کامرانی-تریدر-فارکس

حامد کامرانی

حامد کامرانی ، از سال 1391 وارد بازارهای مالی شد. او ابتدا از طریق بورس ایران معاملاتش را شروع کرد و بعد از چند سال، وارد دنیای فارکس شد و در طی این سال ها، بسیار موفق عمل کرد. جناب آقای کامرانی در حال حاضر مدیریت یکی از آموزشگاه های با کیفیت فارکس در شیراز را بر عهده دارند و تا کنون بیش از 5600 دانشجو در دوره های ایشان شرکت داشته اند.

حرفه‌ای
مدرس و تریدر فارکس
سال شروع به کار: 1391
ساکن : شیراز
دوره های آموزشی : حضوری و آنلاین
راه ارتباط: 09170494910

مصاحبه تصویری با حامد کامرانی

متن مصاحبه با جناب آقای حامد کامرانی

در ادامه سوالات و پاسخ هایی که در ویدیو مصاحبه شده است را مشاهده خواهید کرد.

سؤال: بیوگرافی؟

جواب: بنده حامد کامرانی هستم، مدرس و تحلیل گر بازارهای مالی، تقریبا از سال ۱۳۹۱ در بازارهای مالی و بورس، سپس فارکس و ارزهای دیجیتال ،شروع به کار کردم، و تا این زمان، که در خدمت شما هستم  ،یک مجموعه ی آموزشگاهی  به صورت کاملا تخصصی، در بازارهای مالی را تأسیس کردیم، وتقریبا هفت سال است در این زمینه، با مجوز رسمی سازمان فنی حرفه ای و ارائه ی مدارک بین المللی، مشغول به کار هستیم.

مدرک کارشناسی بنده، برق الکترونیک هست و دارای ارشد مدیریت مالی، و به شخصه، در بازار فارکس، مشغول به کار هستم.

سوال: سبک معاملاتی؟

جواب: ما در مجموعه ی آموزشگاهی خود، همه ی سبک ها را استفاده می کنیم، اما شخصا به صورت ترکیبی کار می کنم، از پرایس کلاسیک به صورت ترکیبی استفاده بیشتری می کنم، ولی چیزی که بسیار روی آن تاکید دارم، مدیریت سرمایه است. اینقدر که به مدیریت سرمایه پایبند هستم و بر آن تاکید دارم، روی سبک های معاملاتی، از این سبک به آن سبک جهش ندارم، و دائم به دنبال استراتژی های مختلف نیستم.

 استراتژی ها استیبل و ثابت هستند، ولی از مدیریت سرمایه ی بسیار مدرنی استفاده می کنم، که خیلی قدرت بالایی دارند و در برابر آن، احتیاجی نیست که استراتژی ها و سبک های معاملاتی بسیار قوی داشته باشم، در حد متوسط هم ویلت داشته باشند، روند کلی ما را سودمند و در بلند مدت استیبل می کنند.

سوال: دوره های آموزشی؟

جواب: آموزشگاه ما در شیراز مستقر هست، و دوره ها حضوری است، اما برای کسانی که خارج از محدوده ی استان فارس هستند، آنلاین برگزار می شود. اما توصیه ی ما، بر دوره ی حضوری است، چون در دوره های حضوری، تریدهای لایو را داریم.

 دوره های فارکس ما، تقریبا بین هفت تا هشت ماه و دوره های ارز دیجیتال، تقریبا بین چهار تا پنج ماه، زمان می برد.  صفر تا صد دوره ها را آموزش می دهیم و لازم نیست که دوستان ما، هیچ پیش نیازی چه در دوره های آنلاین و چه در دوره های حضوری داشته باشند. تمام مباحث همراه با ترید لایو، و تمام نکاتی که  در انتهای دوره استیبل شوید، آموزش داده می شود و نیازی نباشد که هر استادی که در مجموعه حضور دارد به شما سیگنال دهد.

هیچ گروه یا کانال سیگنال دهی نداریم، چون آن قدر به آموزش ها اعتماد داریم، که خود شما به تریدر تبدیل شوید و بتوانید تحلیل و ترید کنید، در صورتی که به هیچ کس وابسته نباشید، فقط کافی است که گام به گام با آموزش ها پیش روید، سعی و تلاش را فراموش نکنید وتمرین های خود را انجام دهید.

حامد کامرانی تریدر فارکس

سوال: خاطره فارکسی ؟

جواب: تقریبا اوایلی که وارد بازار فارکس شده بودم، حدود هفت یا هشت سال پیش، آن موقع آموزش های خاصی نبود، و بیشتر سعی می کردیم با آزمون و خطا مسیر را طی کنیم. این سیستم مارتینگلی که در موردش زیاد شنیده می شود، که SL نمی گذارند و حجم اضاف می کنند، ما  با آزمون و خطا، یک حساب دو هزار دلاری را، به چهار تا پنج هزار دلار رساندیم. چارت این حساب NZD به CAD  بود و بازار، خلاف  پوزیشن هایی که گرفتیم جهت گرفت، تقریبا حدود شش تا هفت ماه، درگیر این پوزیشن ها بودیم و سعی می کردیم این حساب را نجات دهیم .هفت ماه از زمان و عمر ما گذشت تا توانستیم این حساب را نجات دهیم و فقط توانستیم اصل پول را برگردانیم و کل سود از بین رفت.

آنجا بود که دیگر، پشت دستم را داغ کردم که در این بازار، بدون SL  گذاشتن، پوزیشن نگیرم .توصیه می کنم به هیچ عنوان این حرکات را انجام ندهید، چون ته این ماجرا کال شدن است.

سوال: توصیه برای تریدر ها؟

جواب: دو توصیه ی خیلی مهم برای تریدرها دارم.

متأسفانه، در این چند سال، که با خیلی از تریدرها صحبت کرده ام و مشاوره داده ام، مشکل اکثر افراد مدیریت سرمایه است.

مدیریت سرمایه و روانشناسی، دو آیتم بسیار مهم در این بازار است، یعنی اگر بخواهم از صد در صد یک تریدر، درصد بندی بگویم ،چیزی نزدیک به شصت تا هفتاد درصد این بازار، مدیریت سرمایه و روانشناسی است. اکثر افراد، در این دو مورد مشکل دارند، اما به دنبال سبک معاملاتی و پکیج جدید هستند.

 با وجود اینکه خودمان آموزشگاه داریم و هر سبک معاملاتی که شما فکرش را کنید در اینجا آموزش داده می شود، ولی توصیه نمی کنم که به دنبال این آموزش ها و پکیج ها باشید ،چون مشکل از روانشناسی و مدیریت سرمایه است، که باید به شدت روی آن تمرکز کنید.

البته مدیریت سرمایه ای که اکثرا آموزش داده می شود، مدیریت سرمایه ی کلاسسیک است ، نمی گویم منسوخ شده است، چون نود درصد افراد با آن کار می کنند، اما مدیریت سرمایه ای خیلی مدرن تر داریم که خیلی ها از آن بی اطلاع هستند. نقطه ی عطف خود من به شخصه در فارکس ،آموزش  همین مدیریت سرمایه ی مدرن است و از آن موقع بود که من استیبل شدم.

توصیه ی دیگری که دارم، متاسفانه، فضای مجازی به شدت بر روی ذهن خیلی از ما تأثیر می گذارد، خیلی از دوستان و بچه هایی که وارد آموزشگاه ما می شوند، ذهنشان پر شده است از، دیتاهای اشتباه، و دیگر آن ذهن، هر چقدر که ما آموزش دهیم، نمی تواند از کجای چارت شروع کند. وقتی که ما آموزش می دهیم که باید این مراحل طی شود  و نقطه ورود شما اینجا هست، می شنویم  که  می گویند دراینستاگرام یا پکیج ، فلان شخص چیز دیگری گفته است، پس باید از کجا شروع کنم و اشتباه ترین تصمیم را در نهایت می گیرند.

بیشترین و بهترین آموزشی که ما به دانشجوها داده ایم، به کسانی بوده است که صفر بوده اند، و ذهنشان پاک بوده است و اصلا نمی دانسته اند که فارکس و یا ارز دیجیتال چیست. چرا؟

چون چارچوب را خیلی درست یاد می گیرند و آن را پیاده می کنند، پس ذهن خود را پر از دیتاها و اطلاعات اشتباه نکنید، ذهن خود را با پیج های زرد پر نکنید و آن ها را دنبال نکنید. تحقیق کنید و بیشترین وقت خود را، بر روی استادی بگذارید، که به شما آموزش می دهد. ،ببینید آیا این استاد استیتمنت دارد یا ندارد، همان را دائم دنبال کنید. هیچ اتفاق خاصی با از این شاخه به آن شاخه پریدن نمی افتد.

نکته ی مهم دیگر، این هست که، یاد گرفتن سبک های مختلف در بازار، نشان از استیبل شدن شما نیست .پس هشتاد درصد وقت خود را بر روی مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار بگذارید ،و به شما قول می دهم با یک خط روند ساده هم، می توانید در بازار استیبل شوید و از بازار سود مستمر بگیرید.