خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال

کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال نوعی جدید از ارزها به شمار می آید که ماهیت خارجی ندارند. در این مقاله قصد داریم تا با خرید و فروش ارز دیجیتال آشنا شده و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال را ارائه می‌نماییم. در واقع هر واحد از رمز ارزها برای مدیریت تولید سکه و تعیین تراکنشها رمزگذاری می‌شوند.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

کریپتوکارنسی یا رمز ارز دیجیتال نوعی جدید از ارزها به شمار می آید که ماهیت خارجی ندارند. در این مقاله قصد داریم تا با خرید و فروش ارز دیجیتال آشنا شده و نکاتی ارزنده را در این خصوص ارائه نماییم.

در واقع هر واحد از رمز ارزها برای مدیریت تولید سکه و تعیین تراکنشها رمزگذاری می‌شوند. همانند هر ارز دیگری رمز ارز دیجیتال نیز می تواند به عنوان وسیله‌ای جهت مبادله یا ذخیره سرمایه مورد استفاده قرار بگیرد.

هنگامی که نام رمز ارز دیجیتال به میان می آید، بیت کوین یکی از مواردی است که ممکن است با آن آشنا شده باشید. اما با این حال هزاران سکه ارز دیجیتال دیگر نیز در  دنیای دیجیتال وجود دارد و همچنین راه های گوناگون و مختلفی برای خرید و فروش ارز دیجیتال موجود میباشد. هنگامیکه خرید و فروش ارز دیجیتال را به به تازگی شروع کرده باشید، ممکن است کمی برایتان گیج کننده به نظر بیاید اما پس از خرید اولین ارز دیجیتال و همینطور ادامه این روند و خرید و تجارت بیشتر  سبب آسان تر شدن کار می گردد و دیگر گیج کننده نخواهد بود.

انتخاب صرافی مناسب ارز دیجیتال

نخستین قدم برای خرید و فروش ارز دیجیتال پیدا کردن صرافی هایی می باشد که در کشور شما مشغول ارائه خدمات هستند. صدها صرافی ارزهای دیجیتال در سراسر جهان وجود دارند که می توانید برای خرید و فروش ارز دیجیتال به آنها مراجعه نمایید. به دلایل نظارتی مختلف و سخت گیری های زیاد در این حوزه، معمولاً همه صرافی ها در تمامی کشور ها کار نمیکنند. علاوه بر این در هنگام انجام فرآیند خرید و فروش ارز دیجیتال ممکن است که برخی از صرافی ها تنها یک عرضه خاص را قبول کنند و برخی از ارزهای رایج کشورها را پذیرش ننمایند.

به طور کلی برای خرید و فروش ارز دیجیتال می توانید با انتخاب یک صرافی مناسب واقع در کشوری که در آن اقامت دارید، بهترین خدمات را برای تجارت در این دنیای دیجیتال برای خود به ارمغان آورید.

ارز دیجیتالی که خریداری نموده اید معمولاً تحت قوانین و مقررات خاصی قرار دارد که برای تجارت و تبادل با سایر رمز ارزها بایستی آنها را دانسته و رعایت کنید.

یکی از دلایلی که سبب پیشرفت ارزهای دیجیتال شده است، گستردگی بالای آنها بوده است.

گزینه های انتخابی پیشرو که برای خرید و فروش ارز دیجیتال مد نظر دارید را به صرافی هایی که پول سنتی دریافت می نمایند، محدود کنید.

مراحل ورود به دنیای ارز دیجیتال

اگر برای اولین بار است که قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارید، بایستی از پول های سنتی یا همان رمز ارزهای رایج در داخل کشور خود که در محافل رمزنگاری به عنوان ارز فیات نیز شناخته می شوند برای خرید سکه های خود استفاده کنید. به همین دلیل ثبت نام در صرافی هایی که فقط ارز دیجیتال را برای پرداخت مورد پذیرش قرار می‌دهند، فایده ای ندارد.

ممکن است در هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال، روش های پرداخت متفاوتی پیش روی شما واقع شود و به لحاظ امنیتی به آن فکر کنید. در برخی از صرافی ها برای خرید و فروش ارز دیجیتال به انتقال بانکی نیاز دارید، در حالی که برخی دیگر از صرافی ها پی پال یا کارت های اعتباری و یا وجوه نقد را نیز مورد پذیرش قرار می‌دهند. در حالی که استفاده از کارت های اعتباری و یا وجه نقدی برای خرید این رمز ارزها ممکن است برای شما راحت‌تر باشد، اما نسبت به روش‌های دیگر امنیت کمتری در پی دارد.

نکات انتخاب صرافی مناسب برای خرید و فروش ارز دیجیتال

نکته دیگری که در هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال باید به آن توجه کرد، مدت زمان لازم برای انجام و تکمیل تراکنش توسط صرافی ها می باشد. با مقایسه نمودن دو صرافی که یکی از آنها دو هفته طول می‌کشد تا یک تراکنش کامل و خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام دهد، در حالی که دیگری می‌تواند تراکنش‌ها را در عرض ۲۴ ساعت برای شما تکمیل نماید و به طور کامل خرید را به پایان رساند. بنابراین احتمالاً بایستی تا گزینه دوم را انتخاب کنید، زیرا زمان معیاری مهم در خرید و فروش ارز دیجیتال محسوب شود.

نحوه استفاده از ارز دیجیتال را مشخص کنید. برخی از صرافی ها وجود دارند که برداشت ارز دیجیتال را از حساب شما ممنوع و یا محدود به مقدار خاصی می کنند.

اگر شما قصد داشته باشید تا ارز دیجیتال را به عنوان سرمایه گذاری، مورد خرید قرار دهید، این چنین صرافی هایی گزینه ای بسیار خوب می باشند، با این حال اگر قصد دارید تا به طور مرتب از ارز دیجیتال خود برای خرید کالاها و دیگر خدمات استفاده نمایید، بهتر است تا در انتخاب خود صرافی هایی با محدودیت‌های کمتر را برگزینید.

خرید و فروش ارز دیجیتال
خرید و فروش ارز دیجیتال

یکی دیگر از معیارهایی که بایستی در هنگام انتخاب صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال به آن توجه کرد، زمان باز بودن و فعالیت آن صرافی می باشد. صرافی هایی که در زمانهای خاصی مشغول به فعالیت می باشند، نسبت به صرافی هایی که به صورت ۲۴ ساعته باز هستند از محبوبیت کمتری برخوردارند. زمانی را در نظر بگیرید که صرافی برای معاملات باز است و مطمئن شوید که این ساعت و زمان با برنامه شما و همچنین استفاده مورد نظر شما از ارز دیجیتال مورد مطابقت قرار دارد. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا به طور فعال ارز های دیجیتال را مورد معامله و تجارت قرار دهید، ممکن است با صرافی هایی که به صورت دائمی و ۲۴ ساعته باز هستند، احساس راحتی بیشتری داشته باشید. اگر برای اولین بار است که خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام می‌دهید، ممکن است دقیقاً ندانید که چگونه می خواهید از این ارز استفاده نمایید و این یک امر طبیعی است و هیچ اشکالی ندارد.

در هنگام انتخاب یک صرافی به نکات گفته شده توجه ویژه ای داشته باشید. به این فکر کنید که ممکن است در آینده در بازار رمز ارزها به چه کارهایی علاقه مند بشوید و کریپتو را فضایی را برای گسترش تجارت خود در نظر بگیرید. تصمیم بگیرید که چه نوع ارز دیجیتالی را میخواهید خریداری نمایید اگر به تازگی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده اید، بیت کوین که حدود ۴۷ درصد از ارزهای دیجیتال موجود در بازار را تشکیل می دهد و برای خرید و فروش ارز دیجیتال گزینه بسیار مناسبی است، انتخاب ساده و مطمئنی محسوب می‌شود. با این حال با توجه به اینکه هزاران ارز دیگر نیز برای خرید و فروش در دسترس هستند، قبل از تصمیم‌گیری نهایی ارزش دارد که حداقل چند رمز ار دیگر را نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
سهام خریداری شده دارای ثبات قیمت نیست و ممکن است با فراز و نشیب هایی نیز همراه باشد.

مراحل ورود به دنیای ارز دیجیتال

مراحل ورود به دنیای ارز دیجیتال و خرید و فروش ارز دیجیتال شامل مواردی می باشد که در این قسمت به توضیح برخی از آنها خواهیم پرداخت.

در چندین سال گذشته ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای در بین سرمایه‌گذاران امروزی محبوب شده اند. طرفداران ارزهای دیجیتال استدلال می کنند که آینده رمز ارزها بسیار روشن می باشد، در حالی که مخالفان سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال استدلال شان بر آن است که سرمایه گذاری در  این مکان دیجیتالی،  یک گزینه بسیار پرخطر محسوب می‌شود و ممکن است در طی زمان بازده زیادی نداشته باشد. برای اینکه درک بهتری به ارزهای دیجیتال و مراحل ورود به این دنیای پر رمز و راز داشته باشیم بایستی تا به بررسی برخی از نکات کلیدی در این خصوص بپردازیم.

ابزار لازم برای ورود به دنیای ارز دیجیتال

  • مدارک شناسایی شخصی
  • اطلاعات حساب بانکی
  • اتصال به اینترنت

در دنیای رمز ارزها برای خرید و فروش ارز دیجیتال به خاطر داشته باشید که اگر قصد دارید تا رمز ارزها  را از طریق یک کارگزار بورس خریداری نمایید، ممکن است نیازی به ارائه اطلاعات شخصی یا اطلاعات مالی و حسابهای بانکی خود نداشته باشید، زیرا کارگزار سهام شما احتمالاً همه آنها را در اختیار خواهد داشت.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
دنیای ارزهای دیجیتال بسیار گسترده است و تنوع انتخابی زیادی برای خرید وجود دارد.

مراحلی که برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارد بسیار ساده تر از آن چیزی میباشد که تا کنون فکرش را میکردید. در ابتدا کافیست تا به یک صرافی مورد اطمینان مراجعه نمایید. در قدم بعدی برای خرید و فروش ارز دیجیتال لازم است تا یک کیف پول به صورت نرم افزاری و یا حتی سخت افزاری تهیه کنید تا ارزهای خود را بتوانید در درون آن جای دهید. در مرحله سوم نیاز است تا کیف پول خریداری شده خود را به یک حساب بانکی که به نام شما می باشد متصل نمایید. در مرحله بعد می‌توانید رمز ارزهای خریداری شده خود را سفارش دهید و سرانجام مدیریت کافی و لازم را روی ارزهای خریداری شده خود داشته باشید.

همانطور که گفته شد، در ابتدا بایستی محل خرید ارز دیجیتال خود را مشخص کنید. سرمایه گذاران برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال از صرافی‌های معتبری استفاده میکنند. در حقیقت هیچ شرکت رسمی وجود ندارد که به عنوان مثال خرید و فروش بیت کوین را به شما ارائه دهد، زیرا حوزه ی ارزهای دیجیتال یک فناوری منبع باز است اما چندین صرافی مختلف وجود دارند که تراکنش های لازم را تسهیل می کنند. این صرافی‌ها در حقیقت واسطه های سرمایه گذاری برای خرید و فروش ارز دیجیتال به شمار می آیند و مانند یک کارگزار سهام عمل می نمایند.

در صورتی که تصمیم به خریداری ارزهای دیجیتال از صرافی ها دارید، در نخستین گام باید تصمیم بگیرید که از کدام صرافی قصد خرید و فروش ارز دیجیتال را دارید.

 در این قسمت از مقاله چند مورد ارز محبوب ترین و مورد اطمینان ترین صرافی ها برای خرید و فروش ارز دیجیتال آورده شده اند که می توانید با مراجعه به آنها خریدی مطمئن، بی دردسر و بسیار راحت را تجربه کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
Binance  یکی از صرافی های معروف برای خرید ارزهای دیجیتالی

صرافی بایننس

 بایننس یکی دیگر از صرافی هایی می باشد که زمان تاسیس آن به سال ۲۰۱۷ میلادی باز می گردد. این صرافی تمرکز بسیار قوی و موثری در آلت کوین ها دارد. بایننس از شناخته شده ترین صرافی ها در رابطه با خرید و فروش ارز دیجیتال محسوب می شود و سالانه تعداد زیادی از افراد و سرمایه‌گذاران این حوزه، در این صرافی ثبت نام به عمل می آورند. امنیت بالا و سادگی زیاد بایننس سبب شده تا به یکی از معروف ترین صرافی ها در میان تریدر ها تبدیل گردد.

صرافی کراکن

کراکن از صرافی های مستقر در سانفرانسیسکو می باشد. کراکن این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از آن خرید و فروش ارز دیجیتال را به آسانی انجام داده و از سراسر جهان به تجارت و تبادل ارز مشغول باشید.

انتخاب یک صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال در حال حاضر به یکی از دشوارترین کارها برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. زیرا گزینه های بیشتری شروع به محبوب شدن کرده اند و همین مورد انتخاب را سخت می‌کند.

انتخاب کیف پول ارز دیجیتال

انتخاب یک کیف پول از مهمترین موارد برای خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد. هنگامی که یک ارز یا توکن را خریداری می کنید، ارز شما در یک کیف پول یا والت ذخیره میشود. wallet یا کیف پول، جایی است که تمام ارزهای دیجیتال خریداری شده در آن قرار می گیرند.

دو نوع کیف پول برای قرارگیری ارزهای دیجیتال وجود دارد که بنا به خواسته و نیاز خود میتوانید یکی از آنها را تهیه نمایید. کیف پولهای نرم افزاری و کیف پول هایی به صورت سخت افزاری یا حالت فیزیکی؛ کیف پول نرم افزاری معمولاً توسط صرافی هایی که ارز دیجیتال را به شما ارائه می دهند اداره می شود. برخی از صرافی ها هنگام باز کردن حساب به صورت خودکار یک کیف پول را در اختیار شما قرار میدهند. طبق نتایج حاصل شده، در هر صورت استفاده از کیف پول های نرم افزاری بسیار راحت تر است، زیرا می توانید از طریق اینترنت با یک برنامه نرم افزاری به سکه های خود دسترسی داشته باشید و در هر زمان که اراده کنید، آنها را مدیریت و نظارت نمایید.

 کیف پول های نرم افزاری

کیف پول Mycelium یک برنامه نرم افزاری با رابط کاربری بسیار ساده و آسان که بر روی تلفن های همراه برای نسخه های اندروید و آیفون نصب می شود.

کیف پول Electrum : این کیف پول که به صورت یک برنامه نرم افزاری تهیه شده است، به شما امکان این را داده تا ارز های خود را در رایانه خود ذخیره نمایید و در موارد ضروری به آنها دسترسی لازم را داشته باشید.

با این وجود کیف پول های نرم افزاری به لحاظ امنیتی قابل اعتماد نیستند و اگر کیف پول شما مورد سرقت قرار گرفته و هک شود، ممکن است اطلاعات حساب کاربری شما را در فضای مجازی به خطر اندازد. در مقابل کیف پولهای نرم افزاری، کیف پول های فیزیکی وجود دارند که بهترین روش برای ذخیره سازی سکه های شما جهت خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب می آیند.

کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری در حقیقت یک قطعه سخت افزاری فیزیکی شکل می باشند که ارزهای شما را در درون خود ذخیره می نمایند. این کیف پول ها از لحاظ ساختاری معمولاً یک دستگاه قابل حمل شبیه درایو فلش می باشند. در رابطه با قیمت این کیف پول ها آمار دقیقی در دست نیست اما طبق نرخ های اعلام شده معمولاً بین ۶۰ تا ۱۱۰ دلار برآورد شده اند. کیف پول های فیزیکی محبوبیت بسیاری در میان سرمایه گذاران کلان دارند و این افراد اغلب از آنها بهره می‌برند. لذا اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتال به مقدار کم و اندک را دارید، ممکن است با استفاده از یک کیف پول نرم افزاری که توسط یک صرافی رمزنگاری بیمه شده است، بتوانید کار خود را انجام دهید و نگران چیزی نباشید. اما اگر قرار است مقادیر زیادی ارز معامله و خرید و فروش نمایید، به یک کیف پول فیزیکی احتیاج خواهید داشت.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
تبادل ارزهای دیجیتالی در دنیای رمز ارزها

واریزکردن ارزهای دیجیتال خود به کیف پولی سخت افزار

اکنون نوبت آن رسیده است تا کیف پول خود را به حساب بانکی خود پیوند دهید. انجام دادن این کار به شما امکان می‌دهد تا ارزهای لازم را خریداری کرده و ارزهای از قبل خریداری شده را بفروشید. همچنین این امکان وجود دارد که حساب بانکی شما به حساب صرافی ارز دیجیتال تان مرتبط باشد.

بعد از آن مرحله می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را سفارش دهید و به خرید و فروش ارز دیجیتال مشغول شوید. صرافی های ارز دیجیتال تمام چیزهایی را که برای خرید نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهند داد.

 برخی از این سکه ها هزاران دلار قیمت دارند. با این حال اغلب صرافی‌ها این اجازه را به شما می دهند تا مقدار کمی از یک سکه را خریداری نمایید. تحلیل های ارائه شده نشان می‌دهد که سرمایه گذاری اولیه شما در دنیای رمز ارزها می تواند چیزی در حدود ۲۵ دلار باشد. سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال یک ریسک بسیار بزرگ و کاری خطرناک است. بنابراین مهم است که قبل از خرید و فروش ارز دیجیتال، میزان ریسک خود را به دقت تعیین و تحلیل کنید و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود را مرور نمایید.

اکنون نوبت آن رسیده است تا خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام داده و سرمایه‌گذاری‌های خود را مدیریت کنید. پس از خرید ارز دیجیتال می‌توانید از ارزهای خود برای انجام معاملات آنلاین استفاده کنید. یا اینکه ارز های خود را برای مدت زمان طولانی نگه داشته و امید آن را داشته باشید که ارزش آنها افزایش پیدا کند. همچنین می توانید معاملات روزانه را با ارز های خود انجام دهید، یعنی خرید و فروش ارز دیجیتال را با سایر صاحبان آن ارز که در صرافی ها مشغول تجارت می باشند انجام دهید. خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ها انجام می شود و از طرفی صرافی های آنلاین ارز دیجیتال، هرآنچه که برای خرید و فروش ارز دیجیتال نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار خواهند داد.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
ارزش بیت کوین در ده سال به مقدار قابل توجهی روند صعودی پیدا کرد.

شرایط ورود به بازار ارز دیجیتال

در ادامه توضیحات داده شده به مبحث ورود به بازار ارز های دیجیتال می رسیم و شرایطی که بایستی از آن اطلاع داشته باشید را خدمت شما ارائه می‌دهیم. خرید و فروش ارز دیجیتال اگر چه مدت کوتاهی است که به وجود آمده است اما به دنیای پیچیده و گسترده ای تبدیل شده و درک آن برای افراد مبتدی و تازه وارد کمی دشوار می باشد‌.

با داشتن آگاهی از این دنیای مجازی، می توانید به راحتی به سودهای کلانی دست پیدا کنید؛ با توجه به نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال در نتیجه فرصت برای سود های بزرگ و کلان حاصل می شود. امروزه هزاران ارز دیجیتال مختلف برای خرید و فروش در دسترس هستند. به طور کلی ارزهای دیجیتال اغلب به صورت غیر متمرکز ارائه می شوند.

معروف ترین ارزهای دیجیتال

بیت کوین معروف ترین ارز دیجیتال شناخته شده در دنیای خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب می آید اما در کنار آن رمز ارزهای محبوب و با ارزشی که به اصطلاح آلت کوین شناخته می شوند نیز وجود دارند. آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد که اغلب مردم علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین و یا ارز محبوب دیگر، یعنی اتریوم هستند.

رمز ارزها

با این حال عده زیادی نیز وجود دارند که صبر می‌کنند تا ارزهای رمزپایه مبهم تر را با قیمت پایین بخرند و در هنگام صعود قیمت، آنها را به قیمت های بالاتری بفروشند. این دسته از افراد در واقع امیدوار هستند که بتوانند با ورود زودهنگام ارز دیجیتال بعدی ( ارزی که مثل بیت کوین به قیمت بسیار بالایی برسد) پولدار شوند. شرایطی که برای سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آنها وجود دارد بسیار زیاد است.

صرف نظر از این که قصد سرمایه گذاری بر روی چه رمز ارزی را دارید، بایستی نوسانات بازار را در نظر بگیرید. هر ارز دیجیتال فقط تا زمانی دارای ارزش می باشد که افراد آن را ارزشمند بدانند و بر روی آن سرمایه‌گذاری انجام دهند. این موضوع در رابطه با هر ارزی صدق میکند اما در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده بیشتر مورد تایید قرار گرفته است. اکثر این ارزها توسط یک دولت و یا یک فلز گرانبها مانند طلا پشتیبانی نمی شوند و این موضوع باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاری بر روی آن‌ها بسیار پر ریسک و دارای خطر باشد.

اگر روی این رمز ارزها سرمایه گذاری کرده و قصد خرید و فروش ارز دیجیتال را دارید، این کار را میتوانید به آسانی انجام دهید. شما قادر هستید که در این دنیای بسیار بزرگ دیجیتالی مشغول تجارت الکترونیک شوید. اما برای این کار شما به زبان ساده شما به مکانی برای خرید و برقراری ارتباط با فروشندگان نیاز دارید. صرافی های ارز های دیجیتال این موقعیت را برای شما فراهم می آورند.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
BitCoin

مراحل خرید آلت کوین

 اگر علاقه مند به خرید آلت کوین هستید، احتمالاً برای انجام این خرید به مقداری بیت کوین و یا اتریوم و ارزهای استیبل کوین نیاز خواهید داشت. طبق یک قاعده کلی شما نمی توانید آنها را با ارز فیات بخرید، در واقع ارز فیات همان چیزی است که افراد برای برخورداری از خدمات مختلف در کشورهای گوناگون از آن استفاده می کنند؛ نمونه ای از ارز های فیات  پول های کاغذی مانند دلار یا یورو هستند که می توان به آنها اشاره داشت.

نحوه کار صرافی ها برای خرید و فروش ارز دیجیتال به گونه ای است که جهت انجام دادن تراکنش ها، مبلغی را از افراد دریافت کرده و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. به منظور ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، دانستن اطلاعاتی لازم و ضروری می باشد. اگر با دانش کافی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید، با انجام دادن آنالیز های دقیق و تجزیه و تحلیل انواع رمز ارزها میتوانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
ورود به دنیای رمز ارزها

شرایط ورود به دنیای ارز دیجیتال

برای ورود به بازار ارز های دیجیتال کارشناسان این حوزه تاکید دارند که بهترین کار آن است که رویکردی متعادل برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ارز دیجیتال در نظر داشته باشید.

برای سرمایه‌گذارانی که میخواهند از ارزهای دیجیتال به عنوان راهی جهت کسب درآمد استفاده کنند، ارزهای رمزپایه یکی از دارایی های هستند که کمترین همبستگی را با سهام و دیگر اوراق قرضه دارند و معنی آن این است که می توانند به عنوان پوشش موثری در برابر دیگر دارایی ها به حساب آیند.

بایستی شرایط را بسنجید و سپس وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید. علی رغم داستان‌هایی که سرمایه‌گذاران میلیونی عنوان می‌کنند و این دنیا را سر تا سر غرق در ثروت به شما نمایش میدهند، سرمایه‌گذاری در زمان نامناسب و خرید و فروش ارز دیجیتال در موقعیت غلط، می تواند منجر به زیان های وسیع و گسترده ای شود. ثروتمند شدن با استفاده از سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال اگرچه یک ترفند فریبانه به حساب می‌آید اما با این حال درک ویژگی‌های ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

نوسانات بازار ارز دیجیتال

اول از همه این بازار دارای نوسان قیمت بسیار شدید می باشد. معنی آن این است که امکان ثروتمند شدن وجود دارد، یعنی دارایی هایی که در اختیار دارید، در شرایطی می‌توانند به سرعت افزایش پیدا کنند و یا اینکه احتمال ورشکستگی نیز وجود دارد و ارزهای خریداری شده مستعد سقوط هم می باشند. یکی دیگر از مسائلی که بایستی همواره آن را مد نظر قرار داد، آن است که بر خلاف سایر بازارها آینده مشخصی از ارزهای دیجیتال در اختیار نیست و کاملاً نامشخص است. با این حال برخی از کشورها مجوز استفاده از رمز ارزها را برای خرید و فروش و مبادلات کالا فراهم نموده اند. از جمله این کشورها می‌توان به آمریکا، استرالیا، کانادا، برزیل و چند کشور دیگر اشاره کرد که رمز ارزی مثل بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی پذیرفته و قانونی قبول کرده اند.

با این حال خرید و فروش ارز دیجیتال در برخی از کشورها مانند کره شمالی و ژاپن دارای محدودیت هایی می باشد. با این اوصاف برخی دیگر از کشورها اساساً خرید و فروش این ارز دیجیتال را به کل و به طور کامل ممنوع اعلام کرده اند که از جمله آن کشور ها می توان به چین اشاره داشت. آینده رمز ارزها نامشخص است و هنوز راه زیادی در پیش دارند. در این بین، تعداد کمی از کسب و کارها رمز ارزها را به عنوان نوعی پرداخت قبول کرده و به شمار می آورند. با این حال طرفداران کریپتو از کاربرد آن برای استفاده در گسترش اقتصاد حمایت می کنند. این اشخاص معتقد هستند که پیشرفت ارز های دیجیتال ممکن است زمان ببرد.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
خریداری ارزهای دیجیتال

کریپتوکارنسی

کریپتوکارنسی یکی از مواردی است که ممکن است سبب افزایش درآمد شود و افراد زیادی به همین دلیل پا در این بازار دیجیتالی نهاده اند.  کارشناسان حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال و رمز ارزها عنوان می‌کنند که اولین و مهم‌ترین قدم آن است که خود را در مورد این ارزهای دیجیتال که در حال ظهور هستند و فناوری هایی که از آنها استفاده می کنند، آموزش دهید تا بتوانید خطرات و مزایای ارزهای دیجیتال را به خوبی درک کنید.

خرید ارز دیجیتال خوب است؟

آیا با خرید و فروش ارز دیجیتال می توان به ثروت رسید و پولدار شد؟ از این قبیل پرسش ها را افراد زیادی در هنگام ورود به بازار رمز ارز از خود می‌پرسند که در این بخش قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم و ببینیم که آیا واقعاً رمز ارزها قابلیت میلیاردر کردن افراد را دارند یا این موضوع صرفاً یک حقه و ترفند برای کشاندن آنها به این دنیا می باشد؟

تقریبا تمامی افراد برای کسب درآمد وارد حوزه ارزهای دیجیتال می‌شوند و به خرید و فروش ارز دیجیتال می پردازند. بسیاری از مردم به سادگی در این راه تسلیم می‌شوند، زیرا پول خود را در پی یک اشتباه از دست داده اند. علت آن این است که به درستی درک نمی کنند چگونه بایستی خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام دهند و به واسطه آن پول بدست آورند. باید بدانید که صنعت ارزهای دیجیتال هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و در مراحل اولیه توسعه می باشد. در طی افزایش قیمت دارایی های رمزنگاری شده، معمولا افراد بیشتری وارد این صنعت می شوند و به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازند.

 افراد تازه وارد همیشه در تلاش هستند تا بتوانند راهی برای کسب درآمد بیشتر از طریق ارزهای دیجیتال پیدا کنند. خبر خوب در این رابطه آن است که راه های زیادی برای کسب درآمد با ارز دیجیتال وجود دارد.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
 ثروتمند شدن با ارزهای دیجیتال

چند نمونه از رمز ارزها

بیت کوین   Bitcoin

اتریوم   Ethereum

کاردانو   cardano

رمز ارز   AMP

دوج کوین   Dogecoin

شیبا اینو   Shiba inu

تتر   Tether

موون شات   Moonshot

سیف موون   Safe Moon

پولی گان   Polygon

رمز ارز   VTHO

اگر قصد دارید تا با استفاده از این رمز ارز های پیشنهادی به کسب درآمد قانونی بپردازید، بایستی تا استراتژی های خرید و فروش ارز دیجیتال را بدانید و با آنها آشنا باشید. استراتژی های کسب درآمد با رمز ارزها بر مکانیزمهای مشخصی متکی است. در مرحله اول می توانید در بازار مبادلات رمزنگاری سرمایه گذاری کرده و یا به معامله بپردازد. شما می توانید این کار را بدون داشتن هیچ ارز دیجیتالی مانند سرمایه گذاری در طلا یا در بازار سهام انجام دهید. همچنین می توانید از سکه هایی که قبلاً خریداری کرده اید و اکنون مالک آن هستید برای قرض دادن به سیستم و یا سایر کاربران و تبادل با آنها استفاده کنید. راه دیگری که برای به دست آوردن درآمد از ارزهای دیجیتال وجود دارد، خرید و فروش ارز دیجیتال و استخراج آن با دریافت پاداش سکه برای کارهای انجام شده در سیستم می باشد که می توانید برای انجام آن در بلاک چین حضور پیدا کنید.

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال یک استراتژی بلند مدت به حساب می آید. با این حال خرید و نگهداری داراییهای رمز ارز برای مدت کوتاهی می تواند مفید باشد.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
بیت کوین، ارز شناخته شده در دنیای رمز ارزها

در حالیکه سرمایه گذاری و خرید و فروش ارز دیجیتال یک تلاش بلندمدت مبتنی بر استراتژی خرید و نگهداری ارز مربوطه است، انجام دادن معاملات و ترید برای بهره برداری از فرصت های کوتاه مدت گزینه مناسب تری می باشد. همانطور که بارها اشاره شد، بازار ارز های دیجیتال بی ثبات است. این بدان معناست که قیمت دارایی ها می تواند در طول کوتاه مدت به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و یا بالعکس کاهش قیمت در پی داشته باشد. برای اینکه در دنیای ارزهای دیجیتال به یک معامله‌گر موفق تبدیل شوید بایستی در مرحله اول مهارت های تحلیلی و فنی مناسبی داشته باشید. نحوه کار شما بایستی به گونه‌ای باشد که نمودارهای بازار را در مورد عملکرد دارایی های فهرست شده تجزیه و تحلیل کنید و بتوانید با پیش بینی های دقیق، افزایش و کاهش قیمت را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین در هنگام انجام معامله بسته به اینکه انتظار دارید قیمت یک دارایی افزایش یا کاهش پیدا کند، می توانید در یک موقعیت به‌خصوص اقدام به خرید ارز مورد نظر کرده و یا اینکه در یک فرصت عالی آن را به دیگران بفروشید.

اگر می‌خواهید در دنیای رمز ارز ثروت برسید، ماینینگ یا استخراج از گزینه های بسیار عالی به حساب می آید. ماینینگ رمز ارز از جمله راه های اصلی برای به دست آوردن سکه می باشد. استخراج رمز ارز هنوز یک جزء حیاتی از مکانیزم خرید و فروش ارز دیجیتال محسوب می شود. اگر یک ارز دیجیتال استخراج نمایید، سکه‌های جدیدی به شما پاداش داده می شود اما رعایت کردن این نکته حائز اهمیت است که برای استخراج و ماینینگ به تخصص فنی و سرمایه گذاری اولیه در جهت تامین وسایل و لوازم سخت افزاری تخصصی نیاز خواهید داشت. بنابراین برای اینکه قصد ماینینگ در دنیای رمز ارزها را داشته باشید، نیاز به در اختیار داشتن مواردی می‌باشد که از آنها می‌توان به داشتن تخصص و دانش کافی و سرمایه گذاری اولیه بر روی سخت افزار ها اشاره کرد.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
مزایای بازار رمز ارزها

مزایا و معایب بازار ارز دیجیتال

ورود به هر بازار تجاری مزایا و معایب خاص خود را دارد و دنیای رمز ارزهای دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد اگر قصد دارید تا با مزایا و معایب بازار ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

در پی شواهد به دست آمده، کریپتوکارنسی ها می توانند به عنوان جایگزینی برای ارزهای عمومی در آینده استفاده شوند. پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان مبنای بهتری برای مبادلات، به دلیل پیشرفت جهان به سمت یک جامعه بدون پول نقد در حال دور از ذهن نیست.

از مزایای ارزهای دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره داشت.

محافظت در برابر تورم

تورم یکی از عوامل مهمی است که باعث می شود تا بسیاری از ارزهای رایج به مرور زمان ارزش حقیقی خود را از دست بدهند و به میزان قابل توجهی افت قیمت پیدا کنند. استفاده و خرید و فروش ارز دیجیتال سبب می‌شود تا میزان تقاضا افزایش پیدا کند و ارزش این سکه ها همواره بیشتر شود. همین موضوع سبب ثبات بازار شده و از تورم بلند مدت جلوگیری میکند.

خودگردان و قابل مدیریت

رمز های دیجیتال دارای حاکمیت خاصی نبوده و متعلق به شخص و یا ارگان خاصی نیستند. تراکنش ارزهای دیجیتال توسط توسعه دهندگان یا ماینرها به واسطه سخت افزارهایی انجام می شود و این افراد به صورت دسته جمعی تصمیمات لازم را برای مدیریت یک رمز ارز  می گیرند. این موضوع سبب می‌شود تا مدیریت کریپتوکارنسی ها دست فرد خاصیث نبوده و تمامی کاربران در میزان سود و ضرر حاصل شده مشترک باشند.

غیرمتمرکز بودن

مزیت اصلی ارزهای دیجیتال در این است که عمدتا به صورت غیر متمرکز می باشند. بسیاری از ارزهای دیجیتال توسط توسعه دهندگان و کسانی استفاده می شوند که طور قابل توجهی رمز ارز و سکه در اختیار دارند. تمرکززدایی به آزاد ماندن و همچنین مهار کردن انحصاری ارزهای دیجیتال کمک می کند و در نتیجه هیچ سازمانی نمی‌تواند جریان و ارزش سکه را تعیین کند. دقیقاً برعکس ارزهای فیات که توسط دولت ها کنترل می شوند.

 غیرمتمرکز بودن یک رمز ارز سبب می شود تا آن ارز دچار  نوسانات باشد. ارزهای فیات معمولاً ثابت و امن نگه داشته می‌شوند.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
کیف پول مجازی، مکانی برای ذخیره رمز ارزها

مقرون به صرفه بودن انجام معاملات

با استفاده از رمز ارزهای دیجیتال می توانید مقدار زیادی پول را به سوی تمامی نقاط دنیا ارسال کنید. با کمک ارزهای دیجیتال کارمزد تراکنش های پرداخت شده توسط کاربران به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. انجام دادن این کار سبب می‌شود اشخاص ثالث از روند معاملات حذف شوند. در هنگام انجام مبادلات ارزی، دیگر نیازی به پرداخت هرگونه هزینه تراکنش اضافی  وجود ندارد و این کار از جمله اقدامات مقرون به صرفه ای می باشد که در خرید و فروش ارزها می توانید از آن بهره لازم را ببرید.

مبادلات ارزی بدون هیچ گونه مشکلی به پایان می‌رسند. ارز دیجیتال را می توان با استفاده از بسیاری از ارز های معروف مانند دلار آمریکا، یورو اروپا، پوند بریتانیا، روپیه هند یا ین ژاپن خریداری نمود. کیف پول و صرافی های ارز های دیجیتال مدرن به تبدیل یک ارز به رمز ارز دیگر از طریق معامله در صرافی ها و خرید و فروش ارز دیجیتال بین کیف پول های مختلف و با پرداخت حداقل کارمزد تراکنش کمک می کنند.

یکی دیگر از فواید و مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال، ایمن بودن آنها و خصوصی بودن حساب شما در این فضا می باشد.

در واقع حفظ حریم خصوصی و امنیت همیشه یک دغدغه  بسیار بزرگی و حائز اهمیت برای سرمایه گذاران حوزه ی ارز های دیجیتال بوده است. دفتر کل بلاک چین بر معماها و معادلات ریاضی مختلفی تکیه دارد که رمزگشایی آنها کار بسیار دشوار و طاقت فرسایی میباشد. انجام دادن این کار ارزهای دیجیتال را بسیار ایمن تر از تراکنش های الکترونیک معمولی می کند. ارزهای دیجیتالی برای رعایت امنیت و حفظ حریم خصوصی بهتر از ارزهای فیات عمل می‌کنند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از ارزهای دیجیتال،انتقال وجوه و خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت بسیار ساده و راحت می باشد. ارزهای دیجیتال همواره خود را به عنوان یک راه حل بهینه و بسیار مناسب برای معاملات تجاری حفظ کرده اند. معمولاً سرعت انجام تراکنش ها چه به صورت داخلی باشد و یا که در سطح بین المللی انجام می گیرد، بسیار سریع می باشد و بدین دلیل تایید آنها به زمان بسیار کمی برای پردازش نیاز دارد. ارزهای دیجیتال برای خرید و فروش و سرمایه گذاری در دراز مدت استفاده می شوند. همان طور که دیدید این ارزها دارای مزایای بسیار زیادی هستند که افراد را شگفت زده می کند اما در کنار این مزایا و معایبی نیز وجود دارد که سبب می‌شود تا افراد کمتری به حوزه ارزهای دیجیتال ورود پیدا کنند و اشتیاق کمتری برای خرید کردن از صرافی ها نشان دهند.

معایب رمز ارزها

از جمله معایب استفاده از ارزهای دیجیتال می توان به غیرقانونی بودن معاملات در دنیای رمز ارزها اشاره داشت.

از آنجایی که حریم خصوصی و امنیت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بسیار بالا است، لذا برای دولت ها کاری بسیار سخت می باشد تا کاربران متخلف را از طریق آدرس کیف پولشان ردیابی کرده و اطلاعات را بررسی کنند.

از این رو در گذشته مقدار زیادی از معاملات غیر قانونی با رمز ارز  بیت کوین جهت خرید مواد مخدر در دارک وب به عنوان یک روش پرداخت و تبادل پول استفاده می شده است. پس بنابراین پیدا کردن کلاهبرداران و هکرها در چنین فضایی بسیار سخت می باشد.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
تحلیل دقیق بازار رمز ارزها

خطر از دست دادن داده ها و اطلاعات

توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال می خواستند تا با استفاده از روش هایی، رمز ارزهای غیرقابل ردیابی و مقاوم در برابر هکر ها تهیه و توزیع کنند. آنها همچنین توانستند تا سیستم احراز هویت غیر قابل نفوذی بسازند. در حقیقت قرار دادن پول و سرمایه در رمزارز ها معمولا بسیار ایمن تر از پول نقد فیزیکی یا قرار دادن آن در گاوصندوق ها می باشد، اما اگر بنا به دلایلی هر کاربری پسورد یا رمز خصوصی کیف پول خود را گم کرده و آن را فراموش کند، متاسفانه بنا دلایل امنیتی، دیگر امکان بازگشت وجود ندارد، در نتیجه کیف پول وی همراه با تمام تعداد سکه هایی که در آن گنجانده بوده قفل می‌شوند و ممکن است منجر به از دست رفتن اطلاعات و سرمایه کاربر گردند.

قدرت در دست چند نفر است. اگرچه طبق سخنان قبلی گفته شده در مقاله، ارز های دیجیتال به دلیل ویژگی غیرمتمرکز بودنشان بسیار شناخته شده و معروف هستند، با این حال جریان و مقدار ارزش برخی از رمز ارزها در بازار دیجیتال همچنان توسط سازندگان آنها و یا برخی از سازمان‌های مختلف کنترل و مدیریت می شود‌.

خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال را می توان فقط با یک یا چند عرضه فیات انجام داد و معامله کرد. این کار معمولاً کاربر و صاحب ارز را وادار می‌کند تا ارزهای فیات را به ارزهای رایج مانند بیت کوین و اتریوم ویا ارزهای استیبل کوین(مانند تتر) تبدیل نماید و از طریق صرافی های دیگر به میزان مورد نظر  ارز دلخواه بگیرد. انجام دادن کار می تواند موجب افزایش کارمزد تراکنش های اضافی برای کاربر شود و هزینه های غیر ضروری زیادی را به دنبال داشته باشد. در حقیقت کاربران نمی‌توانند به طور مستقیم رمز ارز دلخواه خود را انتخاب کرده و بایستی با انتخاب یک رمز ارز پایه و فروش آن به رمز ارز دلخواه خود دست پیدا نمایند.

از دیگر معایب ارزهای دیجیتال می توان به این مورد اشاره کرد که اگر بین طرف‌های مربوطه اختلاف وجود داشته باشد و یا اگر شخصی به اشتباه، وجوهی را به آدرس کیف پول اشتباهی ارسال نماید سکه ها نمی توانند توسط فرستنده به حساب بازگردانده شوند و بسیاری از افراد از این طریق برای فریب دیگران استفاده نمایند، لذا از آنجایی که هیچگونه بازپرداختی وجود ندارد، مشکلات گسترده زیادی می‌تواند به وجود بیاید.

استخراج بیت کوین

مصرف بالای انرژی از معایب اصلی رمز ارزها به حساب می‌آید. استخراج و خرید و فروش ارز دیجیتال به توان محاسباتی و ورودی الکتریسیته زیاد و فراوانی نیاز دارد که این فرایند را بسیار انرژی بر می کند. مقصر اصلی در این مورد اغلب اوقات رمز ارز بیت کوین می باشد‌. 

در حقیقت ماینینگ و استخراج بیت کوین به کامپیوتر های پیشرفته و انرژی الکتریسیته بسیار زیادی نیاز دارد. همچنین نمی توان آن را روی رایانه های معمولی انجام داد. در حقیقت ماینرهای بزرگ بیت کوین در کشورهایی مانند چین قرار دارند که از زغال سنگ برای تولید برق استفاده می کنند. استفاده زیاد از انرژی برق سبب می‌شود تا این مورد یکی دیگر از معایب ارزهای دیجیتال به حساب آید.

خرید و فروش ارز دیجیتال و آموزش ورود به دنیای ارز دیجیتال
استخراج رمز ارزها با دستگاه های ماینینگ

هک شدن کریپتوکارنسی ها

کریپتوکارنسی ها گاهی اوقات در برابر هک شدن آسیب پذیر هستند. اگر چه ارز های دیجیتال بسیار ایمن هستند، اما به نظر می رسد صرافی هایی که آنها را ارائه می نمایند چندان از امنیت بالایی برخوردار نمی باشند. اکثر صرافی‌ها داده های مربوط به کیف پول کاربران را ذخیره می کنند و شناسه کاربری آنها را در اختیارشان قرار می دهند. این داده ها و اطلاعات اغلب توسط هکرها به راحتی به سرقت می روند و با هک کردن حساب های کاربری به مقدار زیادی سکه بیت کوین دست می‌یابند که از معایب و مضرات ارزهای دیجیتال به حساب می آید. با دسترسی به حساب ها، هکرها می‌توانند به طور آسان و سریع وجوه را از حساب ها انتقال دهند.

سابقه داشته که برخی از صرافی ها مانند Bitfinex و یا Mt Gox در سالهای گذشته توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته‌اند و تعداد زیادی سکه های بیت کوین به هزاران دلار آمریکا تبدیل شده و به سرقت رفته اند. خوشبختانه در عصر کنونی صرافی ها از امنیت بالایی برخوردار شده‌اند و سیستم‌عامل‌های خود را در برابر نفوذ مقاوم ساخته‌اند و از امنیت بسیار بالایی بهره مند گشته اند اما امکان هک شدن همیشه وجود دارد و به یکی از معایب ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *