس کیست؟

 

ایچیموکو رضا حبیبی

دوره آموزش رضا حبیبی (آموزش رایگان)

یکی از همکاران بسیار خوب سایت هشتصد، جناب آقای رضا حبیبی می باشد که ایشان، با ساخت دوره های آموزشی رایگان، سعی کرده تجارب و دانش خودش را از طریق سایت هشتصد، در اختیار شما مخاطبان و تریدرهای ایرانی قرار دهد.

امیدوارم که این حرکت مفید، باعث افزاش برکت برای همه دوستان عزیز باشد.
برای دیدن دوره های آموزشی رضا حبیبی به صورت رایگان از سایت هشتصد روی لینک زیر کلیک کنید.

متن مصاحبه با رضا حبیبی تریدر فارکس

در ادامه می توانید متن صحبت های گفته شده در مصاحبه را بخوانید.

سوال : آقای حبیبی، بفرمایید که چند سال است در بازارهای مالی و فارکس فعال هستید؟

پاسخ : با درود و عرض ادب و احترام، من از فروردین سال ۹۴ کار خودم را شروع کردم.

سوال : چی شد که به فارکس علاقه مند شدید؟

پاسخ : زمینه‌اش به دوران دانشگاه من برمی‌گردد، من رشته حسابداری بودم، هرچند که کلا علاقه‌ای به آن نداشتم، اما خب اساتیدی که داشتم، فوق العاده بورس باز بودند، و آن زمان، یکی از استادهای من، یک کتاب در مورد بورس ایران نوشته بود، که برای اولین بار، این کتاب در دانشگاه ما تدریس می شد، و این باعث شد یک جورایی به بورس و بازارهای مالی علاقه‌مند شوم، اما خب به صورت اساسی واردش نشده بودم، تا اینکه سال ۹۴، خیلی اتفاقی از زبان یکی از دوستانم، کلمه فارکس را شنیدم و حتی در مورد آن سوال هم نکردم که چی هست. خودم از اینترنت سرچ کردم و دقیقا همان جا نقطه شروع کارم بود.

سوال : یک روند کلی از شروع کارتان تا به امروز بفرمایید؟

پاسخ : آن زمان منابع گسترده‌ای مثل الان نبود، یک جورایی فقط دو یا سه دوره آموزشی در اینترنت می شد سرچ و پیدا کرد. من با ویدیوهای آموزشی آقای گلشاهیان کار خودم را شروع کردم و اوایل خیلی کتاب می خواندم،  یادم است که، دو سه سال اول، چیزی حدود هفتاد تا هشتاد کتاب، چه انگلیسی چه فارسی، در مورد فارکس خواندم. واقعا منابع کم بود و یک جورایی به شکل خود آموز، کار خودم را شروع کردم.

عدم سودآوری زیاد در اوایل کار

تقریبا تا سال ۹۸ یا اواخر سال ۹۷،  در حال در جا زدن بودم و انگار هیچ سودی در کار نبود، سود و زیان کنار هم بود و به صورت کلی، حساب من دریک بازه زمانی شش ماهه، رشدی نداشت، هیچ وقت کال مارجین نشدم، اما خب رشدی هم نبود. اما به هرحال، من داشتم تجربه کسب می کردم، و این که به صورت خودآموز کارم را آغاز کردم، اتفاقا خیلی هم مفید واقع شد، و تقریبا از همان اوایل سال ۹۸، دوران سود آوری مستمر خودم را آغاز کردم.

اوایل، خیلی سودهای بزرگی نمی‌گرفتم، اما به هر صورت، باعث شد که روی غلتک بیفتم و تا به امروز در مسابقات زیادی شرکت کردم، روی حساب‌های کپی تریدینگ، مدیریت سرمایه انجام داده‌ام و خوشبختانه روند کلی برای من، صعودی بوده است.

سوال : سبک و روش معاملاتیتان؟

پاسخ : در کلیپ های آموزشی که ساخته‌ام، مفصل توضیح داده ام، ولی خب به صورت کلی باید بگویم که، هم پرایس اکشن تحلیل می کنم، و هم از ایچیموکو خیلی استفاده می کنم اما از فاندامنتال کلا استفاده نمی کنم، و این نکته را هم بگویم چون خیلی ها از من می پرسند، من هیچ کاری با اخبار، و آمار و اطلاعاتی که در فارکس فکتوری و غیره، منتشر می شود ندارم، و یک جورایی تکیه گاهم فقط تحلیل های تکنیکال است.

سوال : خیلی ها معتقند که در بازار، هشتاد درصد روان شناسی روی معاملات تاثیر می گذارد و فقط بیست درصد روش معاملاتی، نظر شما در مورد این موضوع چیست؟

پاسخ : ببینید، این که می گویند هشتاد درصد روان شناسی، خودم هم زیاد شنیده ام، اما خب زیاد موافق نیستم، این دوتا مبحث جدا می باشد و یک جورایی باید بگویم، روش معاملاتی و اون استراتژی سبک ترید زدن، و سیگنال گیری، فوق العاده با اهمیت تر از مبحث روان شناسی است، برای مثال، شما یک اتومبیل را در نظر بگیرید، روش معاملاتی شما، مثل یک اتومبیل کامل است و روان شناسی در واقع مثل باد لاستیک های این اتومبیل هست، پس، در نتیجه، تا این ماشین نباشد چیزی وجود ندارد، پس ما اگر بگوییم هشتاد درصد روان شناسی، اینجا این سوال پیش می آید که، آیا کسی می تواند تحلیل تکنیکال بلد نباشد و بخواهد معامله انجام دهد و هشتاد درصد معاملاتش را با سود ببندد، آن هم فقط با تکیه کردن به روان شناسی؟ قطعا چنین چیزی امکان پذیر نیست. اما خب در کنار روش معاملاتی، روان شناسی هم مهم است، بازهم بر می گردد به این که ما چقدر بتوانیم به روش معاملاتیمان اعتماد کنیم. درواقع این روش معاملاتیمان است که باید اعتماد ما را جلب کند، وقتی که ما اعتماد کامل داشته باشیم به روشمان، مبحث روان شناسی می تواند آسان شود.

سوال :  بهترین استراتژی؟

پاسخ : پاسخ این سوال، از دید هر تریدری می تواند متفاوت باشد. آن چیزی که بهتر جواب داده است برای من، و از آن نتیجه گرفته ام، ایچیموکو بوده است، ولی خب، لزومی ندارد که دیدگاه افراد همین باشد، شاید یک نفر، الیوت کار باشد و از آن نتیجه خیلی خوبی بگیرد. پاسخ این سوال نمی تواند برای همه یکسان باشد، اما خودم به شخصه، انتخابم ایچیموکو است.

سوال : در مورد ویدیو های آموزشی که ساخته اید، یک توضیح جزئی می فرمایید؟

رضا حبیبی تریدر فارکس کیست؟

پاسخ : ببینید، دوره های آموزشی پولی زیادی الان در بازار موجود است. کسی که می خواهد دوره آموزشی را ببیند، اول نگاه کند و ببیند، درآمد آن مدرسی که آموزش می دهد دقیقا از چیست، از معاملاتش، یا از فروش پکیج آموزشی.

پکیج آموزشی که ما گذاشته ایم رایگان است، و این بسیار اهمیت دارد.

می خواهم خیلی راحت پاسخ سوال شما را بدهم، من اطلاعات اضافی را کلا حذف کرده ام و آن قسمت هایی که می تواند خیلی کاربردی باشد را، در یک سری ویدیو های آموزشی ساخته ام و در اختیار دوستان، بر روی سایت هشتصد منتشر کرده ام، که دوستان می توانند استفاده کنند، و خودم نیز پیشنهاد می دهم که این دوره را حتما ببینید و استفاده کنند و تنها دوره آموزشی هست به نظر من که می تواند بسیار کاربردی و نتیجه بخش باشد، و اگر دوره آموزشی باشد، حالا چه رایگان و چه پولی، که بتواند نتیجه بخش باشد، حداقل من سراغ ندارم که به این اندازه بتواند کاربردی باشد.

آموزش رایگان یا آموزش غیر رایگان؟

خیلی راحت بگویم، بعضی ها می گویند، چون رایگان است پس حتما خیلی خوب نیست و آن پکیجی که پولی است بهتر است. کاری که من انجام داده ام، آن کسی که دوست دارد می بیند و استفاده می کند و آن کسی هم که نظرش چیز دیگری است، استفاده نمی کند، واقعا نظر خاصی در موردش ندارم که با چه دیدگاهی می خواهند بیایند، ولی خب کسانی که دوست دارند می بینند و استفاده می کنند، و بهتر است افراد دیگر که دیده اند نظر دهند که برایشان کاربردی بوده است یا خیر. شنیدن تعریف از خود من، شاید زیاد جالب نباشد.

سوال : آیا در بازار ارزهای دیجیتال هم معامله انجام می دهید؟ و در آن بازار هم فعال هستید یا خیر؟

پاسخ : خیلی کم، ترجیح می دهم چند سال زمان بگذرد و بازار ارز دیجیتال به یک ثبات خاصی برسد و بعد واردش شوم، در حال حاضر، آنقدر نوسانش عجیب وغریب و زیاد است که من، درصد تأیین کنندگی شانس را بیشتر از علم و تخصص می بینم در این بازار، و ترجیح می دهم فعلا روی بازار فارکس، به علت این که ثبات بیشتری دارد و قابل کنترل تر است، ازش استفاده کنم، و چیزی است که از آن نتیجه می گیرم. فقط یک سری ارزها را به صورت اسپات خریده ام و نگهش داشته ام، و آنچنان وقت و انرژی خاصی برایش نمی گذارم. اما احتمال دارد که در آینده، از این بازار نیز استفاده کنم، اما باید به این نتیجه برسم که این بازار به یک ثبات خاصی رسیده است، در واقع مطمئن شوم که درصد علم و تخصص،تأیین کنندگیش، بیشتر از درصد شانس است.

رضا حبیبی تریدر فارکس کیست؟

 

رضا حبیبی تریدر فارکس

سوال : با کدام بروکر کار می کنید؟

پاسخ : با خیلی از بروکرها کار کرده ام، و همین الان توی هشت بروکر حساب فعال دارم.

سوال : بهترین بروکر ؟

پاسخ : خوشبختانه، در برهه ای از زمان به سر می بریم که، بروکرهای خوب زیادی هستند، بروکرهای خوب مثل، errante و A market که واقعا بروکرهای خوبی هستند.

اگر بخواهم خیلی منصفانه بگویم نه بر اساس علاقه، چون علاقه ام بروکر دیگریست، اما منصفانه بخواهم بگویم خب من با خیلی از بروکرها کار کرده ام و حساب دارم و چون با بروکر های مختلف کار کرده ام به طبع این را متوجه شده ام که از چه بروکری و چه حسابی استفاده کنم، که واقعا تاثیر گذار است روی مقدار سوددهی ما و روی خیلی از معاملاتمان می تواند تاثیرگذار باشد کیفیت حساب های بروکرها.

 با توجه به این چیزی که عرض کردم، به نظر من بهترین و با کیفیت ترین بروکری که می توانم با آن کار کنم، بروکر Forex chief است. این بروکر از اوایل سال ۱۴۰۱ که با آن کار می کنم، فوق العاده بروکر خوبی بوده و سود ده ترین بروکر برای من بوده است، و بهتر است که توصیه کنم، البته قصد تبلیغات ندارم واقعا، ولی خب چون انتخاب بروکر بسیار تعیین کننده است برای کسانی که می خواهند استفاده کنند، من در حال حاضر پیشنهادم بروکر Forexchief است.

سوال : نظرتان در مورد بنوس هایی که بروکر ها می گذارند چی هست؟

پاسخ : این ها دو دسته هستند، بعضی بروکر ها طرح های ویژه‌ای را میگذارند و به یک شکل خاص یک بنوس را ارائه می دهند، که معمولا بنوس های اینجوری، خوب و جالبند، بنوس‌هایی که روی واریزی افراد می دهند، این ها به دو شکل هستند، البته بهتر است این را از بروکرها سوال کنید، آیا بیست درصد یا مثلا پنجاه درصد بونوس روی واریزی، این ها قابل ضرر کردن هست یا نه، اگر گفتن نه، در واقع من این را بونوس نمی‌بینم، انگار که لوریجمان را افزایش داده‌ایم، همین.

ولی خب بونوس هایی که قابل ضرر کردن باشند، یک جورایی انگار مفید واقع می شوند، اما بونوس هایی که به صورت طرح های ویژه ارائه می شوند، خیلی وقت ها جالب است، خودم استفاده کرده‌ام و گاهی اوقات نتایج خوبی داده است و انگار از هیچ، یک سود برای خودم ساخته‌ام. مثلا  Superforex بونوس های جالبی دارد، همین  Forexchief یک بونوس صد دلاری دارد که صد دلار رایگان، بدون واریزی می دهد و هرکس بتواند با این صد دلار، معامله تا حجم ۴۴لات حدودا انجام دهد، مابقی پولش را چه سود کرده باشد چه ضرر، ته مانده حسابش را تا سقف صد دلار می تواند برداشت بزند، به همین سادگی، و این بنوس را خیلی ها هم گرفته اند و برای برخی مفید بوده است.

سوال : یک خاطره ؟

پاسخ : خاطره خیلی زیاد دارم از فارکس، یادم می آید یک بار یک معالمه انجام دادم، این معامله یک ضرر بزرگ به من زد و یادم است که بعد از ظهر بود و خیلی عصبانی شدم، اوایل اشتباهی که می کردم این بود، که از سودهایم خیلی خوشحال می شدم و از ضرر بسیار ناراحت، من آن روز لپ تاپم را بستم و گفتم که یک هفته سراغش نمی آیم، و معامله ای انجام نمی دهم تا روح و روانم آرام شود، همان روز تا یازده شب بیرون بودم و وقتی که برگشتم خیلی اتفاقی و بر اساس ناخودآگاه، با گوشی وارد متاتریدر شدم و دیدم که یک پندینگ اُردر داشتم که اصلا حواسم بهش نبوده است، قیمت پندینگ اردر را فعال کرده بود و وارد سود شده بود به قدری که آن ضرر را کاملا جبران کرده بود برای من، و این شد یکی از شیرین ترین خاطره‌ها در دوران فارکس من.

سوال : حسابتان در ماه چقدر رشد دارد؟

پاسخ : خب این سوال را از من بسیار می پرسند و اتفاقا یک ویدیو هم در همین مورد ساختم، این یک مبحث بسیار مهم و تأیین کننده است برای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند و در بازارهای مالی به شکلی شرکت کنند، که حتما توصیه می کنم دوستان این ویدیو را حتما ببینند که خیلی می تواند مفید واقع شود. من هدفم این است که بتوانم هرماه حسابم را حدود چهار یا پنج درصد رشد دهم.

سوال : خب، چند سوال شخصی می پرسم که هر کدام را دوست دارید جواب ندهید.

اول اینکه، درآمد ماهانه شما چقدر است؟

پاسخ : خب فکر کنم بریم سراغ سوال بعدی(با لبخند)

سوال : متولد چه سالی هستید؟

پاسخ : خرداد ۶۸

سوال : مجرد یا متأهل؟

پاسخ : مجرد

سوال : بهترین تریدری که می شناسید چه کسی است؟

پاسخ : بهترین تریدری که می شناسم خارجی است و اصلا ایرانی نیست و بنا به یک دلیل اسمشان را هم ترجیح می‌دهم نگویم ، و حتی اگر هم نام ببرم از ایشان، فکر نمی کنم کسی ایشان را بشناسد.

سوال : به عنوان یک تریدر، بیشتر منطقی هستید یا احساسی؟

پاسخ : من به لحاظ شخصیتی، شاید قبلا خیلی منطقی بودم، و یکی دوسال است که این را متعادل کرده ام و الان می توانم بگویم پنجاه درصد منطقی، پنجاه درصد احساسی، ولی خب در معاملات، کاملا شبیه به یک رباتم.

سوال : اگر توصیه یا صحبتی با مخاطبان سایت هشتصد و کسانی که این مصاحبه را می بینند دارید، بفرمایید؟

پاسخ : من بهترین توصیه‌ای که می توانم داشته باشم، این است که دوستان، هر زمان که می خواهید معامله‌ای انجام دهید، یا اصلا حتی می خواهید وارد بازار شوید یا نشوید، در این مورد، در حال تصمیم گیری هستید، به این فکر کنید که، ریسکی که می خواهید انجام دهید، منطقی است یا غیر منطقی، اگر منطقی است خب می توانید خیلی راحت انجامش دهید و اگر غیر منطقی است، توصیه می کنم به هیچ عنوان این ریسک را بپذیرید، حتی در مورد یک معامله.

همیشه در ذهنتان به این سوال پاسخ دهید که این ریسک، از کدام مدل ریسک است.

و بهترین چیزی که می توانم بگویم، آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه ی دوستان و تریدرهای فارکس.

‫2 نظر

  • محسن گفت:

    چجوری میتونم با ایشون حرف بزنم لطفا یکی کمکم کنههههه

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *