نحوه خرید اکسپرت از متاکوتس MQL5

اکسپرت MQL5 – سلام دوستان عزیز! امروز می‌خواهیم با شما درباره‌ی یک موضوع جالب و کاربردی در دنیای فارکس صحبت کنیم، به نام “استفاده از اکسپرت‌ها در سایت MQL5”. اگر شما هم به دنبال راه‌هایی برای بهبود استراتژی‌های معاملاتی‌ خودتون توی بازارهای مالی هستید، این مقاله برای شماست.

اکسپرت‌ چیست؟

برخی تریدرها که استراتژی مشخصی دارند و طبق استراتژی خود نمی توانند همیشه پای چارت فارکس بنشینند نیاز دارند از یک سیستم خودکار برای انجام معاملات خود به صورت آنلاین استفاده کنند. به همین دلیل آنها استراتژی خود را به یک برنامه نویس می دهند تا برنامه نویس استراتژی آنها را به صورت نرم افزار بسازد. نرم افزاری که برنامه نویس میسازد قابل اجرا بر روی متاتریدر خواهد بود و بدین ترتیب به صورت خودکار طبق برنامه سیگنال ها را پیاده کرده و تریدها و حد سود (TP) و حد ضرر (SL) را به صورت اتوماتیک انجام میدهد.

اکسپرت MQL5

اکسپرت‌های MQL5 نرم‌افزارهایی از قبل نوشته شده و طراحی شده هستند که با استفاده از زبان برنامه‌نویسی MQL5 برای پلتفرم معاملاتی MetaTrader 5 ایجاد می‌شوند. این اکسپرت‌ها قادر به انجام تحلیل‌های پیچیده بر روی داده‌های بازار هستند و می‌توانند به طور خودکار معاملات را انجام دهند. به عبارت دیگر، آنها به شما کمک می‌کنند تا بدون دخالت دستی به معاملات خود ادامه دهید.

نحوه استفاده از اکسپرت MQL5

استفاده از اکسپرت های سایت MQL5 را مرحله به مرحله در نرم افزار متاتریدر 5 توضیح خواهیم داد:

1 . ابتدا متاتریدر 5 را باز کنید. در صورتی که قبلا در سایت MQL5 ثبت نام کرده و به متاتریدر متصل کرده اید نیازی به انجام این مرحله نیست و باید از مرحله 4 به بعد ادامه دهید اما در غیر این صورت در قسمت سمت راست بالای متاتریدر روی دکمه مشخص شده در تصویر کلیک کنید. اگر قبلا در سایت MQL5 ثبت نام کرده اید نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و روی Login کلیک کنید در غیر این صورت روی دکمه register کلیک کنید.

اکسپرت-نحوه استفاده از اکسپرت mql5

2 . جهت ثبت نام و ادامه کار نام کاربری و سپس ایمیل خود را وارد نمایید و روی دکمه Register کلیک کنید.

اکسپرت-ثبت نام در mql5

3 . وارد ایمیل خود شوید و نام کاربری و رمز ارسال شده را کپی کرده و سپس در قسمت خود در متاتریدر جایگذاری کنید و وارد حساب خودتان شوید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

اکسپرت-رمز عبور ثبت نام mql5

4 . روی دکمه بازار Market در پایین متاتریدر کلیک کنید. می توانید اکسپرت مورد نظرتان را از این قسمت انتخاب کنید یا نام اکسپرت مد نظرتان را جستجو نمایید.

اکسپرت-بازار mql5

5 . پس از انتخاب اکسپرت، با کلیک بر روی آن می توانید مشخصات آن ها را ببینید. می توانید اکسپرت ها را بخرید که قیمت آن روی دکمه سبز رنگ نوشته شده است به عنوان مثال در تصویر زیر قیمت اکسپرت 1050 دلار است. همچنین می توانید اکسپرت ها را به صورت دمو یا آزمایشی اجرا کنید و یا ماهانه اجاره کنید.

در پایین نیز می توانید در بخش Overview بررسی مربوط به این اکسپرت را بخوانید. بخش Screenshots یا تصاویر عکس های مربوط به معاملات این اکسپرت را نمایش می دهد و بخش Reviews نظرات مربوط به این اکسپرت است که توصیه می شود قبل از استفاده از اکسپرت آنها را بخوانید.

اکسپرت-مشخصات mql5

6 . درگاه پرداخت را انتخاب کرده و عملیات پرداخت مبلغ را انجام دهید.

اکسپرت-درگاه پرداخت mql5

7 . سایت MQL5 به شما پیشنهاد می دهد برای اتصال راحت تر و انجام معاملات به صورت صحیح و بدون قطعی، VPS را فعال نمایید.

اکسپرت-وی پی اس mql5

8 . می توانید با پرداخت 13 دلار 3 ماهه VPS را فعال نمایید.

اکسپرت-فعالسازی vps

9 . پس از دانلود اکسپرت در قسمت Navigator و در بخش Expert Advisors و سپس در بخش Market طبق تصویر زیر روی اکسپرتی که دانلود کرده اید دبل کلیک کنید.

اکسپرت-دانلود اکسپرت mql5

10 . با کلیک بر روی دکمه OK اکسپرت بر روی معاملات شما فعال خواهد شد.

اکسپرت-فعال کردن اکسپرت mql5

سفارش اکسپرت شخصی در MQL5

در وب سایت MQL5.com روزانه ده ها سفارش جدید مرتبط با تجارت خودکار ایجاد می شود. صدها توسعه دهنده کارهای خود را تحت قراردادهای منعقد شده انجام می دهند و آماده پذیرش سفارشات جدید هستند. مراحل ایجاد سفارش بسیار ساده است و در هر مرحله، نکات را توضیح خواهیم داد.

1 . ابتدا نرم افزار متاتریدر را باز کنید و در پایین صفحه در بخش Code base کلیک راست کرده و Order your own Program را انتخاب کنید.

اکسپرت-سفارش اکسپرت mql5

2 . در وبسایت MQL5 روی دکمه Create an order کلیک کنید.

اکسپرت-ایجاد سفارش در mql5

3 . اگر می خواهید اکسپرت یا ربات معامله گر خودکار سفارش دهید همه گزینه های تصویر زیر به صورت پیشفرض صحیح است و نیازی به تغییر آنها نیست.

اکسپرت-سفارش ربات معامله گر

4 . طبق توضیحات تصویر ابتدا یک عنوان بنویسید و سپس توضیحات را به طور کامل تایپ نمایید.

اکسپرت-عنوان اکسپرت

5 . در این قسمت اگر کیف پول شما در سایت MQL5 صفر است باید از طریق دکمه Top up نسبت به شارژ کیف پول خود اقدام نمایید. در ادامه می توانید انتخاب کنید مبلغ ثابت باشد یا حدود مبلغ برای سفارش خود بنویسید.

اکسپرت-شارژ کیف پول mql5

6 . تیک تایید موارد ذکر شده را بزنید و روی دکمه Add application to website کلیک کنید.

اکسپرت-تایید قوانین mql5

7 . پس از آنکه سفارش خود را تایید کرده و ارسال نمودید باید منتظر پاسخ توسعه دهندگان به سفارش خود باشید. لیست کسانی که به سفارش شما پاسخ مثبت داده اند به همراه مبلغ پیشنهادی آنها نمایش داده خواهد شد. همانند تصویر زیر توسعه گر مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی نام شخص توسعه گر کلیک کنید.

اکسپرت-نهایی کردن سفارش اکسپرت

8 . پس از انتخاب فرد مورد نظر و برای شروع مذاکره و توافق برای همه موارد در اینجا روی دکمه Selected کلیک کنید.

اکسپرت-انتخاب توسعه گر اکسپرت

9 . هر دو طرف باید قرارداد کاری منعقد کنند و مشتری باید با ارائه کلیه مشخصات مورد نیاز، جزئیات سفارش را نهایی کند. برای انجام سفارش خود، باید موافقت خود را تأیید کنید. پس از آن می توانید بحث درباره سفارش را با شخص طرف حسابتان (توسعه گر) شروع کنید. تیک ها را بزنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

اکسپرت-قرارداد کاری mql5

10 . این مهم ترین مرحله در فرآیند سفارش است، بنابراین قبل از رفتن به مرحله بعدی، باید تمام جزئیات را مورد بحث قرار دهید. برای انعقاد قرارداد این سفارش، باید همه موارد را تأیید و ضمیمه کنید، تأیید هزینه نهایی و مهلت، و همچنین نحوه ارسال مطالب اولیه توسط توسعه دهنده را برای مشتری مشخص کرده و تأیید کنید. رضایت شما در این مرحله به این معنی است که کل کار مطابق با نوع نهایی مشخصات مورد نیاز انجام خواهد شد. اگر مشتری به کد منبع برنامه نیز نیاز داشته باشد، باید در توافقنامه منعکس شود.

هیچ توافق اولیه دیگری، کتبی یا شفاهی که در شرح مشخصات الزامات ذکر نشده باشد، در صورت هرگونه ادعا در نظر گرفته نخواهد شد. پس از تایید مشخصات مورد نیاز، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت سفارش پس از پذیرش کار، روی حساب شما مسدود می شود. این مبلغ به عنوان ضمانت کار مسدود می شود و پس از اتمام تمام مراحل کار، به طور خودکار به حساب توسعه دهندگان منتقل می شود. مشخصات مورد نیاز تایید شده را به عنوان یک پیام جداگانه ارسال کنید و آن را به عنوان یک فایل جداگانه پیوست کنید.

اکسپرت-هزینه سفارش اکسپرت mql5

11 . پس از آن که توسعه گر مشخصات و هزینه را قبول کرد به مرحله بعد منتقل خواهید شد.

اکسپرت-قبول مشخصات اکسپرت mql5

11 . در مرحله بعدی توسعه دهنده یک نمونه اولیه را در اختیار مشتری قرار می دهد. توسعه دهنده تحت سفارش، نمونه اولیه برنامه آینده را ارسال کرده است، اگر نظری در مورد مواد ارائه شده ندارید، باید موافقت خود را برای انتقال مرحله بعدی تأیید کنید(به پایین صفحه بروید و فایل proto expert را باز کنید تا نمونه برنامه را ببینید).

اگر برخی از موارد مهم نمونه اولیه با نیاز مشخص شده شما مطابقت نداشته باشد، می توانید نمونه اولیه را برای بازبینی ارسال کنید و دلایل و پیشنهادات برای بهبود آن را نشان دهید.

پس از تایید، توسعه دهنده سفارش را تکمیل می کند و نرم افزار حاصل را در مرحله بعد یعنی Demonstration (نمایش) ارائه می دهد.

اکسپرت-تایید نهایی اکسپرت mql5
اکسپرت-نمونه اکسپرت

13 . در صورتی که اجرای کار به دلایلی غیرممکن باشد، هر یک از طرفین می توانند برای حل و فصل اختلافات درخواست داوری کنند.

اکسپرت-درخواست داوری اکسپرت
اکسپرت-نمونه اکسپرت mql5

14 . پس از اتمام موفقیت آمیز سفارش، هر دو طرف می توانند بازخورد و رتبه بندی خود را بگذارند، بنابراین مشتریان و توسعه دهندگان شهرت خود را ایجاد می کنند که به سایر کاربران کمک می کند تا این خدمات را ارزیابی کنند.

با کلیک بر روی دکمه Feedback می توانید نظر خود را راجع به توسعه گر بدهید.

اکسپرت-نظردادن درباره اکسپرت mql5
اکسپرت-ارزیابی اکسپرت

حالا می دانید که چگونه یک ربات معامله گر سفارش دهید که از استراتژی معاملاتی خاص شما پیروی کند.

چرا از اکسپرت‌های MQL5 استفاده کنیم؟

 • سرعت بالا: اکسپرت‌های MQL5 بسیار سریع عمل می‌کنند و به سرعت تحلیل داده‌های بازار و اجرای معاملات می‌پردازند.
 • عدم وابستگی به احساسات: این اکسپرت‌ها تصمیمات بر اساس الگوریتم‌های برنامه‌نویسی شده توسط شما یا دیگر برنامه‌نویسان انجام می‌دهند و هیچ احساسی نسبت به معاملات ندارند.
 • امکان بهینه‌سازی: شما می‌توانید الگوریتم‌های خود را به طور مداوم بهبود دهید و آنها را با استفاده از داده‌های تاریخی بهینه‌سازی کنید.
 • عدم وجود حرص، طمع و استرس : اکسپرت ها احساسات مشکل ساز انسانی را ندارند و در معاملات عملکردی بی احساس دارند.

نصب و راه‌اندازی اکسپرت‌ها

برای استفاده از اکسپرت‌های MQL5، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دانلود MetaTrader 5: ابتدا نرم‌افزار MetaTrader 5 را از وب‌سایت رسمی دانلود و نصب کنید.
 • آموزش زبان MQL5: برای ایجاد اکسپرت‌ها باید زبان برنامه‌نویسی MQL5 را یاد بگیرید. در اینترنت منابع متعددی برای آموزش آن وجود دارد.
 • ایجاد یا انتخاب یک اکسپرت: حالا می‌توانید یک اکسپرت ایجاد کنید یا یک اکسپرت آماده از بازار MetaTrader 5 را انتخاب کنید.
 • بارگذاری اکسپرت: اکسپرت را به پلتفرم MetaTrader 5 بارگذاری کرده و تنظیمات مورد نیاز را اعمال کنید.
 • اجرای اکسپرت: حالا می‌توانید اکسپرت را روی یک نمودار در پلتفرم MetaTrader 5 قرار دهید و اجرای آن را آغاز کنید.

نکات مهم

 • آزمایش و بهینه‌سازی: پیشنهاد می‌شود همیشه اکسپرت‌های خود را در یک حساب آزمایشی تست کرده و آنها را بهینه‌سازی کنید قبل از اجرای آنها در یک حساب واقعی.
 • پایداری عاطفی: از آنجا که اکسپرت‌ها احساسات ندارند، شما نباید به تصمیمات آنها دل ببندید و باید به خود کنترل کامل داشته باشید.
 • پشتیبانی معاملات دستی: هرگز معاملات دستی خود را از دست ندهید و همیشه در تماس با بازار و شرایط بازار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *